Пиша Истории, Които Те "Хващат" за Ушите!

ivo1017

Active Member
Рейтинг - 100%
18   0   0
Привет на всички посетители на „Предприемач”!

За мен е удоволствие да Ви предложа:

- Копирайтинг. Разказване на истории. Писане на статии. Създаване на авторски текст. Ясна и гладка мисъл. Чудесно съдържание ;

Гарантирам, че ще работя отговорно, като основно ще използвам ръцете си и главата. Основно главата.

Приемам поръчки на различни теми и обем. Придържам се към условията на поръчката (работя бързо), задълбочавам се и изследвам това, което ви трябва. Надявам се да стана ваш незаменим помощник!

Стойност на услугата:
- От 7 лева за 400-450 думи;

За редовни клиенти и обем на работа-отстъпки!

Може да се свържете с мен на:
Skype: ivo1017
e-mail:[email protected]
Лично съобщение във форума.
 
Последно редактирано:
От: Пиша Истории, Които Те "Хващат" за Ушите!

Review copy в Kirev.net?

EDIT: Идея:
В края на статията ще напишеш няколко думи за теб и ще прибавим клипчето към статията. Съгласен?
 
От: Пиша Истории, Които Те "Хващат" за Ушите!

Review copy в Kirev.net?

EDIT: Идея:
В края на статията ще напишеш няколко думи за теб и ще прибавим клипчето към статията. Съгласен?

Кирев, имаш лично съобщение
 
От: Пиша Истории, Които Те "Хващат" за Ушите!

Искам да пробвам с няколко статии да видим колко ще хванат ушите на читателите и ако си добър ще работим за много стотици статии занапред. Пиши ми на ilianskih (skype) да се разберем тематика и колко бройки ще ни напишеш пробни аз искам 5 примерни да купя и ако са наистина добри ще продължим ако не поживо поздраво.
 
От: Пиша Истории, Които Те "Хващат" за Ушите!

Мисля, че колегата Иво умее да привлича потребителското внимание. За мен написа изчерпателна статия, която предполагам, ще предизвика голям интерес у доста хора, защото е подбрал темата спрямо блога ми, а и заглавието е съблазняващо за всеки мъж :)

Всеки би могъл да добие представа за какво говоря: Как да получим безплатен ВИП акаунт в Gepime

Поздрави!
 
От: Пиша Истории, Които Те "Хващат" за Ушите!

Сравнително добро ниво, а за такива евтини цени си е направо удар в десятката. Но правят лошо впечатление липсите на шпации след точките (и в темата, и в примера), явно вече е въпрос на навик. Трябва да се направи всичко възможно занапред да се избягва този недостатък - убива текста.
 
От: Пиша Истории, Които Те "Хващат" за Ушите!

Ами аз в началото, преди да публикувам статията тръгнах да ги редактирам, понеже съм нямал гост блогър, но пък си казах, че наистина трябва всичко да си остане автентично.
Също смятам, че човек би привикнал да праска по една шпация след точка, но едва ли би свикнал да пише по-добри статии, от това, което може.
 
От: Пиша Истории, Които Те "Хващат" за Ушите!

А, за писането не е баш така - освен вдъхновението е въпрос и на навици. Спомням си в началото какви конструкции правех, но после се превърна в рутина, демек и от абсолютно тъпа идея да можеш заслужено да вземеш хонорар от стотина лева за 1500 знака.

пп. не че вестниците нямат коректори, но трябва да се внимава с граматиката наистина.
 
От: Пиша Истории, Които Те "Хващат" за Ушите!

Има разни дупки в българската граматика ама като цяло изглежда да е над средното за "занаята" ниво. На повечето им е трудно да напишат 2 изречения без да отбележат score (грешка).

Добре разбива текста на абзаци. Липсата на интервал засира общото впечатление.
 
От: Пиша Истории, Които Те "Хващат" за Ушите!

Разчитайте на филолог да ви развали кефа ;)
Мен лично тази статия ме измъчи. Не казвам, че аз съм пърфект (но пък се целя натам и заради това туй на мен ми отнема време ), но ето един съвет- Когато някой бъде хвален -привлича вниманието на всички. От там следва да бъде инспектиран. Та...съветът е: не хвалете толкова.

Освен интервалите след . ето още някои неща, за които се захващам:

"или да друг начин на плащане"
"Нещо то сорта"
"Колкото по цинични, толкова по – добре!"
"с снимка"
"десятката"
"профил - фантом"
"някои да е "
"най- голямо"

Има и още неща, за които се съмнявам, амаааа... не съм на 100% че са грешки... Може да е от мен.

ЕДИТ: това ще ме сложи в листата с "най-неприятни юзъри във форума". Знам си, но ми се иска да си кажа мнението.
 
От: Пиша Истории, Които Те "Хващат" за Ушите!

grammar check.... и готово ... при мен компютъра сам подчертава с червено пропусната шпация преди точка и др. граматични грешки ....и след време се свиква на правилното , иначе както казва един приятел /нотариус/ важното е че е написано и се разбира ...
 
От: Пиша Истории, Които Те "Хващат" за Ушите!

Всеки тинейджър знае как да си изстиска поредната пъпка на носа (сори, ако някой закусва в момента), ама колко хора биха му дали да им направи пластична корекция тип Таня Боева, па макар и за 100 лева?

Човек като е седнал да продава елементарно умение - писане на смислен текст, се предполага, че владее поне основите. А въпросното горно умение би трябвало да е достатъчно развито докъм 8 клас. (пре-)Разказ с елементи на разсъждение.

И не че хвалбите привличат внимание тука. Просто няма друга интересна тема за коментиране ей тъй за разпускане малко...
 
От: Пиша Истории, Които Те "Хващат" за Ушите!

Надявам се човекът да приеме критиките като градивни, а не като някаква конфронтация.
Има си софтуер, който може да му помага да намали броя на грешките и съответно да ги осъзнае.
 
От: Пиша Истории, Които Те "Хващат" за Ушите!

Да, нека поясня, че се надявам съобщението ми да служи за информация, а не за чисто и просто "вдигане на кръвното". Все пак сме големи хора...
 
От: Пиша Истории, Които Те "Хващат" за Ушите!

Да граматиката ми куца, но вече си настроих проверката на правопис в офис пакета. Воден от мисълта на Джон Максуел : "Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи." им благодаря !

Няма да забравя и всички останали, които се изср@х@ в темата.Редовете по-долу са за тях.

Хорското мнение

Баща и син се сдобили с един кон. На следващия ден тръгнали за някъде си през селото. Бащата казал:
- Сине, качи се ти на коня, а аз ще походя.
Като ги видели, селяните рекли:
- Ей, глей къв син - баща му ходи пеша, а той язди!
На другия ден бащата се качил на коня, а сина ходел. Селяните рекли:
- Бе къв баща бе, детето му ходи пеша, пък той язди!
На третия ден се качили и двамата на коня. Селяните:
- Нямат милост тия, ще уморят добичето!
На четвъртия ден и двамата тръгнали пеша, водейки коня. А селяните:
- Хахаха, глей кви глупаци! Кон имат, пеша ходят!
На следващия ден, от притеснение какво ще направят, конят умрял.
И бащата рекъл на сина:
- Виждаш ли сине, ако слушаш кво говорят хората, ще свършиш като коня.​
 
От: Пиша Истории, Които Те "Хващат" за Ушите!

Мога да кажа само евала. Просто си личи, когато човек има нещо в главата и то работи!
 
От: Пиша Истории, Които Те "Хващат" за Ушите!

Иво написа две статии за блога ми:

Един блогър разказва
http://www.bullblogger.info/2010/01/blog-post_26.html

Как се става гуру в дадена област?
http://www.bullblogger.info/2010/01/blog-post_3980.html

Можете сами да прецените доколко статиите са интересни и увлекателни. Ако питате за моето мнение:

ДА статиите са интересни, защото това, което аз виждам е:
- увлекателно начало
- ясна теза
- аргументация
- силен завършек

Прегледах мненията в темата: всеки си има трески за шлайфане - правописът е много неприятен недостатък, особено за един автор, но правописът се оправя. Включваш си Спел чекера, купуваш си един Правописен речник и с малко постоянство и упоритост дупките в образованието могат лесно да се запълнят. (Между другото горещо го препоръчвам на всички, които смятат да пишат нещо по-различно от форумни постове. Още по-между другото моят правописен речник от втори клас все още ми е на една ръка разстояние и не се срамувам да го използвам.)

Това, което не се оправя е липсата на талант за писане.

Огледайте се: колко блога наистина четете? И моля ви, не ми показвайте блогрола си. Там е пълно я с продадени линкове, я с блогове на приятели, сконфузено стоящи в сайдбара от кумова срама. Колко блога наистина четете?
- Защото са интересни
- Защото могат да ви накарат да се замислите
- Защото могат да ви научат на нещо
- Защото могат да ви накарат да направите нещо ново
- Защото не са просто превод на произволни статии намерени нейде из нета
- или просто защото знаете, че ще ви оправят настроенито за деня

След всичката плява, която се налага да преглеждаме ежедневно работейки из мрежата истински празник за очите е да попаднем на нещо приятно за четене.

Чудя се дали няма да е някак си хем по-конструктивно, хем по-колегиално, пък и по-позитивно ако изпращаме забележките си към колеги на лично? В смисъл едва ли ще допринеса особено много за развитието на диалога и за обогатяването на темата ако в момента отбележа, че някой е пропуснал един интервал след запетаята в някой от постовете преди моя.

Успешен ден на всички
 
От: От: Пиша Истории, Които Те "Хващат" за Ушите!

Чудя се дали няма да е някак си хем по-конструктивно, хем по-колегиално, пък и по-позитивно ако изпращаме забележките си към колеги на лично? В смисъл едва ли ще допринеса особено много за развитието на диалога и за обогатяването на темата ако в момента отбележа, че някой е пропуснал един интервал след запетаята в някой от постовете преди моя.
Фащам се за тия думи.

Да, чудесно би било ако имаше колегиалност и толерантност в тоя форум. За съжаление я има 4-5 потребителя, които те провокират към подобно отношение, я не...

Бях постнал една оферта преди време в "Пазар". Веднага се появиха 7-8 "колеги", възмущаващи се как мога да искам такива пари и как можело да се мине и по-евтино. Някакси изгубих всякакви колегиални чувства. Отношението ми по подразбиране не е добронамерено още с влизането ми в тоя форум. Намирам го за забавно място и толкова. Пък и най-интересното нещо са именно офертите и пазарлъците. Поне едно 60% са чиста проба скам; 20% - откровен идиотизъм. Съответно не изпитвам грам толерантност или снизхождение и си запазвам правото да коментирам качествата на всяка оферта.

Между другото имаше един подобен случай - съфорумец с привидно повече акъл и ме помоли любезно на лична бележка да обясня кои са му грешките в текста. Съответно бях изненадан и му отговорих като на човек. След малко го гледам пише в темата (и лично на мен) с надменен тон някакво ламерско обяснение защо бил объркал това и онова и вече било поправено. И че всъщност той си ги знаел нещата, разбираш ли! А просто беше заменил едни грешки с други докато редактира..

Е, има ли смисъл да проявяваш допълнителна добронамереност? Аз не виждам.

По двете статии горе - правописни грешки май не видях, граматически има в порядъчно количество. Мога и други коментари около начина на построяване на текста да изредя, ама ме мързи. Иначе авторът без съмнение е интелигентен човек, който има какво да каже. И ако наистина вярва (и не е преписал отнякъде) в идеята на статиите си, ще обърне дребните ми забележки в своя полза. И за последно - зема прекалено ефтино.

ПС: Дали пък да не почна да си предлагам услугите на редактор?
 
Последно редактирано:
От: От: От: Пиша Истории, Които Те "Хващат" за Ушите!

Фащам се за тия думи.
Е, има ли смисъл да проявяваш допълнителна добронамереност?

Има Noke, покрай всичката плява, човек може да се запознае с някои истински пичове.
 
От: Пиша Истории, Които Те "Хващат" за Ушите!

Да, ще се съглася и отново ще пращам забележките си на лични (случвало ми се е и преди), но просто тук не се усетих, а и учех за изпит и не мислех ... И без това целта ми беше главно той да види....
 

Горе