Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?


  • Общо гласове
    64
  • Poll closed .
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Да ти кажа, познавам доста хора, които работят много и изкарват много пари. Така че, горното е приказка на човек, който работи за друг или който го мързи да работи.

Работяги викаш евала..... аз пък не познавам нито един дето да изкарва много пари без да се възползва от труда на другите...
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Ако съм ти шеф и съм те наел ти плащам, за да вършиш нещо. Щом не ти е стигал акъла да го организираш сам, значи не заслушваш многото пари.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Ако съм ти шеф и съм те наел ти плащам, за да вършиш нещо. Щом не ти е стигал акъла да го организираш сам, значи не заслушваш многото пари.

Aaa ти на това ли викаш многото пари, сега ми стана ясно за какви хора говориш... аз помислих, че пиша в темата за милионерите :D
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Да говоря някъде за пари? Плюс това, реално погледнато, един милион не са кой знае каква сума за хората със среден или голям бизнес. Да си пожелаем и ние да станем някой ден такива. Но принципа си е общоважащ.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Народа го е казал "От много труд се гърбавее не се убавее", вярно още не съм изкарал пРъвия си милион, но съм се гърбил доста и съм обеден в това.
Не вложиш ли малко, акъл щипка талант и една доза късмет, не създадеш ли контакти, не организираш ли хора които да работят за теб ше видиш милион през крив макарон.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Народа го е казал "От много труд се гърбавее не се убавее", вярно още не съм изкарал пРъвия си милион, но съм се гърбил доста и съм обеден в това.
Не вложиш ли малко, акъл щипка талант и една доза късмет, не създадеш ли контакти, не организираш ли хора които да работят за теб ше видиш милион през крив макарон.

Е това се опитвам и аз да кажа. Няма ли хора които да работят за теб ще станеш милионер в някой друг живот ако ще по 20 часа на ден бачкаш...
 
Re: От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Е това се опитвам и аз да кажа. Няма ли хора които да работят за теб ще станеш милионер в някой друг живот ако ще по 20 часа на ден бачкаш...

Мда, без екип трудно, дори никак, не се получава. ;)
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

То организирането е най-трудната работа :)
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Гласувах с ''не искам да ставам милионер'', въпреки че в наши дни един милион не ти носи кой знае какъв статут и облаги. Това, което ме втрещи, обаче са тези, които са готови да жертват ''всичко'' и ''приятели и семейство''. Слава богу до тук само по един човек е обелязал подобен отговор, но все пак се чудя за какво ще му е този милион на тоя човек, мамка му ако няма най-важните неща в живота? Надявам се, че тези хора просто са се пошегували.:)

Надали са се пошегували..
Просто в реалния живот има хора, които биха жертвали всичко, само и само да са номер едно…
Дали в парите, дали в социалното положение, разлика няма.
Прост пример е корпоративната култура, там човек за човека е вълк, а не колега…
В нормалния живот също има хора, които ги е треснало супер егото и смятат че са най, най, най от най и заобикалящите ги са по-глупави или некадърни, включително и близките им хора.
Това са нормални неща, има хора и хора и всеки прави своя избор сам.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Хората и без това жертват свободното си време за да работят досадна работа на смешна заплата за шефа, после като свършат парите жертват семейството и приятелствата в кавги и спорове, от това и здравето им се влошава. Явно това не е рецептата.

Ако ще се правят милиони, в най-добрия случай ще има от всичко по много. И работа, ама и свободно време за презареждане, и приятели за взаимно зареждане, и здраве. Тези неща са условия, не са жертви.

Има и един друг проблем с приятелите и семейството. Ако не са от тези дето да възпират, тогава може да са от тези дето използват. Като видят че имаш малко в повече, веднага започват да искат заеми.. и естествено да не ги връщат.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Хората и без това жертват свободното си време за да работят досадна работа на смешна заплата за шефа, после като свършат парите жертват семейството и приятелствата в кавги и спорове, от това и здравето им се влошава. Явно това не е рецептата.

Ако ще се правят милиони, в най-добрия случай ще има от всичко по много. И работа, ама и свободно време за презареждане, и приятели за взаимно зареждане, и здраве. Тези неща са условия, не са жертви.

Има и един друг проблем с приятелите и семейството. Ако не са от тези дето да възпират, тогава може да са от тези дето използват. Като видят че имаш малко в повече, веднага започват да искат заеми.. и естествено да не ги връщат.

:clap::clap::| Мерси, това е най-близкото изказване да верния отговор...
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Надали са се пошегували..
Просто в реалния живот има хора, които биха жертвали всичко, само и само да са номер едно…
Дали в парите, дали в социалното положение, разлика няма.
Прост пример е корпоративната култура, там човек за човека е вълк, а не колега…
В нормалния живот също има хора, които ги е треснало супер егото и смятат че са най, най, най от най и заобикалящите ги са по-глупави или некадърни, включително и близките им хора.
Това са нормални неща, има хора и хора и всеки прави своя избор сам.

И гледам, че тези, които биха пожертвали всичко за един пиклив (пък и сто да са, кво от това) милион са се увеличили на трима. Убавци! Въпросът е какво разбират под ''всичко'', но каквото и да разбират жертвата е твърде голяма и не си заслужава. Явно не са чели приказката за цар Мидас и явно не знаят, че гробищата са пълни с егоцентрици. :)
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

За мен по интересен е въпроса какво ще направиш с 1М$ ако/като ги имаш.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

За мен по интересен е въпроса какво ще направиш с 1М$ ако/като ги имаш.

Ще си купя парцел на края на града, ще си построя пасивна къща, ще си направя или купя кола на ток, ще си отворя склад/магазин (до къщата) за ... (няма да кажа за какво :) ). С остатъка от парите ще мога да живя до ~100 г. (ако ги получа сега разбира се).
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

натиснах ''Свободното си време''. Парите са важни, но не са всичко.
—„Трябват ти само толкова пари, колкото да не се чувстваш унизен.“
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Трябва много много силно да го искаш!!!!!!!!!!!!

Мога да цитирам много хора и т.н - но от личния си живот го виждам.. не го ли искаш - както глада всеки ден те кара да ядеш - малък шанс

Когато съм бил на дънато, притиснат на макс.. тогава съм правил винаги пари! Не го мислиш постоянно...

Едно поздравче от 1991г което е актуално според мен и до ден днешен : https://www.youtube.com/watch?v=f2LcwiN4QXU
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Без да са милионери повечето хора ежедневно жертват свободното време, здравето и семейството и приятелите. Дали работим за нас или за някой друг, свободното време е пожертвано, също така и здравето в зависимост от работата. Семейството го приемаме за даденост (най-вече родители) и го пренебрегваме/жертваме ежедневно - предполагам всеки знае как, затова няма да давам примери. Приятели, тука вече нещата са по различни защото трябва да има разлика между приятели и добри познати. Едва ли истински приятел би ти се разсърдил, ако не сте се виждали да кажем 1 месец. Винаги се намира 5 минути време за телефонен разговор. Така че здравето, свободното време, семейството и приятелите вече са пожертвани по един или друг начин. Аз избрах свободното време, което вече е погълнато от работата ми, а от липсата на свободно време страдат семейството и приятелите.

Отговора зависи от това в какъв смисъл е зададен въпроса..
Ако дойде някой магьосник и ме попита, и "пожертваш" означава - лепваш някоя болест, никога повече нямаш връзка със семейство и приятели, никога повече нямаш и минутка свободно време. В такъв случай не искам да съм милионер.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

За да станеш милионер ти трябва идея.. За да реализираш тази идея ти трябва време..
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Това, което ме втрещи, обаче са тези, които са готови да жертват ''всичко'' и ''приятели и семейство''. Слава богу до тук само по един човек е обелязал подобен отговор, но все пак се чудя за какво ще му е този милион на тоя човек, мамка му ако няма най-важните неща в живота? Надявам се, че тези хора просто са се пошегували.:)

Не, не сме се пошегували :) Това не бива да те втрещява, всички знаем колко досадни са членовете на семейството.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Е с един милион пасивна къща - ще ти останат към 600 к , а като си купил и парцела - вероятно 500 к, с 500 к си правиш склад, магазин. А очакваш и да живееш 100 години......
Не смятам, че е реално

Основателят на алиекспрес - ако имате един милион сте щастливи, ако имате 10 - имате проблем
 

Горе