www redirect problem за Google Page Speed Service

crazydevil

Active Member
Реших да ползвам Google Page Speed Service. Аднах си домейн и си го верифицирах и дотук всичко беше ok, докато не ми изписа:

Your customers are not receiving the benefits of PageSpeed Service
We have detected a 301 redirect from www.mydomain.com to mydomain.com

След което ми обясняват как да премахна редиректа:

Apache: Open your .htaccess file, and search for the string “301”. Delete the corresponding line after you have verified that it is the correct line.
WordPress: If you have a redirection plugin, please consult the instructions associated with your plugin. Otherwise, open your .htaccess file, and search for the string “301”. Delete the corresponding line after you have verified that it is the correct line.
PHP: Search and remove the following lines from your code base:
Header ("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
Header ("Location: http://example.com");
Note: Replace http://example.com with your domain.

Всичко това е направено. Никъде не съм сетнал редирект. В cPanel нямам редирект на www, както и в WHM(No Domain Forwarder has been setup!) В Namecheap, където ми е домейна няма как да има url redirect ако съм на мои собствени dns names т.е. ако не ползвам техните.

След като не намерих откъде да махна тоя редирект, реших да направя в cpanel redirect ot non-www to www. Същото направих и в namecheap, след като реших да ползвам техните dns-и, където може да се сетва също url forwarding/redirect. И в двата случая браузърите взеха да ми дават грешка за "Redirect Loop" и сайта не се отваряше. Явно по този начин нямаше да стане.

Въпросът е, че някак си сайта ми редиректва от www to non-www и аз си нямам никаква идея откъде. Следователно не мога да ползвам Page Speed услугата на Google.

Някакви идеи?
 
От: www redirect problem

ами дай да видим сайта? Redirect може да се прави на ниво web server, или на ниво application - всеки един framework го може.
 
От: www redirect problem за Google Page Speed Service

Провери (ако ползваш) в Google Webmaster Tools, как си задал домейна. Колкото пъти се натъквам на клиенти с WHM, отиват няколко часа за правилна настройка на пренасочванията. Изключи всички плъгини на wordpress и ако това оправи нещата .. действаш. Ако желаеш, можеш да ни предоставиш и скрийншот на .htacess за да видим дали евентуално някое от правилата не е описано правилно (при мен се случи на скоро, но ми биеше 501).
 
Благодаря ти coolice, не мога да повярвам, че проблемът беше нещо толкова елементарно, за което изобщо не се сетих...

Сега обаче възниква нов проблем. След като сменя Site Address и Wordpress Address на www.mysite.com, се омазва целият сайт. Липсват css-и и изображения. Пробвах с http://wordpress.org/plugins/velvet-blues-update-urls/ , но нещо не се получи. Пътеките са грешни в темата и не знам как да ги фиксна.

Та засега върнах нещата в старото положение.
 
имаш ли кеш, пробвай да го изчистиш но първо промени на с www

значи то би трябвало да няма проблем wordpress си прави редиректите но ако имаш кеш и имаш отметка за кеш редиректс като смениш адреса може да влиза във лооп

смяната съм я правил много пъти и винаги е била безпроблемна може да пробваш и сдруга тема или да изчистиш кеша и да спреш плъгина и после да си върнеш старата тема
 

Горе