WPML - слайдър, проблем

scorebg

Active Member
Здравейте,
Не знам някой дали е се сблъсквал с този проблем, но става въпрос за слайдъра (съжалявам не мога да се сетя за подходяща дума на бг). Моята тема ползва, определена категория от която да се показват отделните слайдове.
Въпросът е, че като запазя настройките за българският език (от коя категория да се показват), губя слайдъра в другите езици и обратно. Някой сблъсквал ли се с такъв проблем и евентуално някакви насоки как мога да го оправя.
 
От: WPML - слайдър, проблем

Сблъсквал съм се с подобен проблем с пиратско копие на плъгина и не успях да се справя. Предполагам и ти ползваш такова след като си задаваш тук въпроса. :)
 
От: WPML - слайдър, проблем

Сблъсквал съм се с подобен проблем с пиратско копие на плъгина и не успях да се справя. Предполагам и ти ползваш такова след като си задаваш тук въпроса. :)
Не съм с пиратско, акаунта е на друг човек, иначе си имам ключ за страницата и се обновява автоматично.
 
Няма как да е пиратско щом е най-актуалното и е ъпдейтнато. Кое не е ОК, слайдъра ли не се подчинява на това. Аз имам един сега, който реално е ОК за момента. Но ако нещо се разминават някои неща, ще си говоря с автора, което ти препоръчвам и на теб, ако имаш проблем. Но реално слайдера е картинки и текст, което със стринг транслатора. ;)
 
От: WPML - слайдър, проблем

Слайдъра си работи, няма проблем. Проблемът е, че не мога да му дам настройки за английската версия. Като мина на английската запазва настройки за тази версия и спира работи за на българската и обратно.
hw06pv.png

Проблемът е в темата, купена легално, но в един момент е зарязаха и свалиха....
 
Re: От: WPML - слайдър, проблем

Проблемът е в темата, купена легално, но в един момент е зарязаха и свалиха....

Това е кофти новина. Освен да ползваш външен слайдер. Революшъна не е никак зле. А темата на коя версия на WP е? И щом е спряна, успяха ли да не я свалят преди 4.2.2?
 
От: WPML - слайдър, проблем

И щом е спряна, успяха ли да не я свалят преди 4.2.2?
Мисля че някъде е спряха преди wordpress 3. По-скоро я репортнаха за някой бъгове,който авторите не е оправиха и я свалиха. С малко четене отстраних бъговете и в момента съм на WordPress 4.2.2 и работи без никакви проблеми. Освен въпросният слайдър. Трябва да намеря как да отделя настройките за слайдъра за отделните езици. В момента успява да "запази" само за една версия.
 
Хм, този слайдер е от сетингсите на темата, не е отделен плъгин? Може да се излъже по един начин, но не знам дали поддържа тази функция. За бг версията зареждаш home-slider-bg, а за ЕН - home-slide-en. ако се поддържа. Така излъгах една тема, защото реално самия слайдер не беше подвалстен на WPML плъгина. Дори и не ми се пробваше със стринг траслатора, защото я хване, я не тези текстови елементи от него - картинките ясно - ако няма текстове по тях - все едно какви са.
 
От: WPML - слайдър, проблем

Точно такъв е случаят при мен. Интегриран е работи, чудесно. И при мен е не подвластен . Ако можеш да ми дадеш малко повече детайли, че не съм сигурен че разбрах какво точно имаш в предвид. Благодаря за помощта.
 

Горе