Данъци??

mogans

New Member
Здравейте.

бих искал да попитам дали парите спечелени чрез affiliate програми се облагат с данъци и трябва ли да се декларират като доходи? :rolleyes:

Мерси предварително.
 
От: Данъци??

Накратко казано:
1. Ако осъществяваш дейност, която е свързана с тези доходи - ДА
2. Ако не осъществяваш дейност, трябва да можеш да го докажеш (доста трудно пред данъчните)

Ако осъществяваш дейност, следва не само да плащаш данъци, а и социални и здравни осигуровки.
 
От: Данъци??

значи да разбирам, че трябва? :rolleyes:И ако може някой да обясни как става номера ще съм му много благодарен :)
 
Последно редактирано:
От: Данъци??

А когато някой си получава парите единствено и само чрез PayPal има ли смисъл да подава такава декларация при доходи не повече от 20-30 долара на месец.

Достоверни лични данни и адрес не се попълва никъде.

Значи ако някой от форума ми изпрати пари чрез PayPal то аз трябва ли да ги обявявам и да им плащам данъци и осигуровки.

То по тази логика и тези с 2-та долара печалба от Бъксовете и те трябва да ги декларират, но като са под 18 години какво ще правят.

PS

С никой не си сключил договор, само си въвел в едни полета име и адрес

Единствено по E-mail-Акаунта в PayPal могат да те засекат но за това трябва да им съдействат от PayPal и Gmail.

Проблем е ако генерираш големи приходи от онлайн бизнес над 1000 долара на месец, тогава вече със сигурност бих си регистрирал фирма, независимо от къде идват тези 1000 долара
 
Последно редактирано:
От: Данъци??

Гледам, че се намира доста дезинформация по въпроса. Ако започнеш да декларираш и плащаш като следваш съвети от форумите (напр. веднъж годишно) ще плащаш глоби (глоба за това, че не си регистриран по БУЛСТАТ като самоосигуряващ се, не си подал декларация за започване на дейност, глоба за неплатени осигуровки до 10-то число на следващия месец, глоба за неплатени данъци в срок и т.н.).

Изобщо не си мисли, че ще се регистрираш по БУЛСТАТ като самоосигуряващ се - от агенцията по вписванията имат неизпълними изисквания за това (диплома и подписан договор). Има начин да си спестиш тази регистрация, ако имаш трудов договор. Обаче най-добре да си регнеш фирма. Но тогава не знам как се решава проблема с липсата на писмен (подписан) договор, съгласно който фирмата получава комисионните (известно е (има слухове), че данъчните се заяждат когато няма такъв договор и искат подкупи).

За да избегнеш глобите трябва или да си платиш на счетоводител да те консултира, или да не декларираш/плащаш нищо на държавата (разбира се парите не трябва да минават през твои сметки в български банки - напр. като теглиш пари от PayPal в картата си това се отразява в картовата сметка).
 
Последно редактирано:
От: Данъци??

Единствено по E-mail-Акаунта в PayPal могат да ме засекат но за това трябва да им съдействат от PayPal и Gmail.

Когато теглиш пари от PayPal в картата си (издадена от българска банка) това се вижда в извлеченията от картовата сметка. Освен това си потвърдил самоличността си не чрез адреса за електронна поща, а чрез кода за верификация, който се вижда в извлечението от картовата сметка (само ти знаеш този код, защото само ти имаш достъп до извлечението от банковата сметка).

Освен това данъчните четат форуми като този ("това, че съм параноик не значи, че не ме следят") и вече знаят за PayPal ;)
 
От: Данъци??

Когато теглиш пари от PayPal в картата си (издадена от българска банка) това се вижда в извлеченията от картовата сметка. Освен това си потвърдил самоличността си не чрез адреса за електронна поща, а чрез кода за верификация, който се вижда в извлечението от картовата сметка (само ти знаеш този код, защото само ти имаш достъп до извлечението от банковата сметка).

За да избегнеш глобите трябва или да си платиш на счетоводител да те консултира, или да не декларираш/плащаш нищо на държавата (разбира се парите не трябва да минават през твои сметки в български банки).

Аз може да съм потвърдил този код но никой не може да докаже на какво основание и за какво са ми изпратени парите.

Е ако някой познат или роднина в Канада ми изпрати пари чрез PayPal и аз си ги дръпна в картата ми зад която стои банкова сметка в България какво да ги декларирам и да им плащам данъците ли ?

И на какво основание да стане това ?

Пълен Ташак

PS

Ако си неудобен на някой и иска да ти направи мръсно ще го Направи, особенно в България без значение какво и как си декларирал и какво и как си платил особенно пък когато говорим за онлайн бизнес предполагащ и онлайн разплащане
 
Последно редактирано:
От: Данъци??

Не си ли чувал, че има данък върху даренията? Трябва да плащаш данъци независимо дали доходите са от дарение или от реклама на пишкоудължители и цицоуголемители. Има и изключения, но тогава тези пари се декларират, независимо от това, че не се дължат данъци.
 
От: Данъци??

данъчните се заяждат когато няма такъв договор и искат подкупи

Кой данъчните ли? А ти си си се объркал те не са такива хора. :lol: Как ще искат подкупи в България такива работи няма.:lol:

Изключително кадърни хора работят там, вчера им зададох един елементарен въпрос на който можеха да ми отговорят с две думи ама не те учтиво ми казаха: "Не можем да ви отговорим"(явно не са знаели) и ми треснаха телефона и малко по-късно ще ходя да им разкатая лелята кадърна.:lol:

Моето мнение, че ако се осигуряваш от друго място няма смисъл да се декларират доходи от онлайн бизнес. Освен данъци и осигуровки както каза @happyslacker ще ти тръшнат и хиляда вида глоби за какво ли не. Просто сам ще си вкараш автогол. После що имало сива и черна икономика, странно нали?:wink:
 
От: Данъци??

Целта на законодателя е да има сива икономика с цел тази икономика да се дои под формата на подкупи. Властта има изгода да има повече престъпления (ако може и дишането ще обявят за престъпление) с цел да могат да изнудват "престъпниците" за подкупи.
 
От: Данъци??

Не си ли чувал, че има данък върху даренията? Трябва да плащаш данъци независимо дали доходите са от дарение или от реклама на пишкоудължители и цицоуголемители. Има и изключения, но тогава тези пари се декларират, независимо от това, че не се дължат данъци.

Добре а ти на какво основание го дефинира като дарение ?

Ако някой ти преведе пари в PayPal без никакво основание само защото примерно се е сдобил с твоят e-mail или ги е изпратил на грешния e-mail, то да ги върна ли тези пари.

Ако ги запазя на какво основание да ги декларирам, от кой съм получил така нареченото дарение, от джи-фу еди кой си и защо ме е дарил заради готиния e-mail или сайт.

Първо да си оправят законодателството и тогава да просят пари за данъци, аз 10 % винаги ще им дам въпроса е че нямам на какво основание да го направя
 
От: Данъци??

Точно това писах по-горе - ако плащаш данъци -> глоби (за да имаш основание за плащане на данъци трябва да си регистриран по БУЛСТАТ като самоосигуряващ се или да прекарваш парите през фирма).
 
От: Данъци??

Точно това писах по-горе - ако плащаш данъци -> глоби (за да имаш основание за плащане на данъци трябва да си регистриран по БУЛСТАТ като самоосигуряващ се или да прекарваш парите през фирма).

Ако искат да извадят парите на светло просто да въведат подобна на декларация 7 за плащането на здравни вноски от самоосигуряващите се.

Пускат една задължителна декларация за получени доходи от самоосигуряващи се (безработни) и примерно до 31 март всяко физическо лице отива и декларира какви пари е получил за предходната година от "нетрудова дейност"(може да е дал съвет на някой, да е помогнал на комшията или комшийката) и си плаща 10 %

Така всеки който е взел "пари на ръка" може да ги легализира ако иска.

Но очевидно така наречената "държава" няма интерес от осветляването на икономиката пък и искат да лапат освен от задължителните здравни вноски и от пенсионни такива.

Няма да се очудя ако въведат и задължителни пенсионни вноски, тогава вече сменям "държавата" ако не мога да е ликвидирам преди това.
 
Последно редактирано:
От: Данъци??

Добре казано е даже, за мен си е дарение - даваш пари на бедните (държавата). Ако беше данък щеше тогава да получаваш нещо за него - добро:

1. Здравоопазване.
2. Образование.
3. Пътища.
4. Защита от престъпност.

.....абе какво се хабя, всичко е шит. :)

Законодателството им е скапано и не разчитайте скоро да се оправи, така, че плащайте си там данъците, каквито и глупсоти да гласуват. А те ще ги гласуват. :) И опредлено не може това да се декларира като доход, то няма както се вика основание за плащане.

Да и тази система, описана от хепислакъра, е такава, защото горе са смотльовци и не могат по друг начин да го направят. Яко във власта няма мафия, значи не си се събудил (все още си посиваш). Данъчните и те милите са умрели от мизерия, ама нали такова са учили, а хейтърлъка с времето идва. Тук духа и тялото трябва да са в пълна храмония, за да се постигнат максимални резултати.

Едно е важно да стане ясно от поста ми, декларирайте и плащайте данъци. Знам, че не е редно да се прави, на база това, което получаваме в замяна, ама такава ни е скапаната държава. Нямали бюджет, не знма си какви путьовски оправдания, ама ние като тръгнем, да си плащаме данъците на мрънкаме като жеснки полови органи, че и по телевизята ги гледаме, че са смотани. Срам, майка. :)
 
От: Данъци??

Данъчните и те милите са умрели от мизерия, ама нали такова са учили, а хейтърлъка с времето идва.

Учили те ама друг път, аз имам чувството, че от улицата са ги събирали. Днес 3 часа и половина ми загубиха от времето да се разправям с пернати служителки и да се радя по опашки. Не знаят горките за какво са там и къде се намират. Направо нямам думи!:mad:

Аз пък съм на мнение, че държавата НЕ заслужава да и се плащат данъци, понеже не си изпълнява задълженията, а само ми реват по телевизията. Единственото, което правят е да клатят народа и да го карат да си плаща за клатенето. :)
 
От: Данъци??

За да избегнеш глобите трябва или да си платиш на счетоводител да те консултира, или да не декларираш/плащаш нищо на държавата (разбира се парите не трябва да минават през твои сметки в български банки - напр. като теглиш пари от PayPal в картата си това се отразява в картовата сметка).

как можеш да го направиш това като картата е регистрирана на твое име??
 
Последно редактирано:
От: Данъци??

Ако се притесняваш да ги изтеглиш можеш просто да ги изхарчиш като си купиш нещо от доставчик в чужбина, който приема плащане чрез PayPal (домейни, хостинг, електронни книги - нещо нематериално, което не минава през границата). Ако нищо не ти трябва - може да направиш дарение.

Това е пример за сайт, който приема дарения чрез PayPal:

http://wikimediafoundation.org/wiki/Donate/Now/bg

Разбира се не трябва да разчиташ на "банковата тайна" на PayPal (не само защото те не са банка, но и поради други причини - "банкова тайна" няма дори и за "истинските" банки (вкл. тези от Швейцария)).

А най-добре зарязваш всичко и не се занимаваш - който го е страх от мечки да не ходи в гората. Щом няма приходи, няма и данъци! Защо да се натискаш да вкарваш пари в държава, която е твой враг; държава, която се управлява от мафията (разбира се изобщо не твърдя, че съществуват държави, които не се управляват от мафията)?
 
Последно редактирано:

Горе