ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

darkenergy_

Active Member
Колеги, прилагам на вашето внимание следния доказателствен материал...
http://webselo.com/опит-за-измама-чрез-игра-с-награди/

Какво бихме могли да сторим? Сещате ли се за някое приложение, с което да може да се засече локацията на този, който звъни? Ако пък се запише гласа му (гласа й - беше жена) - би ли спомогнало това за по-лесното откриване на тези хора от страна на властите?

Много лично приемам подобни неща - едната ми баба, милата, пострада от такива!
 
От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

Най-малкото, което могат да направят мобилните оператори срещу тези измами е да спрат да карат рекламните си агенти да звънят от скрити и обикновени номера. Нека си направят по един кратък номер, който се изписва когато ти звънят и да проведат информационна кампания, с която да обяснят на бабите и дядовците, че ако някой се представя за служител на компанията и не звъни от въпросния кратък номер е 100% измамник. Много пъти са ми звъняли от скрити или нормални номера, за да ме карат да си подновявам договора и в това се крие част от проблема. Решението, което предлагам няма да прекрати напълно измамите, но поне ще ги намали.
 
От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

Нека бе, нека има и такива, даже трябва да вадят статистика официална, да се знае колко е изпростяла нацията.
 
Последно редактирано:
От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

Колеги, прилагам на вашето внимание следния доказателствен материал...
http://webselo.com/опит-за-измама-чрез-игра-с-награди/

Какво бихме могли да сторим? Сещате ли се за някое приложение, с което да може да се засече локацията на този, който звъни? Ако пък се запише гласа му (гласа й - беше жена) - би ли спомогнало това за по-лесното откриване на тези хора от страна на властите?

Много лично приемам подобни неща - едната ми баба, милата, пострада от такива!

Тази измама не е от 2 месеца. Преди години по същата схема измамиха моя позната. Тогава звънна да подаде оплакване, но едва ли не я отсвириха. Нищо не могли да направят.

PS: Потърсете номера във Фейсбук. Излиза потребител къв.
 
От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

Това е разновидност на измамата. Но все пак - какво бихме могли ние да направим? И не казвайте "Операторите да си се оправят"! Това не е само техен проблем. Иначе нямаше да повдигам въпроса. Моля за идеи, не за констатации. Затова пуснах и темата.
 
От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

Абсолютно нищо не можем да направим. Винаги ще има стари или наивни хора, които се връзват на номера.
 
От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

Примерно може да се отиде в полицията, за какво получават заплати нека се размърдат. Имат номера, дори и да не могат да разберат кой е, могат да открият локацията му.
 
От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

А тези ваучъри за какво ги използват? или по-точно - как печелят от тях (освен, че може да ги използват за разговори с други "печеливши")
 
От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

@Test, аз не искам да променям никого. А да открия начин тези и други като тях да си го получат. Приемам подобни неща лично, обясних защо.

Да, това е по-интересното - за какво ги използват? Може би плащат разни услуги с СМС или... могат ли да се зареждат онлайн сметки в кеш чрез СМС?

ТЕЛЕНОР вече реагираха - вероятно в някой от следващите им два промо каталога ще има няколко параграфа за измамите. Пък да видим.
 
От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

могат ли да се зареждат онлайн сметки в кеш чрез СМС?

не знам да съществува такава (бг) услуга... освен да използват посредници като мобио и да си изпращат смс-и като по този начин монетизират ваучърите.
 
От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

номера, който си дал излиза във фб на някакъв герой от варна. даже профила има вид на истински.

в гугъл излиза на автокъща/сервиз с точен адрес, пак във варна.

въобще не мисля че е трудно да бъде намерен господинът.

а автокъщата с този номер има 30-40 автомобила. ако си сигурен за номера - подаваш оплакване в полицията, другия вариант е да го съдиш за опит за измама или да се обърнеш към господари на ефира.


пс. няколко редации защото излиза все повече инфо само от телефонния номер
 
От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

Най-вероятно този номер е закрит от първия собственик и после е пуснат на предплатена карта, купена от измамниците. Те използват само такива.
 
От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

ти видя ли че обявите с този номер са активни, на голяма автокъща (с над 20 обяви) ? другия им номер се различава само по една цифра, което означава че просто искат тези цифри(3тата) в рекламата си.

(телефона публикуван в сайта за опит за измама е нула, осем, осем, осем, пет, седем, пет, седем, две, нула, защото най вероятно ще изчезне скоро от там; автокъщата държи и номера 0887 същите цифри)

пс. не съм звънял че е много късно, но изглежда интересно.
 
От: От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

ти видя ли че обявите с този номер са активни, на голяма автокъща (с над 20 обяви) ? другия им номер се различава само по една цифра, което означава че просто искат тези цифри(3тата) в рекламата си.

(телефона публикуван в сайта за опит за измама е нула, осем, осем, осем, пет, седем, пет, седем, две, нула, защото най вероятно ще изчезне скоро от там; автокъщата държи и номера 0887 същите цифри)

пс. не съм звънял че е много късно, но изглежда интересно.

Оставете това удоволствие на мен.

ПП и е време май линковете във постовете да бъдат оцветени с маааалко по-открояващ се цвят.
 
От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

Това е много прозрачна измама
Не знам кой ще се върже на това. Аз лично бих се усъмнил на момента и ще им тегля една майна и това е
@uphero не им звъни, защото номерът може да е импулсен
 
От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

Прощавайте, сбъркал съм една цифричка, телефонът всъщност е: 0888 57 52 20 . Дано никой не се е обадил да притеснява онзи господин с автокъщата. Но този номер фейсбук не го разпозна. Някакви публични регистри има ли на номерата?
 
От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

Хубу чене съм звънял на грешния номер
Братчет, да земеш са обадиш на афтокъщата са извиниш, шото кой знай колко са го пцували от фчера насам
 

Горе