Wordpress електронен магазин

n00p

New Member
Какви платформи за електронна търговия успешно се интегрират с Wordpress, като изключим e-Commerce Plugin-а?
 
От: Wordpress електронен магазин

Мда, това е интересна тема, аз също съм любопитен да разбера нещо повече по темата.
 
От: Wordpress електронен магазин

И едното тежи, и другото тежи. Да туриш на блог-платформа магазин е все едно да туриш балистична ракета върху уазка - размазва основата одма. Блог-платформите са за блогове.

Успешните на практика варианти са независимите платформи или комбинирани с ядро на пълноценна CMS.
 
От: Wordpress електронен магазин

Така е но, ако магазинът не е с много продукти и категории, както и вариации, не е ли интеграцията с WP много добър вариант за оптимизация?
 
От: Wordpress електронен магазин

Товаренето идва предимно от заявките към базата данни. В WP всичко външно се основава на плъгини, които понякога се борят помежду си, понякога се правят на акробати, понякога кротко живуркат цели месеци преди да изгърмят, и обикновено са предвидими само в две неща - наличието им прави сайта по-красив и по-тежък. С други думи, плъгин за магазин или за обяви под WP не е добра идея.

Не споря, че един добър програмист ще може да оптимизира заявките и поведението му, но пък предполагам, че на добрия програмист изобщо няма да му хрумне да качи магазин върху WP при положение, че съществуват толкова много други доказали се на практика варианти.
 
От: Wordpress електронен магазин

Няма как да се прецени дали съм прав, не се вижда никаква статистика на броя на посещенията. Така, като го гледам, едва ли има повече от стотина човека накръст онлайн. А при WP точно това е проблемът (най се забелязва с новинарските сайтове, понеже в този форум доста хора имат такива) - всичко работи прекрасно, докато сайтът се развие и почне да има повечко теми и посещения. След което почва да бави, да накъсва, да спира, а вече няма как да се мигрира без collateral damages към някоя CMS с вече огромната по обем база данни и доволни постоянни читатели (потребители).
 
От: От: Wordpress електронен магазин

Блог-платформите са за блогове.

Успешните на практика варианти са независимите платформи или комбинирани с ядро на пълноценна CMS.

много подкрепям. от пиле мляко няма смисъл да правите.
 
От: Wordpress електронен магазин

strana, съгласен съм че за големи проекти е неприложим, но за малък, добре SEO оптимизиран афилиейт магазин какъв е проблемът?
 
От: Wordpress електронен магазин

strana, съгласен съм че за големи проекти е неприложим, но за малък, добре SEO оптимизиран афилиейт магазин какъв е проблемът?

Предполагам, че няма да има сериозни проблеми, зависи от целите просто. При мен мисленето е такова, че винаги се опитвам да си представя проекта в развитие и да не изпадам в положение на зависимост от ограниченията на избрания скрипт (Отделно, че освен на скрипта, по-развитите проекти трябва да разчитат и на сериозен като показатели хостинг, но това е друга тема). Ако търговецът си проектира, че му трябват 300 човека на ден, от които един да купува продукт за 10 лева, а хостингът му да е 5 лева на месец, то и този вариант би бил подходящ вероятно, естествено би било да има успешни единични случаи. Но като цяло WP+магазин не е на добре.
 

Горе