Tрябва ли фирма ?

h3tr1k

Member
Здрвейте,хора имам едно въпросче , че вие тук сте по наясно от мене.
Значи искаме да си отворим портфолио със проекти и услуги...
Т.Е трябва ли фирма за това защото доразбрах че трябва без фирма можело да плащаш глоби ?

Благодаря :
 
От: Tрябва ли фирма ?

С фирма също се плащат глоби.
 
От: Tрябва ли фирма ?

Може разбира се, най-малкото може да се работи официално на договор за всеки от проектите ти, при които е нужно.
 
От: Tрябва ли фирма ?

той въпроса общ и няма и да се получат еднозначни отговори... ...
за един проект(зависи от проекта де ) действително няма смисъл да се прави ...общо взето практиката показва трябва ли не трябва ли фирма

може обаче да се поогледате из областа , в която ще работите и да видите колко от тези който извършват подобна на вашата дейност имат фирми ...
 
Последно редактирано:
От: Tрябва ли фирма ?

като начало е достатъчно да сключваш граждански договор за еднократно извършена услуга с всеки твой клиент.
При гражданския договор има един малък проблем ...някой трябва да плати осигуровките .
Ако е с фирма , фирмата обикновенно ги плаща с изплащането на сумите и не се знае дали ще иска да сключи такъв договор. Ако е с частно лице, в света на вероятностите , може и без договор :)
 
Последно редактирано:
От: Tрябва ли фирма ?

Това е вярно за осигуровките. С по-малките фирми се случва да уговориш чистите пари и да разделите плащането на осигуровки. А с частно лице и на мен до сега не ми се случвало да сключвам договор. Само "честна дума" :)
 
От: Tрябва ли фирма ?

ако не можеш да плащаш осигуровки дефакто си в сянка - т е не виждам никакъв смисъл от фирма, която няма да има декларирана дейност. В дългосрочен план обаче не е много свежарска идея да работите на черно
 
От: Tрябва ли фирма ?

Много е интересен този въпрос: Трябва ли ми фирма, може ли ис граждански договор, ама не мога да плащам осигуровки? - ако не можеш да си позволиш д аплащаш осигуровки и данъци, този въпрос е доста неуместен. Единственият ти вариант е да работиш "на черно". Няма никакъв смисъл от каквито и да е регистрации, защото след като нямаш намерение да плащаш осигуровки само ще трупаш задължения.
Друг е въпросът, че ако гледаш в бъдещето, да работиш по такъв начин не е много перспективно - ще загубиш по-големите и сериозни клиенти и ти остава да работиш само с дребни кокошкари, което автоматически те нарежда до тях и нямаш ниакъв шанс да станеш "голям".
 
От: Tрябва ли фирма ?

Пожелавам ти да станеш на зелено.
Когато стане това, ще ти продам фирма.
Няма смисал да се занимаваш ти да си правиш.
 

Горе