Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

uni-web

Well-Known Member
Здравейте колеги,

Днес учудващо, получавам писмо дължите ни: 185.25 BGL. :D

За сметка която уж сами бяха закрили перди 4 години?

Сега аз според тях съм длъжен дам им платя шарите и да си направя раязход да отида в или асеновград или в пловдив.

Цирка е още по-голям. аз получавам лист хартия, с печат асеновград, а аз съм във първомай?

Мацката единия път ми казва, ами нямате задължения после ами имате.............
 
От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

@uni-web, много хубави неща и много късмет ще да те очакват щом от миналата година ти върви на лошотии. А спри се малко и ги откажи тия минуси, и почвай с плюсовете вече.
 
От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

За какво им ги дължиш тия 200 лв?
 
От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Странно, аз се сетих, че отпреди 3 години имах сметка ПроКредит и отидох да видя дали нещо не се начислява, но казаха, че поради липса на активност се спира автоматично картата, та ми е интересно за какво им дължиш парите.

Ако има някаква такса примерно защо не са те уведомили преди време, а са чакали чак сега (то отгова е ясен де...).
 
От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Ако става въпрос за лична банкова сметка май най-добре ще е жалба до КЗП и те да направят проверка. Нищо няма да загубиш ако пробваш.
 
От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Тяхната леля райфайзенски плужеци! И теб ли те осурвакаха? Пак леко си се разминал, аз да не ти казвам колко платих. В тази банка мизерна крака ми нема да стъпи докато съм жив!
 
От: От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Тяхната леля райфайзенски плужеци! И теб ли те осурвакаха? Пак леко си се разминал, аз да не ти казвам колко платих. В тази банка мизерна крака ми нема да стъпи докато съм жив!

Ама за какво плащате, дай повече инфо.
 
От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Звънкай им на телефона на потребителя или на мейла им искай обяснения, съответно да си оправят проблема без да те вкарват в допълнителни разходи :)
 
От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Аз имах долу-горе същия проблем, само че с ЕсДжи Експресбанк. Пак така след 3-4 години ми връчиха честитка, ама беше слабичка - към 30-40 лв, че им ги платих без да се разправям. Явно това си е практика на банките, не си единствен :) Ч.Н.Г :)
 
и мен sociate general ме изсурвакаха преди време с около 60 лв начислени такси за поддръжка на сметка която е станала празна и разбирасе като падне до нула не я спират ами си начисляват такси и лихви ... мизерни банки
 
От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Като си затвори сметката, не ти ли дадоха една хартийка там че си я затваряш? Ако я пазиш, тя дали няма да помогне?
 
От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Направо се стресирах като прочетох първото мнение. И аз имам една сметка там от поне 5 години е, а най-малко 2 не съм я ползвал. Викам си сега ако и на мен ми е на минус !?! Ама няма даже имам 2 лева и стотинки дето се направиха на мотики и не ми ги дадоха като си теглих цялата налична сума.
 
От: От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Няма такива неща братле, получих смс, че щотро не се обслужва вече, я спират.....

Като си затвори сметката, не ти ли дадоха една хартийка там че си я затваряш? Ако я пазиш, тя дали няма да помогне?
 
От: От: От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Ама за какво плащате, дай повече инфо.

Плащах едни кинти за една кредитна карта дето трябваше всичко да е платено по нея според чубрицата на гишето, но уви явно е останало нещо за плащане. И като се почнало удриии лихва след лихва и те така. Идва ми Частният Селски Идиот и ми вика другарю Гангстер имате да плащате едни хилядарки тука. :shock: Кога са ги натрупали, кога са ме съдили, аз що не знам - явно не е било важно да ме уведомяват. Утре ще ми припишат държавния дълг.

Гнусни банки в гнусна държава...
 
От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Райфайзен са най-долната банка в България и това е от много години насам. Псувам ги в банката, псувам ги по телефона и всеки път, когао ми се отдаде възможност. Казал съм си, че някой ден ще взривя някой техен офис (този, от който ме тормозих) и съм им казал и на тях, тези, които си мислят, че Райфайзен е "тяхна банка", а това са шибаните мижитурки, които дали вземат по 1000 лв на месец незнам и ми се правят все едно им е бащиния тая банка. Не ги знам може и такова да им е обучението ама някои доста насериозно се взимат и съм им показвал много пъти, че са в грешка :).

Тук да добавя и други КОФТИ банки, от които да бягате:

1. Райфайзен - тва си го знаеме вече.

2. Uni Credit Bulbank - ебаси измамниците. Всеки път, когато на банкомат си проверя колко ми е баланса ми взимат 0.80 лв, ебаси ташака, такова нещо не бях виждал. Имах една стока на изплащане там. Изплатих я за 2 месеца вместо за 10, звъннах им викам проверете всичко изчистено ли е, провериха и да господине всико е ок, дори сте внесли 5 лв повече. На въпроса как мога да си ги взема естествено не можаха да отговорят :). С две думи не ставало хаха. И след 2 месеца ми звъняъ, че съм в просрочие 2 месеца, дължа лихви и ме заплашват :). Да ама не съм аз човека, който ще заплашват и им ебах майката като стана нали ясно, че всичко е внесено, исках им имената, исках записи на разговорите как са ме заплашвали..в чудо се видяха.

3. Алфа Банк - е те предполагам от беднотия се чудят откъде да дърпат кинти вече. Помня, че бях вкарал 30 лева само, за да си открия сметка там хаха и ако реша да я закрия до 1 година няма да ми ги върнат хаха :)

В момента 2-те банки, които ползвам са ProCredit Bank i First Investment Bank. За мене това са банките в БГ, никога съм нямал проблеми, всичкое точно с тях. Препоръчвам ги на всеки.
 
От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Аз съм с Алианц, не съм имал проблеми, но винаги може да има издънки.
 
От: От: От: От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Плащах едни кинти за една кредитна карта дето трябваше всичко да е платено по нея според чубрицата на гишето, но уви явно е останало нещо за плащане. И като се почнало удриии лихва след лихва и те така. Идва ми Частният Селски Идиот и ми вика другарю Гангстер имате да плащате едни хилядарки тука. :shock: Кога са ги натрупали, кога са ме съдили, аз що не знам - явно не е било важно да ме уведомяват. Утре ще ми припишат държавния дълг.

Гнусни банки в гнусна държава...
Вече отвориха Границите нацяло. Да си събират кинтите от тия с кебапчетата и кюфтетата. Не е истина вече!
 
От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Мда, аз преди месец имах подобен проблем с Райфайзен.
Гледам си онлайн, че в сметката имам някакви 2 лева и нещо. Реших да си подновя картата, която е изтекла преди повече от година (просто не съм я ползвал). Отидох в банката и ми казаха, че дължа над 30 лв.?!? За обслужване на сметка?!? Аз ги питам: - Добре де, нали имам онлайн банкиране, там ми дава, че имам над 2 лева в сметката?!? Отговорът на служителката беше смайващ - еми господине политика на банката!

Направо останах без думи, платих си "задължението" и вместо да си подновя картата си закрих сметката, изгубиха пореден клиент и в мое лице.
 
Тяхната леля райфайзенски плужеци! И теб ли те осурвакаха? Пак леко си се разминал, аз да не ти казвам колко платих. В тази банка мизерна крака ми нема да стъпи докато съм жив!
От началото си мислех, че аз съм каръка, но много хора, много чудо. И мен ме изненадаха с 24 лева задължения за карта, която си бях открил преди 5 години (едно Маестро), което от преди две са решили да имат такса поддръжка (1 лев на месец). Като я откривах ми казаха, че нищо не струва да имам такава карта, само от транзакциите се печели (така го разбрах). И преди две години ... хоп...сложили и аз разбирам като попитах случайно за тази карта. Платих ги естествено и я закрих. Сега ще си закрият (до месец, за да видя друга банка и условия) и Визата, защото са много големи последно време.

И ми си скараха в банката, че не съм следял сайта и сам съм си вкарал автогола. Казах им, че за да следя сайта има всеки ден трябва да е или Facebook, Predpriemach :))) или xvideos :) Както и да е. След като си намеря този месец банка, тази и тегля една. И без това над 20 банки имаме, все някоя е по-добра. За ЦКБ знам, и съм там. Но все пак е хубаво и една алтернатива да имаш в повече. Залитам към ПИБ или Пиреос. Първите не ме кефят, заради това с чековете, а другите - малко инфо съм събрал за тях, но бях очарован от обслужването и от от това, че нямат такси за зареждане на сметка, дори и да не си техен клиент.

Сегашната ми Виза е на минус, защото уж имах блокирани $50 (сметката е доларова, защото е за определени нужди), които да компенсират, но явно през няколко месеца или не знам не са стигнали и картата си е на минус $10. За това и тази карта я махам, пък нека по рекламите ми обясняват, че са мята банка. :)
 
От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Добре де, а статуса на тези карти какъв е бил? В онлайн банкирането как ви излизат ако са прекратени?
 

Горе