Кое определя PageRank-a

От: Кое определя PageRank-a

Ще обръщаме повече внимание на DA togawa

Това също не е обективна мерна единица. Първо - няма нищо общо с гугъл, а е метрика на съвсем различна компания. Второ - супер лесно се манипулира. :)
 
От: Кое определя PageRank-a

...PR ...а сумарно се покачва с маса контент или маса линкове, или и двете в едно.

Не знам кой те е подвел, но това никога не е било вярно. PageRank-a никога не е зависел от "масата контент".
 
От: Кое определя PageRank-a

Трудно би ме подвел някой.
Обясни ми как сайт почти без линкове и маса контент хваща пр4.
Хайде да не спорим точно за това защото няма как да не се изпокараме...
Не знам кой те е подвел, но това никога не е било вярно. PageRank-a никога не е зависел от "масата контент".
 
От: Кое определя PageRank-a

Трудно би ме подвел някой.
Обясни ми как сайт почти без линкове и маса контент хваща пр4.
Хайде да не спорим точно за това защото няма как да не се изпокараме...

Само на лично мога да ти обясня как може това да стане, не и тук. :)

Иначе не виждам защо да се карам за нещо, което го знам и съм го правил и докрай ще отстоявам думите си, ако искаш и ти харесва - обиждай ме!
 
От: Кое определя PageRank-a

Разговаряме достатъчно и сме разговаряли достатъчно лично, но не мисля, че точно това нещо има нужда да се дискутира ;)
Само на лично мога да ти обясня как може това да стане, не и тук. :)

Иначе не виждам защо да се карам за нещо, което го знам и съм го правил и докрай ще отстоявам думите си, ако искаш и ти харесва - обиждай ме!
 
От: Кое определя PageRank-a

...но не мисля, че точно това нещо има нужда да се дискутира ;)

Щом така смяташ. :)
 
От: Кое определя PageRank-a

Бъркат се причини и следствия.


Пейджранкът НЕ ВЛИЯЕ върху позиционирането (SERP) пряко, тук uni-web греши. Вместо да разчита на собствената си здрава програмистка логика, следва някакви интернет-легенди.


От друга страна, пейджранкът е много добър индикатор (показател) за качеството и стабилността на дадена страница. Трудно ще изчезне от индекса и показва някаква степен на доверие към нея (този митичен тръст). Затова и се купува предимно (поне това са моите практически наблюдения като продавач на вътрешни PR-страници от години).


P.S. Що се отнася до PR4, то най-нови и реално загубени сайтове тип блогче нямат никакъв проблем да придобият PR3-4 у суратя (ако случайно има нов PR-ъпдейт). Трудното на PR не бе да го придобиеш, а да го задържиш.
 
От: От: Кое определя PageRank-a

:) само, че не работя за гугъл, за да следвам моята логика.
Иначе си прав на 100% братле :)
Бъркат се причини и следствия.


Пейджранкът НЕ ВЛИЯЕ върху позиционирането (SERP) пряко, тук uni-web греши. Вместо да разчита на собствената си здрава програмистка логика, следва някакви интернет-легенди.


От друга страна, пейджранкът е много добър индикатор (показател) за качеството и стабилността на дадена страница. Трудно ще изчезне от индекса и показва някаква степен на доверие към нея (този митичен тръст). Затова и се купува предимно (поне това са моите практически наблюдения като продавач на вътрешни PR-страници от години).


P.S. Що се отнася до PR4, то най-нови и реално загубени сайтове тип блогче нямат никакъв проблем да придобият PR3-4 у суратя (ако случайно има нов PR-ъпдейт). Трудното на PR не бе да го придобиеш, а да го задържиш.
 
От: Кое определя PageRank-a

Няколко неща, които са факти:

1. PR не се ъпдейтва и не е показател
2. PR е съвкупност само от линковете към даден сайт, съдържанието никога не е било критерии за PR
3. PR, когато се ъпдейтваше, е логаритмична единица. Може да си ПР4 ако само 1 сайт с ПР6 линкне към теб. Може да си ПР5 ако 4 сайта с ПР6 линкнат към теб. От друга страна За да станеш ПР4 само с линкове от ПР1 сайтове ти трябват над 2к. За това не е важно толкова колко линка, а от сайтове с какъв ПР идват. Но пак повтарям, това вече няма никакво значение. Тия неща се гледат с ahref-s и сам преценяваш.
 
От: Кое определя PageRank-a

Няколко неща, които са факти:

1. PR не се ъпдейтва и не е показател
2. PR е съвкупност само от линковете към даден сайт, съдържанието никога не е било критерии за PR
3. PR, когато се ъпдейтваше, е логаритмична единица. Може да си ПР4 ако само 1 сайт с ПР6 линкне към теб. Може да си ПР5 ако 4 сайта с ПР6 линкнат към теб. От друга страна За да станеш ПР4 само с линкове от ПР1 сайтове ти трябват над 2к. За това не е важно толкова колко линка, а от сайтове с какъв ПР идват. Но пак повтарям, това вече няма никакво значение. Тия неща се гледат с ahref-s и сам преценяваш.

Това е точно така, както казваш, и се радвам, че срещам подкрепа в твое лице, защото тук някой хора приказват разни небивалици, като примерно, че PR зависел от контента и разни такива. Както и аз споменах - PR зависи само от качеството и количеството на линковете. Ако имаш качествени линкове - ще ти трябват малко, ако нямаш качество - залагаш на количеството!
 
От: Кое определя PageRank-a

Ако имаш качествени линкове - ще ти трябват малко, ако нямаш качество - залагаш на количеството!
Но е по-добре да нямаш линкове отколкото "лоши" такива, или бъркам?
 

Горе