БГ домейнът

От: БГ домейнът

По-престижно е :)
 
От: БГ домейнът

Казват, че помагало и за SEO. Чак за 5 причини не се сещам. Но мога да се сетя за няколко причини да не го ползваш :). Например 5 пъти по-скъп е, има опасност да го загубиш, покупката му често е свързана с неприятни емоции с една фирма ...
 
От: БГ домейнът

1. ако за избрания домейн липсва алтернатива в ком, инфо, нет и т.н.
2. престижът има значение ако работиш по голям проект насочен към бг
3. лесно е за запомняне особено за масов посетител
4. минава като фирмен разход (то това си важи за всички домейни купени от бг фирма с фактура)
5. можеш да го защитиш с допълнителни документи (вж в общи условия на регистър.бг)
 
От: БГ домейнът

за сео не мисля, че има особено значение

пп: много съм далеч от мисълта да карам някой да избере регистър.бг - процедурата за регистрация е приятно усложнена за запалени любители на приключения с неизвестен край при сблъсъци с държавната администрация. Ако говорим за предимства - все пак има такива
 
От: БГ домейнът

Казват, че помагало и за SEO. Чак за 5 причини не се сещам. Но мога да се сетя за няколко причини да не го ползваш :). Например 5 пъти по-скъп е, има опасност да го загубиш, покупката му често е свързана с неприятни емоции с една фирма ...

Понеже нямам опит и се опитвам да убедя себе си, че трябва да платя тази цена и да знам наистина какво получавам за нея!:mrgreen:
 
От: БГ домейнът

1. ако за избрания домейн липсва алтернатива в ком, инфо, нет и т.н.
2. престижът има значение ако работиш по голям проект насочен към бг
3. лесно е за запомняне особено за масов посетител
4. минава като фирмен разход (то това си важи за всички домейни купени от бг фирма с фактура)
5. можеш да го защитиш с допълнителни документи (вж в общи условия на регистър.бг)

2 и 5 ми се виждат най-основателни!
 
От: От: БГ домейнът

2 и 5 ми се виждат най-основателни!

май и на мен ми се виждат най-смислени

като цяло бих използвал бг домейн само за голям проект или ако наистина е единствената алтернатива за фирмен домейн например
 
От: БГ домейнът

най основателната причина:

много имате нужда от счетоводен софтуер например

намирате сайтовете

software.bg

и

softwarebg.info

от кой сайт, които предлага и двете неща бихте си купули софтуера?
 
От: БГ домейнът

Възможни причини (варианти):
  1. Чудиш се за какво да изхарчиш грешни пари.
  2. Имаш време за губене.
  3. Имаш нерви за късане (бг фирмичка е забъркана се пак) и ти прави кеф да се разправяш с педерастчета.
  4. Мазохист си.
  5. Тъп си.
 
От: От: БГ домейнът

Възможни причини (варианти):

  1. Чудиш се за какво да изхарчиш грешни пари.
  2. Имаш време за губене.
  3. Имаш нерви за късане (бг фирмичка е забъркана се пак) и ти прави кеф да се разправяш с педерастчета.
  4. Мазохист си.
  5. Тъп си.
Просто няма смисъл да взимаш бг домейн ако не искаш да правиш НАЙСТИНА голям проект :)
 
От: БГ домейнът

То и за голям проект не е задължително!
В крайна сметка винаги можеш да регистрираш фирма за 5 лева с името на домейна който си си избрал, пък ако потръгне и някой вече е купил БГ варианта - има арбитраж.
Аз просто не виждам смисъл да се набутва човек с 30евро без ддс след като за 10 лева може да си вземе ком от годеди.

От 3-4 години се чудя дали да си взема БГ домайн на фирмата си, имам в ком, нет, орг, ко и някои други като тел, мп. Ами колкото пъти съм се чудил, не съм виждал смисъл. Не че 80 лева са много ама за какво да ги давам. Това са ми все едно пари за 8 години ком домейн.
 
От: БГ домейнът

Има едно "чудо" наречено - гео таргетиране. Та от гледна точка на търсещата оптимизация бг домейн би трябвало да е по - добрият избор. Но това все пак е доста субективно, и ако направиш една добра оптимизация може да имаш същият успех с .com, net, org или друг топ левел домейн.

Личните мой наблюдения, са че бизнеса в българия не получава кой знае колко клиенти от generic searches, та на този етап - наистина май не си заслужава парите. ( Говоря за фирмени сайтове, не новинарски портали или сайтове за забавление които се издържат с релклама)

Друг е въпроса колко добре се развива бизнеса ти и от гледна точка на имидж - е по - добре да си собственик поне на основните основни топ левъл домейни.

Сеге гледам, че цените на бг домейните са по 200 лева, което е безумно - за толкова пари може да си намериш 3 - 4 буквен ком домейн.
'registrator.bg/services/domains'

Така че спокойно може да последваш съвета на хорицата и да не си купваш бг домейн. Е може и да си го купиш - ако си на път да се превърнеш в мулти милионна корпорация :)

Поздрави!
 
От: БГ домейнът

1.во тези които разбират от домеини ще знаят че си газар
2.ро по силна конкоренция си на другите с инфо домеини и т.н
3.то по престижно име на сайт като завършва на .бг
други причини не знам тъи като съм нов в тази област!
 
От: БГ домейнът

Къде му е престижа на домейна като завършва на БГ. Според мен КОМ-а е много по-престижно ...
1.во тези които разбират от домеини ще знаят че си газар
2.ро по силна конкоренция си на другите с инфо домеини и т.н
3.то по престижно име на сайт като завършва на .бг
други причини не знам тъи като съм нов в тази област!
 
От: БГ домейнът

Ако купувам нещо от онлайн магазин, предпочитам да е бг. Малоумните процедури на регистър.бг ако не друго - поне дават възможност да видиш кой наистина стои зад домейна.
 
От: БГ домейнът

Ако купувам нещо от онлайн магазин, предпочитам да е бг. Малоумните процедури на регистър.бг ако не друго - поне дават възможност да видиш кой наистина стои зад домейна.

Точно. Когато купувам нещо от БГ винаги първо преглеждам магазините с .БГ, а на тези с .COM и т.н. много рядко им гласувам доверие.
 
От: БГ домейнът

Къде му е престижа на домейна като завършва на БГ. Според мен КОМ-а е много по-престижно ...

Прав си Иво. За съжаление SPY.COM беше купен и ми се наложи за се залъгвам с по-непрестижния SPY.BG :)
 

Горе