Копие на milliondollarhomepage.com за България? Какъв успех ще има според вас?

biznes6

New Member
Предполагам повечето от вас за запознати с http://www.milliondollarhomepage.com/ и невероятния успех на създателя й, продават се пиксели за реклама, нещо като интернет билборд :)
Според вас защо още не е копирано в България и какъв успех ще има ако се направи, сигурно е работа за няколко часа :) 8)
 
От: Копие на milliondollarhomepage.com за България? Какъв успех ще има според вас?

нулев,
идеята е да си първи, а не да копираш
 
От: Копие на milliondollarhomepage.com за България? Какъв успех ще има според вас?

Ще съм първи в България :Д Ако медията отдели малко време на сайта, и 30% от оригиналния успех ще е добре :) Не мислиш ли ?
 
От: Копие на milliondollarhomepage.com за България? Какъв успех ще има според вас?

не се лъжи - правени са много опити и у нас - няма шанс
 
От: Копие на milliondollarhomepage.com за България? Какъв успех ще има според вас?

Късно си се сетил, те опитите бяха правени още в самото начало и нищо не се получи тук. Това беше преди доста години вече :D
 
От: Копие на milliondollarhomepage.com за България? Какъв успех ще има според вас?

Един приятел пробва преди 5-6 години още с проект "Вечната снимка (TheEternalPicture.com),но нищо не се получи и се отказа.Въпрос на реклама е най-вече и на малко късмет...
 
Това с продаването на пиксели не беше ли мода преди няколко години, да не кажа 8, че и повече. :) Първият беше един англичанин си спомням, който продаваше нещо като Ad space, което реално беше едно квадратче, на определена цена. По новините даже го гледах как това чудо направило собственика си милионер. ;)

За тук, една приятелка имаше подобна идея, но се отказа. Тук на читави сайтове трудно се продава реклама, да не говорим за такива, на които няма нищо, а един борд с много накачени препратки към закупилите реклама там. :)
 
От: Копие на milliondollarhomepage.com за България? Какъв успех ще има според вас?

Яснооо :( То всичко е до реклама, и един сайт да е , като е първи и привлича вниманието, работи.
 
От: Копие на milliondollarhomepage.com за България? Какъв успех ще има според вас?

мисля, че един пиксел е продаван за 1 долар - а общо са били един милион
доколкото знам, собственика на този сайт когато го пуснал е бил доста млад (студент вероятно) и със спечелените пари не е направил нищо...пуснал е някакъв друг проект но не е бил успешен
 
От: Копие на milliondollarhomepage.com за България? Какъв успех ще има според вас?

Аз имам някакви спомени, че не са останали много пари за него понеже според договорите е трябвало да осигурява 24/7 показване на пикселите, но след като става известен парите отиват за хостинга, който по онова време е струвал доста пари за да осигури 24/7 за навалицата дето се е получила ;)
 
От: Копие на milliondollarhomepage.com за България? Какъв успех ще има според вас?

То всичко е до реклама

Не е до реклама, а до народо-психология. Как виждаш българин да купува пиксели?!
 
Re: От: Копие на milliondollarhomepage.com за България? Какъв успех ще има според вас

Не е до реклама, а до народо-психология. Как виждаш българин да купува пиксели?!

Хахах, той натурална таргетирана реклама трудно купува. Но това е до пазар. Не купува, па после конкурентите му с повече клиенти, какъв шок. :D

@Вискяр Бг, има има хава, както аз не вярвам, че някой тукашни онлайн каталози им взимат по 200-300 лева на година, за да ги листнат. ;)
 
От: Копие на milliondollarhomepage.com за България? Какъв успех ще има според вас?

Онлайн каталог е понятие обощоизвестно - това са бившите вестници с обяви, както и сегашните сайтове за обяви. За разлика от купуване на пиксел.

Друга тема е, че вместо да намери подходящ човек да му оптимизира сайта, мисли, че с онлайн каталога си върши някаква реална работа.
Аз, на такива сайтове-каталози, директно им бия хикса, когато попадна на тях - в повечето случаи инфото е от зората на Мрежата в България.
 
От: Копие на milliondollarhomepage.com за България? Какъв успех ще има според вас?

Аз имам някакви спомени, че не са останали много пари за него понеже според договорите е трябвало да осигурява 24/7 показване на пикселите, но след като става известен парите отиват за хостинга, който по онова време е струвал доста пари за да осигури 24/7 за навалицата дето се е получила ;)

със сигурност са му останали пари, но не е могъл да ги използва
иначе сега прочетох, че първоначалната му идея е била да си плати образованието - дано това е успял :D
 

Горе