YouTube партньорски мрежи

hosafim

Member
Здравейте!

:arrow:Какво представляват YouTube партньорските мрежи ?
Организации, които работят с YouTube, предлагащи монетизация, помощ при развитието на канали, управление на авторските права и други.

:arrow:Нужна ли ни е партньорска мрежа, за да развием канала си ? Какви са плюсовете и минусите на членството в партньорска мрежа ?
Тези и всякакви други въпроси, свързани с партньорските мрежи, може да обсъждаме в тази тема.

За начало ще попитам: В мрежа ли сте, и ако да - в коя и доволни ли сте от нея ?

Топ 100 YouTube Networks: http://socialblade.com/youtube/top/networks
 
Последно редактирано:
От: YouTube партньорски мрежи

Добра тема :)
Имам няколко въпроса.
Имам регистрация във Ютуб/Гугъл/адсенсе което е навързан, съответно имам канал(много стар).
Можели със същата регистрация, да направя нов канал, за да развивам от нула, все едно съм се регистрирал на ново?
И добра ли е идеята ако има разни тематики, да направя плейлисти?
Доколкото гледам тренда е канали за игри?

След като направя нов канал, естествено трябва да оформя, хубави видеа да се качват редовно.

НО каква е първата стъпка?
Можели да разкажеш това което си написал във първия пост за партньорски мрежи?
 
От: YouTube партньорски мрежи

Добра тема :)
Имам няколко въпроса.
Имам регистрация във Ютуб/Гугъл/адсенсе което е навързан, съответно имам канал(много стар).
Можели със същата регистрация, да направя нов канал, за да развивам от нула, все едно съм се регистрирал на ново?
И добра ли е идеята ако има разни тематики, да направя плейлисти?
Доколкото гледам тренда е канали за игри?

След като направя нов канал, естествено трябва да оформя, хубави видеа да се качват редовно.

НО каква е първата стъпка?
Можели да разкажеш това което си написал във първия пост за партньорски мрежи?

1. С регистрацията можеш да направиш нов канал.
2. Препоръчително е да се създават плейлисти. Чрез тях е по-вероятно зрител да открие съдържанието ти.
3. В момента има много канали на тема гейминг и музика, затова новосъздадените на една от тези тематики се развиват по-трудно. Това не бива да е пречка, ако ти харесва да се занимаваш с гейминг или музика, все пак трябва да избереш нещо, което ти харесва да го правиш.

Относно клиповете ще ти дам един съвет: По-добре да качваш качествени клипове рядко, отколкото shitty (както им викат) видеа редовно. Всеки иска да гледа хубаво съдържание, така че трябва малко старание да се направи такова. :)

Първата стъпка е като канала се разрасне и кандидатстваш в някоя мрежа. Всяка си има свои изисквания, плюсове, минуси и така нататък. Одобряват те и свързваш канала си с техния AdSense профил. Слагат ти реклами и ти плащат, в зависимост от резултатността на рекламите.

Надявам се да съм помогнал. :wink:
 
От: YouTube партньорски мрежи

Според мен в момента е доста трудно да пробиеш в някоя ниша, в която има много клипчета. Освен гейминг, преобладават доста health and fitness. Трябва да се извади качествен, уникален продукт, но в момента не ми идват идеи.
Във vbox7 имах сравнителен успех с клипчетата, имах едно с над 100к (Facepalmtv или нещо от сорта беше канала), в youtbue съм правил beatbox, cwalk и т.н. - по няколко хиляди, но преди partnership-а.
Дано да има и други хора, които качват, за да обменяме опит, идеи и т.н. :)
 
От: YouTube партньорски мрежи

Според мен в момента е доста трудно да пробиеш в някоя ниша, в която има много клипчета. Освен гейминг, преобладават доста health and fitness. Трябва да се извади качествен, уникален продукт, но в момента не ми идват идеи.
Във vbox7 имах сравнителен успех с клипчетата, имах едно с над 100к (Facepalmtv или нещо от сорта беше канала), в youtbue съм правил beatbox, cwalk и т.н. - по няколко хиляди, но преди partnership-а.
Дано да има и други хора, които качват, за да обменяме опит, идеи и т.н. :)

Здравей! Би ли споделил мнение за partnership-а, в който си бил (или още си) ? Да разкажеш за впечатленията си и оплакванията от членството в него.
 
От: От: YouTube партньорски мрежи

Здравей! Би ли споделил мнение за partnership-а, в който си бил (или още си) ? Да разкажеш за впечатленията си и оплакванията от членството в него.
Здрасти, явно не си ме разбрал или не съм се изразил правилно. Качвах клипове преди да пуснат partnership програмата за България - не изкарвах никакви пари, просто ми доставяше удоволствие да качвам. :) Сега се включва и другото желание :)
 
От: От: YouTube партньорски мрежи

Здрасти, явно не си ме разбрал или не съм се изразил правилно. Качвах клипове преди да пуснат partnership програмата за България - не изкарвах никакви пари, просто ми доставяше удоволствие да качвам. :) Сега се включва и другото желание :)

Не съм те разбрал правилно. Обърках се, тъй като преди можеше да се членува в мрежа, дори и без да е налична партньорската услуга на YouTube за България и помислих, че си бил в такава.
 
А някой да знае дали може да се монетаризира Ютуб канал едновременно с Адсенс и с партньорска мрежа, или може да се използва само един от начините?
 
А някой да знае дали може да се монетаризира Ютуб канал едновременно с Адсенс и с партньорска мрежа, или може да се използва само един от начините?
Само един от начин. Може да си направиш втори канал... и така да монетизираш единя с адсенс другия при партньорите
 

Горе