Бизнес ангели

От: Бизнес ангели

Информативно ли питаш или поради интерес?
Програмата е доста сериозна, хубаво е да имаш наистина добра идея, която трябва и да бъде добре развита и защитена. Става доста трудно, но пък опита ще е само + за теб.
От една страна това е добра алтернатива за финансиране на добър проект, но от друга си е по-лошо отколкото да вземеш заем от банка :)
 
От: Бизнес ангели

Нещо не им е наред сертификата на тея вагабонти. Ползвам ДНС-ите на OpenDNS за интернет връзката си (сигурни пичове са) и ето резултата:
http://picbg.net/img.php?file=6940fd7a829a8dbe.JPG
Съвсем естествено не продължих към сайта. Който иска - на негова отговорност, аз си имам бал и почивка на море и съвсем не ми е до проблеми с компа и преинсталиране на бозата :)
 
От: Бизнес ангели

Въпроса ти е породен от бтв репортерите ли ? За тези които не знаят за какво говоря е , че тази вечер по бтв репортерите даваха за т.н. Бизнес ангели и как двама пича с идея за игра са взели заем за 25 000 лв. от въпросния Бизнес ангел и са доволни и си бачкат по играта. Играта е бета версия. С голям интерес гледах предаването, не заради бизнес ангела, а заради двамата, които са се решили да се откажат от високоплатената си работа и да рискуват с мечтите си ! Браво на тях. Подозирам, че най-малкото е поне един от тримата има регистрация в този форум и може и да е редовен потребител ( или "бизнес ангела" или двамата разработчици на играта ) Желая им успех и да следват мечтите си, а за тези които не им стиска... ( като мен ) да продължават да робуват. Съжалявам за оффтопика, ако реши уважаемия модератор, няма да му се сърдя, ако вземе мерки.
 
От: Бизнес ангели

Изглежда ми като маркетингов трик да се накарат хората да изпитват щастие от тегленето на кредит и плащането на лихви.
 
От: Бизнес ангели

Познавам едното момче от репортажа, работихме в една компания преди около 2 години (в различно отдели), и чесно казано за хора като него не си заслужава да бачкат за работодател, много добър програмист, много напорист и добът team leader, а шефовете му само го спъват с техните си виждания и проява на безинтерес. Евала Жорка :)
 
От: Бизнес ангели

OFF: А някой случайно да знае как се казва играта, защото изглеждаше доста ефектна и готина. Казаха, че има бета версия. Дали е само за тях ? Или я има някъде за тест ?
 
От: Бизнес ангели

Специално за тия не съм чувал, ама аз като цяло съм ЗА такива работи, щото по някой път няма друг начин - има идея, няма пари и жертваш 50%. А при банките може да вземеш няколко хиледарки и после трябва да ги връщаш. Докато тия може да ти налеят някакви болни суми, ако преценят, че има пари в това и съответно те си носят риска ако се издъни работата. Затова и ти взимат процент.

Е за тия знам http://neveq.com/ Те се водят venture фонд (за рискови капитали), което май пак е същото.
Бяха финансирали тоя проект http://www.lessno.com/ - български е за продажба на билети онлайн. И под инвестиция става въпрос за няколко милиона $$$, а те па взеха че се издъниха :)
 

Горе