Xenium са Купили Мegamеdiа.bg

venci

Active Member
От началото на декември 2013 г. сайтовете МegaNews.bg, МegаLifе.bg, Niе-Jеnite.bg и Foods.bg са част от портфолиото на Xenium Media Company.
http://bg.xenium.bg/articles/xenium/meganews_xenium
някои да има повече информация около тази сделка
 
От: Xenium са Купили Мegamеdiа.bg

От всичките сайтове само MegaNews става за нещо. Другите са много зле честно казано ...
 
От: Xenium са Купили Мegamеdiа.bg

според Xenium
1. MegaNews.bg - 335 000 уникални
2. MegaLife.bg - 100 000 уникални
3. Nie-Jenite.bg - 195 000 уникални
4. Foods.bg - 50 000 уникални

според гемуис за месец ноември - НА ПОЛОВИНА
1. MegaNews.bg - 194 000 уникални
2. MegaLife.bg - 58 000 уникални
3. Nie-Jenite.bg - 103 000 уникални
4. Foods.bg - 37 000 уникални

90% от посещенията до колкото знам идват от facebook страници

като наскоро се коментираше че някои лица които стоят зад MegaNews са откраднали една фейсбук страница с 400 000 харесвания от един колега темата е тук http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=44556

незнам колко пари са дали, но преди време тук се коментираще същото че сайтовете за нищо не стават
но сега изглежда са ги продали

Даже в момента се въртят реклами на групата Xenium и то рекламата на нашият колега mihluzin http://www.predpriemach.com/member.php?u=9427 с новия му проект nex.bg

СЪВЕТ - да махне рекламата защото потребителите на тези сайтове са от фейса, а той си има достатачно страници където да рекламира неговият нов проект
 
Последно редактирано:
От: Xenium са Купили Мegamеdiа.bg

Какви са тия световно безизвестни сайтове :lol: само като видя "MEGA" и никога няма да го отворя сайта. Все едно някой 10-годишен им е мислил имената на домейните....намирисва ми на пране на пари :p
 
От: Xenium са Купили Мegamеdiа.bg

Кой ли пък ги е чувал тея сайтове?
Ама работата е друга, фейса им рязна рийча и от 300 000 унита сега да имат 1000-2000 случайни :lol:
Да го духат всички геьове с техните лайк джак страници
 
От: Xenium са Купили Мegamеdiа.bg

Даже в момента се въртят реклами на групата Xenium и то рекламата на нашият колега mihluzin http://www.predpriemach.com/member.php?u=9427 с новия му проект nex.bg

Рекламата му се върти навсякъде в интернет, не само там, даже и в Блиц я има. А знаете Блиц колко са посещавани?! А сега вземете предвид, че бисквитките са по 60 дни и работата става приказка.
 
От: Xenium са Купили Мegamеdiа.bg

Сега е момента някой да изпрати на новите собственици "Xenium" линк към темата тук за двете откраднати страници,
пък що и да не си ги поискате обратно.:wink:
Много ми е интересно съдържанието на всичките тези мега - мега сайтове дали е уникално или копирано,
но нямам време сега да го преглеждам, дано някой от вас намери време и реши да го попровери и да ни информира.
Все си мисля, че който краде фейсбук страници, едва ли ще се притесни от копи - пейст, ама да видим какво ще откриете...
 
От: Xenium са Купили Мegamеdiа.bg

по интересното тук е колко пари са дали за такива напомпани сайтове със супер тъпо съдържание, супер тъп дизайн и супер тъп трафик от фейса, които може да се срине мигновенно ако фейсбук реши...

или това е било замислено предварително ... още при създаването на медията - мега

сценария може да е следния, шефовете на Xenium си решават че трябва скоро време да инвестира някъде и някои юнак от главните шефове във Xenium си съзндава и развива Напомпената Мега и после я продава на Xenium, като част от получената сума дава на главният шеф на Xenium ей така за под масата и за нова година да има :)

това е просто хипотеза от прост човек :lol: и със сигурност не е вярно :lol: ?!?
 
От: Xenium са Купили Мegamеdiа.bg

Колеги, кви са тези световно неизвестни сайтове с толкова хиляди уникални. Гледам им портфолиото имат само 2-3 известни сайта другото некви мики маус.

Иначе браво на тях, сега да кажат за кви пари са ги барнали, кви са им печалбите и нещо от сорта да оповестят няма да е зле.
 
Re: От: Xenium са Купили Мegamеdiа.bg

Иначе браво на тях, сега да кажат за кви пари са ги барнали, кви са им печалбите и нещо от сорта да оповестят няма да е зле.
Не знам какви са, но са доказатеоство, че досега с добри рекламодатели е по-важно от това да имаш добър сайт или сайтове.

Не знам дали тези сайтове, за които говорим имат реклама от този тип, но и другите също толкова "популярни" си имат. И не знам с какво ги измерват, но а алексата никъде не ги засичам. Не че е голям мерител и това, но все пак можеш да видиш малко по-отгоре нещата.

После пак можем да си говорим за бг рекламен пазар. Дано до година е по-добре от преди, но не съм оптимист. За това ще гледаме да цъкаме и за чужбина. :)
 
От: Re: От: Xenium са Купили Мegamеdiа.bg

Не знам какви са, но са доказатеоство, че досега с добри рекламодатели е по-важно от това да имаш добър сайт или сайтове.

Не знам дали тези сайтове, за които говорим имат реклама от този тип, но и другите също толкова "популярни" си имат. И не знам с какво ги измерват, но а алексата никъде не ги засичам. Не че е голям мерител и това, но все пак можеш да видиш малко по-отгоре нещата.

После пак можем да си говорим за бг рекламен пазар. Дано до година е по-добре от преди, но не съм оптимист. За това ще гледаме да цъкаме и за чужбина. :)


Какво ще рече добри рекламодатели, и изобщо какво ще се нарече ефективен маркетинг в частност реклама - така че малък сайт да има яко уникални - май всичко става с фб
 
Кока Кола, мтел, банките, нестле, автомобилите и т.н. са хубави рекламодатели. Стига де, всички знаем компаниите, които имат заложени бюджети за този тип реклама.

Сега е фб, преди беше авторилода и ботовете. Винаги ще има начини за манипулация. Но когато си вътрешен, няма голямо значение. :)
 
От: Re: Xenium са Купили Мegamеdiа.bg

Кока Кола, мтел, банките, нестле, автомобилите и т.н. са хубави рекламодатели. Стига де, всички знаем компаниите, които имат заложени бюджети за този тип реклама.

Сега е фб, преди беше авторилода и ботовете. Винаги ще има начини за манипулация. Но когато си вътрешен, няма голямо значение. :)

Мисълта ми беше за рекламни канали, мислих това визираше. Това и това е питанката как туко що новосъздаден сайт да кажем с добър продукт може да набъбне бързо - по какви начини
 
От: Xenium са Купили Мegamеdiа.bg

Не знам кои са, ама ме кефи много
http://bg.xenium.bg/product/Mobile.de/prices-and-formats

Пичовете собственици на mobile.de ли са? Реклама продават, малко статистиката им за потребителите е кьорава, 250 к. месечно mobile.de , аз мисля че само за час са толкова. :d
 
От: Xenium са Купили Мegamеdiа.bg

Няма лошо. Консолидация. Нормално.

След като не знаем параметрите на сделката, малко време ще мине за да се разбере дали е 2+2>4 ситуация.

Но ми се струва съвсем разумно да си понадуе малко трафика едната страна префи да стане сделка. Това вече ако е направено по не-законни начини, предполагам че има клаузи за предоговаряне. Малко вероятно ми се струва сделката да е за ефин плик пари и чао; по-верятно е разсрочено плащане, и запазване на екип за транзиция.

Т.е., ако има заровено миризлово яйце - ще излезе преди плащанивта да са прилкючили.
 
От: Xenium са Купили Мegamеdiа.bg

В общи линии тия големите и техните схеми не може да ги хванем, защото зад всяка сделка стои някои, няколко или нещо в пространството ... малко са случайните сделки ей така от нищо.

Сега се сещам за сайта насам натам, как при него собственичката го продава на инвестор, а инвестор после го продава на старата собственичка ако не се лъжа ... тема за това - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=32168
 
Венци, брат, да ти кажа ли как става. Идва шефа на маркетинга на някоя фирма-донор, казва какво ще пуска като реклама към дадената медия и си казва неговата цена. Стискат си ръцете и се почва лапането. Колко е ефективно, все тази като интернета им е около 20-30% от реклалния бюджет.

Схемата е мохе би същата, ако се минава през рекламна агенция. Там вече е ниво Халифак. Мтел, глобул и виваком от както ги знам с нищо не са си променяли стратегията в нета, освен че прибавят новите тендекции - social, mobile. Но като цяло - нищо друго.
 
От: Xenium са Купили Мegamеdiа.bg

Не знам, ама според Гемиус, от 3 декември насам имат спад със 73%, нали алгоритъма оряза страниците, явно доста ги е ударило след като трафика е от Фейса.

http://bgpublishers.com/ --> цъкнете за 3 декември, дайте отметка Trend, и скролнете до 115 позиция да видите за какъв спад става дума!
 

Горе