WTF ??? Facebook ми иска сканирана лична карта

alabam4eto

Active Member
Днеска се опитвам да си вляза в личния профил и ми иска да се идентифицирам с лична карта ?
WTF ???
 

Прикачени файлове

  • wtf.jpg
    wtf.jpg
    44.2 KB · Преглеждания: 139
  • wtf.jpg
    wtf.jpg
    43.7 KB · Преглеждания: 89
От: WTF ??? Facebook ми иска сканирана лична карта

некой да не ти е хакнал акаунта и да е спамил или нещо от сорта?
Провери и дали си на правилния сайт , да не би да е някакъв скамерски ..
 
От: WTF ??? Facebook ми иска сканирана лична карта

За пръв път чувам Фб да иска такова нещо.
 
От: WTF ??? Facebook ми иска сканирана лична карта

Това беше първото, което ми дойде на ум линка на сайта е правилния .... :) от личния профил никав спам, малко прекаляват с тия лични карти,
пратих им една снимка на майммуна :) да видим как ще реагират
 
От: WTF ??? Facebook ми иска сканирана лична карта

Нормално е това. Мене на разни фейк(рекламни) профили като взема да цъкам на веднъж много приятели, или голяма активност ако има, или пък някой да докладва ми е правило някакви тестове със снимки на приятели и да познавам как се казват.
 
От: WTF ??? Facebook ми иска сканирана лична карта

Леко да не им дам личната си карта. Смешна работа, а как са направили това с приятелите - направо е малоумно. Аз веднъж предложих приятелство на няколко познати, а това не ми дава и ми казва, че не ги познавам :) След това ме блокира за 30 дни да не мога да искам приятелства. Сега съм махнал всички от там и ползвам google+. Facebook само за някои страници ползвам.
 
От: WTF ??? Facebook ми иска сканирана лична карта

Нормално е това. Мене на разни фейк(рекламни) профили като взема да цъкам на веднъж много приятели, или голяма активност ако има, или пък някой да докладва ми е правило някакви тестове със снимки на приятели и да познавам как се казват.

Нормално друг път, какво ги интересува тях дали познавам еди кой си, с някой непознат не може ли да се сприятели там човек ако иска? Аз лични данни не бих си дал на някакъв такъв сайт, даже и на paypal не съм, пък който иска да си ги раздава наляво-надясно.
 
От: WTF ??? Facebook ми иска сканирана лична карта

Нормално имах в предвид, че не е единичен случай. А предполагам, че това е защита от спамерски профили, така че не виждам нещо лошо.
 
От: WTF ??? Facebook ми иска сканирана лична карта

Нормално имах в предвид, че не е единичен случай. А предполагам, че това е защита от спамерски профили, така че не виждам нещо лошо.

:lol: Ако е защита, то определено не работи. Общо взето е тъпотия, но съм чувал и за други такива случаи :)
 
От: WTF ??? Facebook ми иска сканирана лична карта

1340 резултата в Google

Facebook задмина Google.

[video=youtube;hrontojPWEE]http://www.youtube.com/watch?v=hrontojPWEE[/video]
 
От: WTF ??? Facebook ми иска сканирана лична карта

Днеска се опитвам да си вляза в личния профил и ми иска да се идентифицирам с лична карта ?
WTF ???

И на мен ми беше искало преди време, това е за сигурността, ако някой се е опитвал да ти влезе в профила или имаш оплаквания от доста хора.
Даваш просто нямам ИД и добавяш още 1 мейл в ФБ - няма проблеми:)
 
От: WTF ??? Facebook ми иска сканирана лична карта

И на мен ми се случи, някой ми хакна акаунта и аз го блокирах за незнайно време, става въпрос за профила, и така нито той може да влиза нито аз, докато не се изясни въпроса с идентификацията, мина време аз си направих нов акаунт и после някъде разбрах, че ако се свържа със съпорта има шанс да си върна акаунта. И така направих, обясних им всичко и след седмица ми писаха, че за да отблокирам акаунта си трябва да им изпратя ID документ лична карта, шофьорска книжка или дебитна карта, аз им снимах с телефона си шофьорската книжка и им я изпратих 2 снимки от 2те страни и след 2 дни си върнах акаунта, та за това ти иска копие на лична карта за да си идентифицираш акаунта, защото е имало опит да бъде хакнат ;)
 
От: WTF ??? Facebook ми иска сканирана лична карта

Имаше една приказка - Едно време от ДС се мъчиха да ни правят досиета, днес си ги правим сами и доброволно :) Наистина е прекаляване от тяхна страна, можеше някакъв по-нормален вариант за потвърждение да измислят, интересно ми е какъв ще е резултатът от снимката с маймуна :D
 
ПРОКЛЕТ ДА Е ФЕЙСБУК. ДАНО СКОРО НЕ СЪЩЕСТВУВА ОНЛАЙН!!!

Ама пък как разбутвате теми отпреди 5 години...
 

Горе