Wordpress featured images проблем

danko6

Well-Known Member
Преместихме един сайт на нов сървър на клиента и излязоха доста проблеми, според мен просто ползва стара php версия, но може и други настройки на самия сървър да са различни.

Проблема е там, че не се зареждат featured изображенията. Всичко е коректно зададено в админ панала си фигурират и се показват, вътре в обявата се показват просто в началната страница или категорията не излизат.
Как да проверя какво ги блокира или каква функция липсва на неговия хостинг.

Върти ми се нещо в главата, че имаше и някакви кодове за самите папки в панела, но ми е мъгляво....
 
Как го премести?
Щом е вътре в "обявата" навярно е некъв къстъм пост тайп? Как му се закача тоя featured image? Стандартния начин или друг?
Какви са другите проблеми и изобщо не се показва или е счупено изображението? линк към сайта?
 
Този плъгин ще ти изпише някаква информация за сървъра, като версия на PHP, виж коя е: https://bg.wordpress.org/plugins/rs-system-diagnostic/
Разгледай правата на папките с FTP като влезеш.
Също виж дали на сървъра няма сложена защита от хотлинкинг на изображения.
 
Как го премести?
Щом е вътре в "обявата" навярно е некъв къстъм пост тайп? Как му се закача тоя featured image? Стандартния начин или друг?
Какви са другите проблеми и изобщо не се показва или е счупено изображението? линк към сайта?
Преместването е стандартно без много галимации направо с импорт през Cpanel-a му. Тествах на 2 различни мой сървара всичко се прехвърля без проблем.
При него първо не зареждаше почти нищо от сайта освен хедъра и само хвърляше : Call to undefined function mb_convert_encoding()
след добавяне на съответната функция всичко се показа освен featured изображенията.
Добавяте си се стандартно през админ панела в страница на продуктите, като вляза да редактирам даден продукт всичко си е точно и изображенията са си там.
Чекнах и php версията му, но е дори малко по напред от моята така че отписвам това като вариант.

Според мен пак липсва някоя функция и затова така се получава, но как да го чекна коя?
 
Почни от пред назад - как се зареждат в темата и ще намериш кое се ебава.
Но не каза:

изобщо не се показва или е счупено изображението
 
- За правата не мисля, че има проблем понеже всички други изображения се зареждат коректно.
- Версията на php e 5.6.30, а моята е 5.5.38
- В error файла нищо не дава като проблем.
- Изображенията изобщо не се показват, в edit страницата всичко си е ок качват си се, получават си линк заемат си мястото, но извън тази страница изобщо не се зареждат и показват.

Edit
И при define( 'WP_DEBUG', true ); също нямам грешки, имах само един плъгин който не ползвах и беше крашнал, деактивирах и не показва нито една грешка.
 
Последно редактирано:
Ако сайта е жив, прати някакъв линк. Коя тема използваш, да не е някоя опция на темплейта на темата да има, която да ги изключва щом няма грешка. Ако е някоя джаджа на JetPack, може да не е конектнат като потребител от новия сайт в JetPack-a. Изключи Photon на JeckPack-a. Преименувай папката plugins в plugins-temp и опитай, после я върни пак в стария й вид.
 
Последно редактирано:
Ако сайта е жив, прати някакъв линк. Коя тема използваш, да не е някоя опция на темплейта на темата да има, която да ги изключва щом няма грешка. Ако е някоя джаджа на JetPack, може да не е конектнат като потребител от новия сайт в JetPack-a. Изключи Photon на JeckPack-a. Преименувай папката plugins в plugins-temp и опитай, после я върни пак в стария й вид.
JeckPack-a няма на сайта, а според мен не е от плъгин, защото като прехвърлям на мой хостинг проблем няма, всичко си се зарежда коректно. Смених и името на папката ефект няма.
Темата е https://themeforest.net/item/butterfly-creative-woocommerce-theme/10666081
 
- За правата не мисля, че има проблем понеже всички други изображения се зареждат коректно.
- Версията на php e 5.6.30, а моята е 5.5.38
- В error файла нищо не дава като проблем.
- Изображенията изобщо не се показват, в edit страницата всичко си е ок качват си се, получават си линк заемат си мястото, но извън тази страница изобщо не се зареждат и показват.

Edit
И при define( 'WP_DEBUG', true ); също нямам грешки, имах само един плъгин който не ползвах и беше крашнал, деактивирах и не показва нито една грешка.
За да работи тоя дебъг трябва да разрешиш дисплей ероррс.
 
upload_2017-1-28_22-6-32.png

Аз така съм ги задал, но нищо не показва, проблемния плъгин го показа, че има грешка, но нищо повече.

upload_2017-1-28_22-7-27.png
 
а според мен не е от плъгин, защото като прехвърлям на мой хостинг проблем няма, всичко си се зарежда коректно
От два дена гледам темата и като няма сайт за поглеждане си излизам ...
 
От два дена гледам темата и като няма сайт за поглеждане си излизам ...
Аз го видях, темата е повече от индийска и хоста възможно най-куция който съм виждал.
Ето и проблемния код, предполагам няма дерт, че го споделям.
PHP:
<?php
if (@getimagesize($imgSrc))
    $productImageSrc = $imgSrc;
else
    $productImageSrc = wc_placeholder_img_src();

if (@getimagesize($imgSrc2))
    $productThumbSrc = $imgSrc2;
else
    $productThumbSrc = wc_placeholder_img_src();
 
allow_url_fopen disabled?
 

Горе