word pres plugin за мулти лангуич саит

pro15

Member
Препоръчаите ми плъгин за мулти езичен саит.
Търсих но не открих такъв които търса.
По точно за това например да си прави еднакъв саит на български и англ. например саита на англ. да има адрес от сорта на en.site.com.
Когато си на определана страница и натиснеш връзката за смена на езика да се показва тази страница коато е показана а не началната страница на избраниа език.
На админ страницата за добаване ил редакциа да има полета и д се пише на разл. езици
 
От: word pres plugin за мулти лангуич саит

Transposh Translation Filter Има доста езици и можеш директно да си редактираш грешките в превода :)
 
http://wordpress.org/extend/plugins/qtranslate/
Ползвам го в сайта за едно кафене в Габрово и върши точно това което искаш.
Естествено без четене няма да стане. Има си доста пинизи с които трябва да се запознаеш за да заработи всичко като хората.
Основното е да прочетеш FAQ-а им и да схванеш как да ползваш quicktag-овете.
<!--:en--> и т.н. (за бг. трябва да ти изглежда така <!--:bg--> се ползва в темплейта.
[:en] ([:bg]) се ползва в самият wordpress - задаване на заглавия за джаджите да речем, в полето тайтъл се ползва [:en]Your english title[:bg]Българското заглавие
 
Не схванах?
 
Ми точно за това е плъгина който съм публикувал. ТИ САМ си превеждаш нещата.
 
От: word pres plugin за мулти лангуич саит

На този който ти предложих също може да си модифицираш текста. Ако ти е сложно инсталирането на този, кйото ктомов ти предложи слагай другия.
 
От: word pres plugin за мулти лангуич саит

We were not able to find a supported in-memory caching engine, installing one can improve performance.
за това му сложих wp super cash и не ще

Това не зависи от плъгина който си инсталирал, а по-скоро от това какъв кеш използва самата хостинг среда - APC, Xcache, Eaccelerator, ZendOptimizer и т.н. Някой плъгини имат опция за file caching, но не е толкова ефективно.
 
От: word pres plugin за мулти лангуич саит

APC, Xcashe, Eaccelerator - все са добри, зависи за какво ги ползваш. Както казах обаче, ако си на споделен хостинг този вид кеш не зависи от теб, а това какво има инсталирано на сървъра.
 

Горе