Намиране порта на даден IP

waldes

Well-Known Member
Някой знае ли начин или програма, с която да се намери действащия порт на определен IP?
Тук не става на въпрос за моето собствено айпи, а за чуждо айпи, хоствано някъде си из белия свят.
ххх.ххх.ххх.хх:порт??
 
От: Намиране порта на даден IP

като за начинаещ, пробвай с nmap
 
От: Намиране порта на даден IP

Бухахах :D Валдес чупи тъпомера с тоя въпрос :D
И кое му е тъпото на въпроса или по-скоро ти не разбра въпроса:)

като за начинаещ, пробвай с nmap
Мерси но изглежда работи само с линукс, а аз съм с прозореца
а имало го е и за вин.
 
От: Намиране порта на даден IP

ползвал съм го на Linux и Mac OSX но виждам на сайта им, че имат и Windows binaries. Не би следвало да не работи под Уиндоус
 
От: Намиране порта на даден IP

Още един глас за Nmap. Но, ако искаш да ти е по-лесно ползвай GUI. Официалното е Zenmap: http://nmap.org/zenmap/
За да подкараш програмата, ще ти трябват и някои допълнителни неща. Инсталирай ги предварително:
WinPcap
Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86)

--
Програмата е доста популярна и се ползва от хакери и кракери. Преди време група ентусиасти бяха сканирали списък със сървъри на M$ и бяха показали как маскират Linux сървъри като IIS. Ако искаш сериозно да се занимаваш с подобни трасирания, ще трябва сериозно четене. Има много сайтове, които показват примерни команди:
https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-use-nmap-to-scan-for-open-ports-on-your-vps
http://www.cyberciti.biz/networking/nmap-command-examples-tutorials/
http://www.tecmint.com/nmap-command-examples/
 
От: Намиране порта на даден IP

мисля, че всеки порт сканер ще ти свърши работа, не знам за кой точно порт говориш но на дадено ип може да има отворени доста портове..
 
От: Намиране порта на даден IP

Въпроса е изключително тъпо зададен. Всеки сервиз работи на точно определен порт - справка тук -> http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_TCP_and_UDP_port_numbers
Как така искаш да разбереш действащия порт ? Със сигурност има много отворени действащи портове предназначени за различни услуги (services). Сканирай с nmap примерно но не е гаранция че ще видиш всички понеже може да има firewall, който затваря портовете при опит за сканиране.
 
От: Намиране порта на даден IP

А може и да няма firewall. Много хора предпочитат да не си усложняват живота и просто не си инсталират подобни програми. А има и такива, които не ползват и антивирусна.
Има обаче параноици, които си фейкват портовете против снифене. С nmap в някои случаи можеш да разбереш дали порта, който ще атакуваш е точния. Истинските маняци фейкват дори операционната система и версиите на сервизите. Примерно можеш да си мислиш, че атакуваш SQL-сървар определена версия, а всъщност въобще това да не е SQL-сървър, а нещо съвсем различно или пък версията да не съвпада. Дори всичко да предразполага към атака е възможно точно конкретния експлойт да е фикснат. Няма гаранция за успех, но нищо не пречи да се пробва. Най-малкото човек научава нещо интересно, а често и как да се защити от отдалечени атаки.
 
От: Намиране порта на даден IP

и как се качваш на този порт
Техниките са много, но в общи линии се концентрират в една точка - намиране на дупка (експлойт) в ситемата или сервиза, след което техниките за придобиване на права стават още повече. Понякога целта е просто да компрометираш системата и да я извадиш от строя, без реално да бърникаш в нея - DoS и DDoS атаките. Най-често се флудва порта. Краденето на данни е нещо съвсем различно и изисква повече познания. Сниферите се използват за много видове атаки, вкл. и за фишинг. Симулираш, че ти си таргет-сървара на жертвата, а на сървара симулираш, че си клиент. Това може да се направи и без да атакуваш сървара (или клиента), а междинна точка по пътя. Като цяло трябва да знаеш какво правиш и богато въображение подплатено със солидни познания.
 
От: Намиране порта на даден IP

Техниките са много, но в общи линии се концентрират в една точка - намиране на дупка (експлойт) в ситемата или сервиза, след което техниките за придобиване на права стават още повече. Понякога целта е просто да компрометираш системата и да я извадиш от строя, без реално да бърникаш в нея - DoS и DDoS атаките. Най-често се флудва порта. Краденето на данни е нещо съвсем различно и изисква повече познания. Сниферите се използват за много видове атаки, вкл. и за фишинг. Симулираш, че ти си таргет-сървара на жертвата, а на сървара симулираш, че си клиент. Това може да се направи и без да атакуваш сървара (или клиента), а междинна точка по пътя. Като цяло трябва да знаеш какво правиш и богато въображение подплатено със солидни познания.


а банкови сметки
 
От: Намиране порта на даден IP

Банкови сметки се крадат предимно чрез вируси. И тук вариантите са много. Ще дам реален пример - заразения сайт на БДЖ. Хакера се добира до експлойт на системата и вмъква JavaScript код, който чрез друг експлойт изтегля и стартира червей, троянец или нещо дребно и незначително. Естествено атаката е към определени браузери, които не са защитени за този експлойт. Или пък се атакува добавка на браузера - flash, java. След като се вмъкне троянеца в системата, той започва изтегля друго приложение, напоследък най-често руткит, който заразява някой от системните процеси, библиотеки, MBR. Веднъж намъкнал се, руткита може да трие следите за себе си от процесите и така да заблуди напълно успешно антивирусната. Та седи си тоя руткит и си дебне за определени потребителски действия. Може да следи и за външни (отдалечени) команди, което превръща машината в зомби - такива машини се използват за DDoS-атаки. Един собственик на вирус може да управлява 10-ки хиляди зомбирани машини и в дадена секунда да ги накара да изпратят милиони заявки към определен сървър и определен порт. Но най-често вирусите и руткитите си седят тихичко и чакат потребителя да влезе в определен сайт и да си въведе номера на кредитната карта.
Не съм сигурен, че съм го обяснил много вярно, щото не съм експерт по информационна сигурност. По-скоро, като любител съм си играл да пиша, чистя ръчно, изследвам в сандбокс или виртуални машини поведението на вирусите. И впечатленията ми са от опита и практиката ми.
 
От: Намиране порта на даден IP

Банкови сметки се крадат предимно чрез вируси. И тук вариантите са много. Ще дам реален пример - заразения сайт на БДЖ. Хакера се добира до експлойт на системата и вмъква JavaScript код, който чрез друг експлойт изтегля и стартира червей, троянец или нещо дребно и незначително. Естествено атаката е към определени браузери, които не са защитени за този експлойт. Или пък се атакува добавка на браузера - flash, java. След като се вмъкне троянеца в системата, той започва изтегля друго приложение, напоследък най-често руткит, който заразява някой от системните процеси, библиотеки, MBR. Веднъж намъкнал се, руткита може да трие следите за себе си от процесите и така да заблуди напълно успешно антивирусната. Та седи си тоя руткит и си дебне за определени потребителски действия. Може да следи и за външни (отдалечени) команди, което превръща машината в зомби - такива машини се използват за DDoS-атаки. Един собственик на вирус може да управлява 10-ки хиляди зомбирани машини и в дадена секунда да ги накара да изпратят милиони заявки към определен сървър и определен порт. Но най-често вирусите и руткитите си седят тихичко и чакат потребителя да влезе в определен сайт и да си въведе номера на кредитната карта.
Не съм сигурен, че съм го обяснил много вярно, щото не съм експерт по информационна сигурност. По-скоро, като любител съм си играл да пиша, чистя ръчно, изследвам в сандбокс или виртуални машини поведението на вирусите. И впечатленията ми са от опита и практиката ми.

доста е трудно а по филмите колко лесно го правят
човека е в щатите но локейшъна му показва бангладеш.
Чудим се на нашите избори винаги ли влизат хакери в системата ,че 25 години ни слагат едни и същи депутати!Поне като отборите както има чужди футболисти да има и чужди депутати.Барем и те като Лудогорец НАПРАВЯТ БЪЛГАРИЯ СВЕТОВНА СИЛА без значение с кого е.
 
От: Намиране порта на даден IP

telnet.exe, имаш 65535 порта за проверяване, успех!

дос програма ли е това като при матрицата
гледаш цифри а виждаш бяло море наСолун
 

Горе