wordpress.com

Sash888

Active Member
Интересна случка, която може да е от полза при взимане на решения.
На 25 ти март 2012, пускам нова статия в един сайт, на който домейна е пойтнат към wordpress.com
и използва техните DNS си. Чиста проба мързел и икономия на 20 тина долара.

При публикуването ме блокират и ми излиза надпис, че им нарушавам правата, час съм от афилиейт схема
или някакви подобни малоумни глупости, които дори не дочитам. В съобщението излиза предупреждение
да се преместя на друг хост. В случай, че имало грешка да ги уведомя.

В рамките на 20 мин. изпращам два бесни мейла и след което ме разблокираха. Станала грешка, извинява ли се.
Какво ми костват тези 20 мин. Понеже Гугъл ме индексираше до 25ти веднага, на секундата, след 25 минутния бан, новия пост не излиза
в резултатите повече от 30ч.

След 4 години непоклатима 1 позиция и PR 3, сега съм на втора страница.
Нямам нито един платен линк и всичките линкове към мен са от сайтове с отлична репутация.
Сайта не е комерсиален, нито е част от афилиейт.
Wordpress.com просто се уплашиха от новите ъпдейти на Гугъл и превантивно са извадили секирата.
А тъпата Панда е захапала дръвчето веднага. Ако беше риба щеше да кълве на дръжка от бастун!

Сега ще преместя всичко от там. Това е ясно. Ето един пример как един хостинг може да ви съсипе за секунди.

Добрата новина е, че трафикът ми се е запазил и леко е нараснал. Т.е. шамара от WP.com и Гугъл не са ми се отразили.
Така че не ги мислете много тези първи позиции.
 
От: wordpress.com

за wordpress.com

какъв хостинг да си купя? Сори за тъпия въпрос, но сега го инсталирам и ми възникна този въпрос.
 
От: wordpress.com

wordpress.com по принцип не се инсталира.
 
От: wordpress.com

да, не се изразих правилно. Намерих линк тук и го свалям.
 
От: wordpress.com

Само да пусна инфо как се развиха събитията, че някой може да погледне след години.
Вчера Гугъл ми възстановиха първата позиция. :D

Реших, че ще бъде грешка веднага да местя сайта и предпочетох да изчакам 2-3 дни.

Сега вече ще помисля внимателно, къде точно да го сложа, защото все пак wp.com си има редица ограничения.
 

Горе