Wordpress картинки с определен размер

hatre

Active Member
Здравейте, когато се качва картинка, Wordpress генерира няколко размера примерно 150x150.jpg, 300x202.jpg, 750x288.jpg.. Искам когато качвам картинка в публикация, да може да избирам някой от тези размери. Примерни цъкам на някоя картинка, показва ми какви размери има и да публикувам малка картина, а не тази която е с оригиналния размер.
Когато се поставя картинка има меню за размерите Thumbnail, Medium, Full, но са само 3 а гледам че на хоста има повече 5 размера.
 
От: Wordpress картинки с определен размер

Ако не искаш overhead това
PHP:
function my_insert_custom_image_sizes( $sizes ) {
  global $_wp_additional_image_sizes;
  if ( empty($_wp_additional_image_sizes) )
    return $sizes;

  foreach ( $_wp_additional_image_sizes as $id => $data ) {
    if ( !isset($sizes[$id]) )
      $sizes[$id] = ucfirst( str_replace( '-', ' ', $id ) );
  }

  return $sizes;
}
add_filter( 'image_size_names_choose', 'my_insert_custom_image_sizes' );

Иначе плъгин
 
От: Re: Wordpress картинки с определен размер

Хм. На Full size не ти ли публикува оригиналния размер, като се съобрази с рамките на контент бодито. А понякога не се и съобразява. :)
Е това зависи от темата все пак.
 
От: Re: Wordpress картинки с определен размер

Хм. На Full size не ти ли публикува оригиналния размер, като се съобрази с рамките на контент бодито. А понякога не се и съобразява. :)

Аз исках да са малки не 1000х700, а 450х300 защото в началната като сложа големи, и почват да бавят. Ширината на постовете на началната е около 400 px а аз набичих картинки с 1000px и зарежда като развален телевизор.
 
От: Wordpress картинки с определен размер

Плъгина бачка идеално.
На вас сега като е жега компютрите ви бавят ли? Не че моя лаптоп не е на 5 години, но гледам го като стане 65-70 градуса процесора и супер бавен, до преди 2-3 седмици не беше така. Иначе е на 50-55, би трябвало градусите да не му оказват влияние, ама знам ли го.
 
Re: От: Wordpress картинки с определен размер

Плъгина бачка идеално.
На вас сега като е жега компютрите ви бавят ли? Не че моя лаптоп не е на 5 години, но гледам го като стане 65-70 градуса процесора и супер бавен, до преди 2-3 седмици не беше така. Иначе е на 50-55, би трябвало градусите да не му оказват влияние, ама знам ли го.
Отвори си го, изчисти го на вулканизатор и после си купи една подложка, и си готов. :) Иначе винаги бавят на топло време, особено ако ста на годинки и не са поглеждани от доста време. Имам предвид състоянието им. :)
 
От: Wordpress картинки с определен размер

Чистен е, за последните 2 години 5 пъти съм го отравял, даже и паста му сменях, значи температурата го мори.
 
Re: От: Wordpress картинки с определен размер

Чистен е, за последните 2 години 5 пъти съм го отравял, даже и паста му сменях, значи температурата го мори.

Ее, ти си на стайна или поне 2-3 градуса над стайната. Това не е много голяма температура. Все пак първо изпушваш ти после компа. :) Поне при мен е така с компютрите. Ако компютъра започне да се тормози преди мен, определено нещо не е наред там. :)
 

Горе