Yahoo - The Patent Troll

against

Well-Known Member
Малко по темата до какви безумия водят софтуерните патенти. Yahoo сега водят дело срещу ФБ, като се оказва, че почти всичко, което са направили ФБ било патентовано от Yahoo:
http://arstechnica.com/tech-policy/...ted-facebooks-entire-social-network-model.ars
http://techcrunch.com/2012/03/13/yahoo-the-patent-troll/

И не само от тях, ми от половината нет. Например - ако направите сайт, в който юзърите могат да си пращат съобщения, обаче могат да пращат и съобщения към email-и, съответно да получават и отговори от въпросните email-и - нарушавате патент на Yahoo.

Също ако на сайта си имате опция да ограничите какви неща другите могат да виждат от вашия профил и фукнция - как еди-кой-си вижда профила ми - пак нарушавате патент на Yahoo.

В отговор ФБ купуват 750 подобни безумни патента от IBM, в опит да се защитят: http://techcrunch.com/2012/03/22/facebook-buys-750-ibm-patents-to-defend-against-yahoo/
Това изглежда е единствения начин да се защитите от разоряване - чрез купуване на хиляди патенти на стойност стотици милиони, както правят Гугъл и останалите големи риби :)
 
От: Yahoo - The Patent Troll

Значи да се защитиш от патентна атака трябва да си голям (да имаш много патенти, с които да направиш контраатака) или да си патентен трол (да нямаш никаква дейност освен притежаване на патенти и изнудване на големи фирми).
 
От: Yahoo - The Patent Troll

Сигурно имат отдел с кодовото наименование Patent Blackmail.
 
От: Yahoo - The Patent Troll

Аз нещо не мога да разбера кой и как им ги дава тия патенти. Какво сега, ако си гоУем можеш да си патентоваш и топлата вода ли?
 
От: Yahoo - The Patent Troll

Хаха това ми напомни за темата ми ташак за рекламна мрежа чрез звук за позвъняване на телефона :).
 
От: Yahoo - The Patent Troll

Някои попитаха кой им е дал такива патенти. Сега ще ви кажа кой.

Преди година-две гледах един филм, свързан с храната в САЩ. Забравих как се казва, но ако някой се интересува, ще потърся. Та във филма ставаше въпрос за това, как някаква корпорация си създала нов вид семена за царевица. Те били генно модифицирани да издържат на вируси, насекоми и вредни влияния като цяло. И така компанията патентовала семената. Но какво станало... Семената, дадени от генно модифицирани култури, са също модифицирани. А вятърът много лесно разпръсква семена на километри... В резултат на това модифицираните семена плъзват навсякъде. Тогава старомодните, неабонирани към корпорацията фермери започват да бъдат посещавани от костюмари, които изследват растенията им. Макар че тези фермери са използвали само обикновени семена, модифицирани растения се намират сред нивите им. И тогава корпорацията започва да заплашва фермерите, че ако не започнат да си купуват от техните семена, ще ги съдят, защото имат патенти. Сега корпорацията в голяма степен притежава земеделието в САЩ. И между другото, сякаш не стигат модифицираните боклуци, които продават, ами произвеждат и пестициди, които са много широко използвани...

Същите глупаци, които са дали на корпорацията патент за тези семена, са дали патент и на Yahoo.
 
От: Yahoo - The Patent Troll

Глупаците са простите граждани, които позволяват това да се случва.
 

Горе