Google+ нема умре, ще е "свързваща" платформа

Blinky

Owner
http://marketingland.com/google-say-google-will-continue-as-connection-platform-136712

Това е новината, но както се казва, няма да умре това дет не мре. Явно са му намерили предназначение от Google, защото би завлякло много часове труд на много сошъл експерти и маркетолози. А и бизнеса би се обезверил малко към сървисите на Google. :) За това аз лично мисля, че идеята им е добра. Какво мислите вие?
 
От: Google+ нема умре, ще е "свързваща" платформа

За мен не е мъртъв, аз си го ползвам редовно.
Дори така ще е още по-добре да е свързваща платформа между различните услуги
 
От: Re: Google+ нема умре, ще е "свързваща" платформа

Ама любителски ли или професионално си го ползваш? :)

^^ то професионално го ползват май само служителите на 10^100?
 
Re: От: Re: Google+ нема умре, ще е "свързваща" платформа

^^ то професионално го ползват май само служителите на 10^100?

Абе ползват го оптимизаторите и някои оптимисти, но си има бенефити. И при маркетинга е само една преходна платформа, не само при използването на Google сървисите. :) Дано не му отнемат това му качество, защото тотално ще загуби смисъл от него. А ние знаем какво прави Google с неуспешните си проекти. :)
 
От: Google+ нема умре, ще е "свързваща" платформа

Ами направило ми е впечатление, че като пусна някой линк там в няколко по-големи групи и като натрупа лайкове, се отразява добре на класирането.
Там ми е първото място където споделям нещо. Пък и има групи с по няколко стотин хиляди, и дори и с над милион, вече зависи от нишата.
И друго много голямо предимство пред ФБ-то, е че там може спокойно да се добавиш в някоя общност и да си пуснеш линка, снимката и тн
 
Да, и аз това съм забелязал. Прав си за лайковете и класирането, я някой случаи дори пейджа има доста голяма сила и постигна му се класира, дори и таговете на постинга. Да не говорим това каква сила прехвърля на страницата. :) Но и това се чудех, доста FAcebooк реклама се продава, шерове и т.н., но за момента малко не е развит именно пазара на Google + рекламата, а за SEO си е супер. ;) Или май нямаме админи на толкова големи страници или групи в Google+?
 
От: Google+ нема умре, ще е "свързваща" платформа

Там доста по-трудно се развиват големи страници и общности, не е като с LJ на набухаш набързо феновете.
Реално във форума само един колега предлагаше преди време някакви услуги, но скоро не съм засичал подобни обяви
 
Re: От: Google+ нема умре, ще е "свързваща" платформа

Там доста по-трудно се развиват големи страници и общности, не е като с LJ на набухаш набързо феновете.
Реално във форума само един колега предлагаше преди време някакви услуги, но скоро не съм засичал подобни обяви
Да, и аз гледах преди известно време, но май беше за трупане на лайкове там, за шер може да съм пропуснал. Имам предвид шер в големи групи и страници с завиден брой фенове. Но ще се харчи добре такъв тип услуга си мисля, ако е и в пакет с други сошъл нещица, ще се получи добре. :)
 
От: Google+ нема умре, ще е "свързваща" платформа

Поне в България, Гугъл + има на 90% оптимизаторски цели и много рядко хората го ползват, за да "разпуснат". Аз съм ЗА да остане тази мрежа и да се доразвие, за да имат и малко повече реален и "органичен" успех публикациите в нея.
 
От: Google+ нема умре, ще е "свързваща" платформа

Ами направило ми е впечатление, че като пусна някой линк там в няколко по-големи групи и като натрупа лайкове, се отразява добре на класирането.
+1 . По-мои наблюдения това важи в още по-голяма степен конкретно за клиповете в youtube .
 

Горе