WORDPRESS - съвети за защита

jonathan

New Member
Здравеите. Направи ми впечатление, че повечето хора тук, препоръчват WORDPRESS по път и над път (лично го не навиждам). И точно за това реших да споделя с Вас някои съвети относно WORDPRESS.

1. Винаги поставайте проверени темплейти. Много често се случва nulled темплейти да имат "вратички" и ще настъпи проблем. Следете дали избрания от Вас темплейт се ъпдейтва често, това в някаква степен ще Ви даде гаранция, че се работи над него.

2. Поставяйте само модули, които са Ви необходими и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО премахнете тези, които не са. Също така ги подбирайте според критерия описан по-горе за темплейтите.

3. Стремете се Вашия wordpress да е последна версия.

4. Един съвет от мен. Ако използвате wordpress за блог примерно или нямате потребители (като акаунти) в него Ви препоръчвам да редактирате файла wp-login.php. Този файл МНОГО често се обхожда от ботове, които генерират трафик и натоварване. Отделно представлява предпоставка и за пробив в сайта Ви. Аз съм намерил решение по следния начин:

1) Преименуват файла wp-login.php на primer.php
2) Създадох нов файл wp-login.php и вписах в него текст ( за пример: Прекалено много тровите тъпи ботове.)

Ако желаете да се логнете връщате стария файл и готово. Малко не е удобно, но пък е добра защита.
На въпроса - Защо създавам статичен файл - Защото предпочитам да обикалят страница 1кб, отколкото да им връща еррор страница (която е повече от 1кб).
източник: Tishu

Надявам се да съм Ви бил полезен.
 
От: WORDPRESS - съвети за защита

Hide My WP - тази добавка върши чудесна работа, що се отнася до защитата. Прави всичко така че страницата да не е на wordpress и оттам проблемите намаляват значително. Сменя логин страницата и още много други.
 
От: WORDPRESS - съвети за защита

1) Преименуват файла wp-login.php на primer.php
2) Създадох нов файл wp-login.php и вписах в него текст ( за пример: Прекалено много тровите тъпи ботове.)

Също много важно е логина да е сложна дума, а не както е по дифоулт "админ" . А това, което описваш, става лесно с плъгин- вкарваш айпитата, които използваш в уайт лист, а всички други при опит за логване биват редиректвани към хоум страницата, или просто не им отваря нищо...
 

Горе