www.predpriemach.com uses an unsupported protocol.

Дискусията в 'Хостинг Форум' стартирана от rujel, Ноем 9, 2018.

1. rujel

rujel Active Member

Рег.:
    Февру 2, 2016
    Съобщения:
    114
    Харесвания:
    39
    Точки:
    28
    Предприемач вече е поредният сайт, който се изоглавява по подобен начин, отказвайки да поддържа старите протоколи за сигурност и вместо да ми отвори страницата ми изплюва споменатото съобщение за грешка. Тази изключително тъпа мания да се принуждава потребителят да мигрира към нов хардуер и софтуер вече се вижда и тук. При това съвсем без никакъв смисъл!
    Аз през този форум не прекарвам пари. Не го правя и от този компютър, защото той е само за браузване през интернет. Защо тогава ми трябва сигурен протокол? Отговорът е риторичен... Само да спомена, че сайтове като superhosting.bg и дори coolicehost.com спокойно ми се отварят, за разлика от този тук форум...
    Тази тема тук ми се налага да я пиша през прокси, като изобщо не си играя да си създавам свое. Използвам публично такова, което определено може да шпионира акаунта ми, защото вече ми знае паролата. Ако мислите, че това е по-добрият вариант...

2. хейтър

хейтър Active Member

Рег.:
    Авг 23, 2014
    Съобщения:
    183
    Харесвания:
    68
    Точки:
    28
  3. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,247
    Харесвания:
    654
    Точки:
    113
    Какво ползваш, ОС / Баузър ? Да не те блокира по друга причина тлс-а е на абсолютния минимум в сетингсите на Cloudflare за да може да се брой за сигурно

Всички ползват ссл защото е част от изискванията за http2 протокола ( а новите браузъри слагат голям надпис Not Secured на сайтовете котито не го ползват )

Прикачени файлове:

4. mobilio

mobilio Well-Known Member

Рег.:
    Ян 18, 2012
    Съобщения:
    1,507
    Харесвания:
    269
    Точки:
    83
    ^^ SSL2 или SSL3? За един преател питам!

Скоро време на старите протоколи ще се удари тесла - Хром 71 или 72 направо спират TLS 1.0 и 1.1; Лисиците ще ги последват

5. rujel

rujel Active Member

Рег.:
    Февру 2, 2016
    Съобщения:
    114
    Харесвания:
    39
    Точки:
    28
    Ползваме Windows XP с Google Chrome ***. Както споменах coolicehost.com се отваря. Нови версии на Chrome няма да инсталирам със сигурност, така че кое къде се реже не ме вълнува точно за този компютър. Сайтовете, които за момента ми са блокирани заради протокола се отварят през прокси, но не е удобно за форум като predpriemach.com. Още повече, че така става и много по-несигурно. Като се оправят нещата (ако изобщо се оправят) например ще се сменя веднага паролата на форума.

Последно редактирано: Ноем 11, 2018
  6. s1yf0x

s1yf0x Well-Known Member

Рег.:
    Юни 12, 2012
    Съобщения:
    2,330
    Харесвания:
    808
    Точки:
    113
    Професия:
    System administration
    Място:
    Sliven/Sofia
    Кой по дяволите ползва WinXP в края на 2018-та.... дайте да върнем Dial-Up интернета, защото някой все още си пози стария модем на Accorp.... защо сайтовете и сървърите трябва да поддържат стари, бавни и несигурни технологии заради 2% потребители?!?

bobbydigital харесва това.
  7. rujel

rujel Active Member

Рег.:
    Февру 2, 2016
    Съобщения:
    114
    Харесвания:
    39
    Точки:
    28
    Нещо не схвана идеята, но кой по дяволите трябва да прави форумите само за достатъчно интелигентните. Сайтът на комерсиалната услуга coolicehost.com се отваря без проблеми, без да се безпокои за каквато и да е сигурност. Но във форума по неясни причини това е променено умишлено.

8. veni8

veni8 Active Member

Рег.:
    Ян 31, 2014
    Съобщения:
    431
    Харесвания:
    40
    Точки:
    28
    Място:
    София
    И аз съм с WinXP, но при мен работи нормално.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice