1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Youtube занимание

Дискусията в 'Пари от Интернет - Make Money Online' стартирана от prophet, Окт 5, 2016.

1. prophet

prophet Active Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    470
    Харесвания:
    63
    Точки:
    28
    Извинявам се много, ако темата не е на правилното място.

Както вие, така и аз посещаваме Youtube по няколко пъти на ден. Абонирал съм се за няколко канала, и се чудех следното - Има много канали, които правят Gameplay клипове, други пък снимат като тренират, и др. Понеже съм много зарибен на тема бокс, ми се иска да правя точно такива клипове, а отсреща да получавам на клип някой цент... Ясно ми е, че трябва да имаме гледания, абонати, и харесвания. Ако сложа песен към клипа, ще ме засекат вероятно за авторски права, нали? А ако не слагам музика, а просто моменти от самия бой ( highlights ) мисля, че не би било проблем. Какво бихте ми казали по този въпрос? Ще е много хубаво, ако някой се занимава/занимавал с подобни неща с Ютуб, и да ми помогне, ако има желание, разбира се.

verjito89 харесва това.
  2. RealMoney

RealMoney Well-Known Member

Рег.:
    Дек 19, 2010
    Съобщения:
    1,718
    Харесвания:
    652
    Точки:
    113
    виж в Ютуб т.нар. royalty free и copyright free music. Прочети какви са разликите и при какви условия може да се ползва, ще си харесаш някакви песни 100% :)

3. viking

viking Active Member

Рег.:
    Дек 10, 2012
    Съобщения:
    158
    Харесвания:
    32
    Точки:
    28
    V.Andreev, meleager и kamentk харесват това.
  4. prophet

prophet Active Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    470
    Харесвания:
    63
    Точки:
    28
    Благодаря много и на двамата за отговорите! Значи ако изрежа моменти от даден боксов мач, и сложа някоя песен от този канал, който ми даде няма да има проблеми, така ли? Сега значи остава да си намеря "партньор" , някой има ли идея как става целия този процес? Другият въпрос е понеже имам личен Youtube акаунт и вътре има към 100-на клипа, 95 от тях са заключени, от филми, а другите 5 са от боксови мачове и ще хване сигурно авторски права? Или ще трябва да ги трия? :/

5. momcheto

momcheto Well-Known Member

Рег.:
    Апр 28, 2009
    Съобщения:
    1,153
    Харесвания:
    49
    Точки:
    48
    Място:
    Sofia
    По-добре си направи канал от нулата и пускай само съдържание, което не е обект на чуждо право. Така ще знаеш, че всичко е легално и няма да те изрежат от Ютуб и Адсенс.

6. mtpv

mtpv Active Member

Рег.:
    Дек 13, 2014
    Съобщения:
    109
    Харесвания:
    31
    Точки:
    28
    Youtube си има собствена библиотека с музика, която можеш да използваш и няма да се притесняваш да получиш "удар" по канала си. https://www.youtube.com/audiolibrary/music

Обаче някоя песни, трябва да споменеш автора в описанието на видеото.

paragon харесва това.
  7. StillMad

StillMad Active Member

Рег.:
    Авг 15, 2016
    Съобщения:
    234
    Харесвания:
    55
    Точки:
    28
    Мани го тва, ще изкарваш стотинки. Пробвай се тук https://www.twitch.tv/ някои изкарват с хиляди :)

8. prophet

prophet Active Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    470
    Харесвания:
    63
    Точки:
    28
    За геймплей нямам микрофон, а и компютърът ми не е за новите игри, лагват повечето. А относно Ютуб - Приятел ми каза, че за България давали на клип към 4-5 цента, и то трябва да имаш поне 2-3к гледания и лайкове, и даже момчето се отказа от българския си канал. Ето такова видео дали печери? Като гледам има доста гледания и 2 к абонати. Колко според вас изкарва подобно видео? Ако трафика е насочен повече към чужбина, а не към България?

9. momcheto

Рег.:
    Апр 28, 2009
    Съобщения:
    1,153
    Харесвания:
    49
    Точки:
    48
    Място:
    Sofia
    Зависи каква ниша е. Гейм тематиката е слабо платена. Например, знам че FacingTheSun правят по средно 1 лев на 1к гледания.
    Чужбина е относително. Ако правиш клипове за алжирци ще ти е по-зле и от БГ. Ако е за САЩ нещата са много силни. Ако в БГ можеш да изкараш от клик 5-10 стотинки, то от САЩ отива към 0.60-1лв. Сам си направи сметката.

Но тематика от сорта на уроци би била много по-доходоносна от гейм.

10. 4moki

4moki Well-Known Member

Рег.:
    Септ 7, 2015
    Съобщения:
    1,016
    Харесвания:
    139
    Точки:
    63
    Уроците искат знания в дадена насоченост, които не са от обща култура, обаче.

11. momcheto

Рег.:
    Апр 28, 2009
    Съобщения:
    1,153
    Харесвания:
    49
    Точки:
    48
    Място:
    Sofia
    Да не е уроци. Да е нещо, което е по-сериозна тематика. Ревюта на някакви неща, ако щеш.

12. prophet

prophet Active Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    470
    Харесвания:
    63
    Точки:
    28
    Няма да е геймплей, Компютърът ми не е от най-новите, че да вървят гладко... Тематиката ще е бокс клипове, нокаути на боксьори и така. Гледах един канал, в който слага песни за фон и в описанието написва на кого е песента. Цъкнете на едно видео и ще видите как го е направил, може би печели от клиповете си, но който му е ясно да каже все пак. https://www.youtube.com/channel/UCq99IkCksd1N1DaV6eWlCmg

13. viking

viking Active Member

Рег.:
    Дек 10, 2012
    Съобщения:
    158
    Харесвания:
    32
    Точки:
    28
    Това, колко ще правиш е много относително, всичко зависи от трафика ти, нормално е ако е български да правиш малко тъй като сме tier 3 страна, ако имаш tier 1 countries (USA, CA, AUS, UK) ще правиш повече.
    Най-важното е да натрупаш аудитория, а за да натрупаш аудитория ти трябва да си наясно с SEO и таргета да ти е ясен.
    Канала, който си дал, за клипа, който е с 200к гледания ми излиза това: [​IMG]
    Но пак не се знае, тъй като купените HQ HR гледания ги отчита също.

14. prophet

prophet Active Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    470
    Харесвания:
    63
    Точки:
    28
    Добре, според теб канала, който ти дадох печели пари, нали? Някои от вас казаха, че при някои песни ти иска да ги напишеш в описанието как се казват, а точно при този канал пише. Питам се дали и аз мога да правя така, да слагам примерно песен като тази на видеото, и да напише на кого е в описанието? В канала си имам около 100 клипа, ще трябва ли да ги изтрия? :( Не искам нов канал, понеже този ми е свързан с гугъл, отметки и абсолютно всичко. Мисля, че ако правя подобни клипове, ще имам гледания, от други държави. Благодаря ви, че отделяте време!

15. viking

viking Active Member

Рег.:
    Дек 10, 2012
    Съобщения:
    158
    Харесвания:
    32
    Точки:
    28
    Има вариант да си направиш legit профил и да го развиеш до 1к на ден $, но трябва и да вложиш.
    Свържи си акаунта с адсенсе, стани партньор, избери си ниша, която е по-вирал, като например fail army, car crashes и т.н. и промотирай. Важно е да използваш сайтове като liveleak (снимани от публични камери) и от тях си създаваш видеото, научи се да си правиш и custom thumbnails като трябва да ги правиш clickbaiter-ски за да трупа органик трафик.
    Ютуб ppc са евтини, така че това е много добър метод ако знаеш кво правиш. Прочети и дерзай.

16. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,486
    Харесвания:
    1,420
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Да, и да е оригинално, креативно и да предизвиква много шерове. :) Не нещо като епъл и пен де. :)

Наскоро видях един скейт клип, който имаше събрани много вюта защото правеше доста нестандартни неща. Освен всички олита, флип сайдове и т.н., някак си изглеждаше красиво, защото включваше много предмети от ежедневието. Нещо не мога да си го открия в хисторито да го представа. Но беше добро.

И ей такива неща биха били много добри. Мои приятели примерно пък се записват с камери как карат колела. Не ги качват, но определено могат с някой друг монтаж и орбаботка да направят един вървежен канал в тубата. :)

17. Вискяр Градинаров

Вискяр Градинаров Well-Known Member

Рег.:
    Ян 11, 2012
    Съобщения:
    3,820
    Харесвания:
    928
    Точки:
    113
    Професия:
    Артист в градината
    Място:
    Градина Вискяр
    Нямаш сметка от клипове с авторски права за музиката.
    Освен ако носителя на правата не е забранил излъчването, от тубата никой копче няма да ти каже. Само ще ти отрежат от приходите.
    Ако при свободна музика делите с гошо 50/50 приходите, то при авторска музика от твоите 50% ще удържат дял за носителя на правата. И какво ще ти остане?
    А музиката я засичат яко! Дори да е от радио или от звуковия фон в залата за бокс.
    Най-лесно нещо се представя на света чрез сайт, който да споделяш по социалните мрежи. Направи си блог, пиши в него + клип, и споделяй статиите.

18. momcheto

Рег.:
    Апр 28, 2009
    Съобщения:
    1,153
    Харесвания:
    49
    Точки:
    48
    Място:
    Sofia
    Може да комбинира YouTube с Reddit. Обаче ще трябва предварително да опознае социалната мрежа, щото редовно хейтят и блокират ако не ги правиш нещата както трябва.

19. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,486
    Харесвания:
    1,420
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Каквото и да върти и сучи, няма да се получи по начина, по който си го представя, ако наистина съдържанието му не е наистина добро и споделяно. ;)

20. prophet

prophet Active Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    470
    Харесвания:
    63
    Точки:
    28
    Така, значи темата, която съм си избрал ще има гледания, то много зависи и от това как ще я представя, не да изрежа части от видеото и да ги наслагам и готово.... За музиката, ако ще слагам имаше по-горе безплатна музика, която не засичат авторски права. До тука що-годе добре. Предлагате ми да си направя нов профил, но... Ако все пак реша да си стоя със стария, намеря си партньор в Youtube, няма ли да имам опция в кои видеа да пускат реклами, или ги пускат на всички клипове, които имам? Канала има 198,172 views. Ако трябва ще изтрия всички клипове, които имам... Но тъмна индия ми е това с партньорството, как става, и абсолютно всичко... Иначе, ако не стане това с моята идея, ще взема сериозно предвид вашите, които споделихте.

Сподели страницата