България била ли е някога руска колония?

Никога не сме били под руско робство.
Като цяло руснаците не знам да са имали роби! Да, под много силно руско влияние, което за съжаление е нанесло непоправими щети по нашето самочувствие, авторитет и най-вече по нашата история! Последното никога няма да им го простя!
 
Като цяло руснаците не знам да са имали роби! Да, под много силно руско влияние, което за съжаление е нанесло непоправими щети по нашето самочувствие, авторитет и най-вече по нашата история! Последното никога няма да им го простя!
Имали са, само че руснаци, крепостните са си били на практика роби.
 
Имали са, само че руснаци, крепостните са си били на практика роби.
ПЕПЕЛ ТИ НА УСТАТА! Лъжа, долна лъжа! Там са най-праведните, те никога не са правели подобно нещо!
 
ПЕПЕЛ ТИ НА УСТАТА! Лъжа, долна лъжа! Там са най-праведните, те никога не са правели подобно нещо!
Ко стаа етерка
 
Имали са, само че руснаци, крепостните са си били на практика роби.
Има разлика между крепостен селянин и роб! Робите са собственост на господарите си, докато крепостния селянин не! Той може да се премести в да живее и работи при друг владетел.
 
Първо ако трябва да сме точни с терминологията, България никога не е била под робство и никога не е била колония.
Били сме част от империи - римска и османска. Като населението си е имало всички права в тези империи, плащало си е данъци и тн.
Това с еничарството си е било напълно нормално, всяка една империя е събирала войска от прилежащото и население. Дори и Българската империя също го е правила.
Относно 45-те години диктатура, там в Ялта като са се разбирали са се договорили България да има 75% руско и 25% западно влияние. Та затова в България са идвали музиканти като Тина Търнър, излъчваха се филми по кината като Междузвездни Войни, Лабиринт с Дейвид Бауи и други (спомням си като дете как ги гледах в киното, а още беше преди 89-та). Отделно се допускаше западна рок музика, а за френското влияние да не говорим.
Това дето Живков е искал да влезем в СССР е го приемам като сегашното ни влизане в ЕССР
 
Първо ако трябва да сме точни с терминологията, България никога не е била под робство и никога не е била колония.
Били сме част от империи - римска и османска. Като населението си е имало всички права в тези империи, плащало си е данъци и тн.
Това с еничарството си е било напълно нормално, всяка една империя е събирала войска от прилежащото и население. Дори и Българската империя също го е правила.
Относно 45-те години диктатура, там в Ялта като са се разбирали са се договорили България да има 75% руско и 25% западно влияние. Та затова в България са идвали музиканти като Тина Търнър, излъчваха се филми по кината като Междузвездни Войни, Лабиринт с Дейвид Бауи и други (спомням си като дете как ги гледах в киното, а още беше преди 89-та). Отделно се допускаше западна рок музика, а за френското влияние да не говорим.
Това дето Живков е искал да влезем в СССР е го приемам като сегашното ни влизане в ЕССР
Това ти как го приемаш няма абсолютно никакво значение, защото само на 200 км южно от София можеш да видиш какво е било западното влияние, под формата на Гърция - същите мързеливци като нас, но взимат европейски пари, работят си по 4 часа на ден и са си топ. А тук - скъсваш се от бачкане и все така руzzки мурзилки те крадат, дали през асфалт, дали през обществени поръчки, дали директно ти идват с мутри и ти взимат бизнеса.
 
Това да ползваш ZZ някакво психично заболяване ли е?
Наистина в Гърция имаше по-голям комунизъм отколкото в България, затова и бяха с 300 милиарда заеми, които за съжаление им опростиха.
 
Психично заболяване, а в скоро време и активно преследвано (защото и сега си е престъпление това по нашите закони) ще бъде да се пуска хвалебствена информация за изнасилвачите и мародерите от блатната сган. Тогава какво ще пишете не знам.
 
Психично заболяване, а в скоро време и активно преследвано (защото и сега си е престъпление това по нашите закони) ще бъде да се пуска хвалебствена информация за изнасилвачите и мародерите от блатната сган. Тогава какво ще пишете не знам.
Да не са те изнасилвали като малък?
 
Психично заболяване, а в скоро време и активно преследвано (защото и сега си е престъпление това по нашите закони) ще бъде да се пуска хвалебствена информация за изнасилвачите и мародерите от блатната сган. Тогава какво ще пишете не знам.

Що ми напомняш на дърт комуняга, ама от тея болните, дето ходиха навремето с лентички ОФ на ръкава. Те така преследваха хората да не прокарват упадъчна западна пропаганда.

Айде слагай една лентичка ЕУ-УС и тръгвай по улиците да тормозиш хората. Ама си вземи и вазелин, че може да се натресеш на някой руZнак :) Не че ми пука за теб, ама ще боли по-малко..... :)
 
Нямах този "късмет" руzzнаци да дойдат "да ме освобождават"... За жалост много украинки, млади и стари и момчета не сполучиха и ще живеят цял живот с тази мъка.

За всичко и всички идва видов ден, дори за симпатизантите на тези същите изнасилвачи.
 
Що ми напомняш на дърт комуняга, ама от тея болните, дето ходиха навремето с лентички ОФ на ръкава. Те така преследваха хората да не прокарват упадъчна западна пропаганда.

Айде слагай една лентичка ЕУ-УС и тръгвай по улиците да тормозиш хората. Ама си вземи и вазелин, че може да се натресеш на някой руZнак :) Не че ми пука за теб, ама ще боли по-малко..... :)

Щом и ти се активизира са ви напънали във фабриката, а?
 
Щом и ти се активизира са ви напънали във фабриката, а?
Бе 4 бона, 4 бона, кой ти ги дава. :)

За протокола: Тук съм във връзка с новото правителство, ама не ти издържах на глупостите. А и наистина, това което си написал е прийом на тоталитарната машина. Била тя комунистическа и;ли демократическа... Инструментите са едни и същи.
 
Нямах този "късмет" руzzнаци да дойдат "да ме освобождават"... За жалост много украинки, млади и стари и момчета не сполучиха и ще живеят цял живот с тази мъка.

За всичко и всички идва видов ден, дори за симпатизантите на тези същите изнасилвачи.
Опа, тук си прав. Викат му Народен Съд :) тоя път явно ще трябва да работи по-добре от предния. Видими доста плевел е пропуснат.
 
Били сме част от империи - римска и османска. Като населението си е имало всички права в тези империи, плащало си е данъци и тн.
Дотук пълни глупости. Да определено сме били част от източната римска империя, но не не сме били никаква част от османската - били сме само популация в последната. Това, че населението е имало всички права е напълно вярно в първия случай. Във втория напълно официално сме с жестоко орязани права. Християните са плащали високи данъци, мюсюлманите никакви (и затова се е получило например, че Албания е мюсюлманска в момента). Има и други разлики, но само факта че са ни наричали рая и гяури трябва да ти подскаже интуитивно, че не става дума за равни права.

Между другото равни права сме получили точно преди освободителната война в края на така наречената цариградска конференция. Султанът обявява равни права на всички жители на империята, като така заявява, че няма намерение да се съобрази с решението за създаването на две автономни български провинции, както вече почти са договорили на конференцията великите сили.

Относно еничарството очевидно показваш още по-голяма неграмотност. Мобилизирането на войска и отвличането на деца са две коренно различни дейности. Особено, когато въпросната бъдеща "войска" е предназначена да се бие и точно срещу теб самия (т. е. откъдето е взета).
 
ЕС е блок от държави, където мнозинството решават, не е бинарна система между силен и малък. Кога ще го осъзнатя някои хора не се знае...

когато баща ти е бръснал мустака на портрета на Сталин в казармата и те така са му казвали - мнозинството решава, но и ти имаш глас!
 

Горе