Wordpress сериозно претоварване на хоста

nikolai.mt

Well-Known Member
Преди няколко дни преминах на УП, сложих тема с обичайните плъгини и всеки ден започна да расте процесорното време. От преди това 30 - 40, до 107 вчера. Кой плъгин може да играе така лошо? Блокирал съм разни ип адреси, но някой от тях продължават да преминават незнайно как. Сложил съм и плъгин за изчистване на кеша, но нищо не се оправя. Сайта прави до 400 посещения дневно, но преди това не е имало такова натоварване и преминаване на лимита в такива граници.
 
От: Wordpress сериозно претоварване на хоста

Е, изключи един - виж какво става, после друг - и така. По метода на изключването ще го намериш. Ние как да гадаем тук - нито сайта си дал, нито с ква тема си, нито кви плъгини ползваш....въпроса ти е несъстоятелен. Пробвай отново да зададеш въпроса и ще ти помогнем.
 
От: Wordpress сериозно претоварване на хоста

Ако си на кофти хостинг, няма да се оправиш - аз така напуснах първия си хостинг, без никакви причини моят wp показваше ужасно натоварване и ми спряха сайта без дори да ме уведомят. Като го преместих на новия хостинг, изтрих целия сайт от стария, премахнах бази данни, всичко - нямаше пукнат файл останал в хоста и пак показваше същото натоварване.
 
От: От: Wordpress сериозно претоварване на хоста

Ако си на кофти хостинг, няма да се оправиш - аз така напуснах първия си хостинг, без никакви причини моят wp показваше ужасно натоварване и ми спряха сайта без дори да ме уведомят. Като го преместих на новия хостинг, изтрих целия сайт от стария, премахнах бази данни, всичко - нямаше пукнат файл останал в хоста и пак показваше същото натоварване.

Същата случка и при мен. При мен случката беше с НС1. Ако ти е хостнат при някой с по-ниска цена не се учудвай.
 
От: Wordpress сериозно претоварване на хоста

Моя беше в прословутия топхост.
 
Хм, абе не е хостнат на ниска цена, дори доплатих сега да вдигнат процесорното време. Сега се убедих и, че съм се набутал май по сериозно за сайт с толкова посещения. 125 лева някаде ми е годишния план, би ли трябвало да имам проблем със сайт с до 400-500 уникални дневно, без да се свалят файлове и т.н.
 
От: Wordpress сериозно претоварване на хоста

Не би трябвало естествено.
 
От: Re: Wordpress сериозно претоварване на хоста

Хм, абе не е хостнат на ниска цена, дори доплатих сега да вдигнат процесорното време. Сега се убедих и, че съм се набутал май по сериозно за сайт с толкова посещения. 125 лева някаде ми е годишния план, би ли трябвало да имам проблем със сайт с до 400-500 уникални дневно, без да се свалят файлове и т.н.
На моя хост, за 98 лв май беше с промокода на година, имам един wp, който прави между 500 и 1000 уникални, една джумла с около 200 уникални и още два wp сайта със слаба посещаемост и изобщо не мога да усетя натоварване на хоста.
 
От: Wordpress сериозно претоварване на хоста

nikolai.mt => Вече те посъветваха - покажи ни сайта да го видим и за да можем да ти помогнем. В момента само гадаем кое какво е, а не сме ясновидци (отделен въпрос е, ако не искаш да си показваш сайта и го криеш). Възможно е от плъгините да е, възможно е да си избрал кофти тема, възможно е да са те налазили спам ботове, възможно е темата ти да обработва допълнително снимките... има десетки причини, как можем да знаем кое какво е, докато не го видим?
 
От: Re: Wordpress сериозно претоварване на хоста

На моя хост, за 98 лв май беше с промокода на година, имам един wp, който прави между 500 и 1000 уникални, една джумла с около 200 уникални и още два wp сайта със слаба посещаемост и изобщо не мога да усетя натоварване на хоста.

Кой хостинг е това?
 
От: Wordpress сериозно претоварване на хоста

В крайна сметка всичко си опира до хостинг компанията и колко си позволява да се тарикати :)
 
От: Wordpress сериозно претоварване на хоста

Сложи Hyper Cache Extended и махни другите кеширащи плъгини ако имаш. Също виж кои ботове ти товарят и ги блокирай по IP ако не са важни.
 
От: Wordpress сериозно претоварване на хоста

Имаш ли много изображения, правиш ли ги на тъмбнейлс? Или пиши нещата, така че да може някой да ти помогне или се оправяй сам!
 
От: Re: Wordpress сериозно претоварване на хоста

Кой хостинг е това?
Суперхостинг, план супер про, по някаква случайност хванах коледната промоция и ми излезе доста евтино с промокода.
-------------
Преди около три години, когато сайта ми беше на топхост, цялото натоварване почна от един плъгин за слайдшоу и после, макар че махнах плъгина, не се премахна натоварването.
 
От: Re: Wordpress сериозно претоварване на хоста

Суперхостинг, план супер про, по някаква случайност хванах коледната промоция и ми излезе доста евтино с промокода.

Аха, нормално е това, когато ползваш читави теми и нямаш добавки, които да товарят.
 
Доста несериозно повдигната тема. Не мога да разбера дали търсиш помощ за отстраняване на проблема или просто се хвалиш?

1. Кажи кой е сайта
2. Какъв темплейт ползваш
3. Какви добавки са включени.

В момента можем само да гадаем и да пишем общи приказки.
 
Не, за какво да се хваля, защо така "нападате" просто не искам да излиза че си правя някаква реклама Ктомов. Сайта е tryandwin net. Добавките мисля, сами ще ги видите. Нямам много изображения, пробвал съм wp total cache, после и другите препоръчани, сега ги изккючих да видя дали няма да се повлияе нещо.
 
От: Wordpress сериозно претоварване на хоста

Не те нападаме, а искаме да ти помогнем! Но трябва и малко инициатива от теб.
 
Re: От: Wordpress сериозно претоварване на хоста

Не те нападаме, а искаме да ти помогнем! Но трябва и малко инициатива от теб.
Ясно, разбрах, че не съм обяснил напълно.
 

Горе