WP и FB comments

eLast

Active Member
Привет колеги.

Имам следния казус: за УП принципно си използвах плъгин facebook AWD. Незнайно защо плъгина не се разбира с 1 ново сайтче. Та минах през 100 плъгина като никой не иска да "захапе" като хората. Та в крайна сметка реших да си хвана кода от ФБ за коментарите и да си го шибна в сайта. На пръв поглед - всичко ОК.
Само дето едни и същи коментари излизат на всички публикации, а като се коментира във нюзфийда във ФБ излиза линк към началната страница.
Ползвам html5 кода, който ФБ ми предлага и съм шибнал 1вия код в хедъра, другия при коментари.пхп.

Та въпроса ми е - аз ли нещо не правя като хората или да? :)))
 
От: WP и FB comments

Здрасти, предполагам ползваш този код
Код:
<div class="fb-comments" data-href="http://example.com" data-num-posts="2" data-width="470"></div>

data-href трябва да е пълния адрес на статията/страницата., съответно ще стане

Код:
<div class="fb-comments" data-href="<?php the_permalink() ?>" data-num-posts="2" data-width="470"></div>

Поздрави.
 
От: WP и FB comments

Версията е 3.3.2

А за коментарите се спрях последно на Facebook AWD плъгин, само че по-стара версия, която си свалих от друго блогче, че последната версия пък дава някаква грешка... Та... полето за ФБ коментар се вижда, засича като си си в профила, всичко ОК, само дето не показва коментари на други хората, които са коментирали...

Освен това ФБ е кеширал началната страница в някакъв момент докато съм разработвал хоум пейджа и сега при лайк/шер показва само 1 непълен шорткод, който съм използвал, на мястото на текста и липсва изображение. С новите страници, които добавям няма проблем - вади си линк, снимка, описание без проблеми, но началната стои зациклила без снимка и с този шорткод вече 3-4-5 дена. Има ли начин да я обновя ръчно или когато му кефни на ФБ ще покаже каквото трябва. Че е тъпо хората да лайват сайта и да им излизат глупости по стените...
 
От: WP и FB comments

Scrape Information
Response Code: 200


Errors That Must Be Fixed
Object Invalid Value: Object at URL 'http://сайта.com' of type 'article' is invalid because the given value '' for property 'fb:app_id' could not be parsed as type 'fbid'.

Е как така на новите страници не дава грешка, а само на хоума?
 

Горе