Интернет доставчиците следят за авторски права?

Каква е причината да се роди тази мъдра мисъл в главата на г-н Дамянов


  • Общо гласове
    12

BullBlogger

New Member
"Доставчиците на интернет услуги да следят за това дали потребителите споделят помежду си в сайтовете музика, книги и други авторски произведения. За тази дейност те могат да получават пари от продуценти, звукозаписни студиа и издатели. Тoва предлага Георги Дамянов, шеф на дирекция "Авторско право" в Министерството на културата"

От десет минути разсъждавам как по-точно кварталния доставчик Бясната Костенурка ДЗЗД ще следи дали Гошко от третия е пратил по мейла една компилацийка поп фолк парчета или пък леля Пенка си е платила за лиценза на готварската книга. Следващият интересен момент е как Пайнър студио плаща на Бясната Костенурка ДЗЗД за тази "услуга".

Разни незначителни въпроси и дребни детайли ще ги оставя на мъдрата ни администрация: ето няколко примера, с които съм сигурен, че гордостта на българското чиновничество ще се справи без никакви проблеми: Как ще се измерва ефективността, кой ще следи кое е пиратско и кое не, ще има ли списък със забранение софтуер, как доставчика ще отваря всеки файл за да види аджеба дали е лицензен

Някои хора от тая администрация май или не са виждали интернет или не са си пили кафето след тежък запой или по рождение имат само две мозъчни клетки, които работят на смени. Моля, гласувайте в анкетата защото аз не мога да се ориентирам

ПП чакай, че забравих източника - ще вземе някой да ме подгони "че съм качил литературно произведение в интернет без съгласието на правоносителя"

Код:
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/07/21/935824_nova_ideia_dostavchicite_na_internet_da_slediat/
 
Последно редактирано:
От: Интернет доставчиците следят за авторски права?

На пръв поглед си прав но не бъди чак толкова голям оптимист, за пари "човек" е способен на всичко

Ако бъдат мотивирани подобаващо интернет провайдерите могат да ти създадат много главоболия

Ако засекат повече от нормалния обмен на трафик вседствие от сваляне или качване на файлове ти правят един мониторинг към кои сайтове/IP се свързваш и какво правиш в тях и от там нататък не е трудно да разберат имаш ли права над тези файлове или не.

И още много познати и непознати мизерии само им покажи пачката..........
 
От: Интернет доставчиците следят за авторски права?

Това ще го измислят кой на кого защо да плаща ........ама нали може да се криптира и интернет доставчика какво ще следи тогава)
 
От: Интернет доставчиците следят за авторски права?

тънкият момент е кой, за какво и най-вече как ще плаща, то ми е ясно, че за пари всичко може. Защото автоматично идва следващият момент - за да разбере моя доставчик, че съм ти пратил нещо пиратско по мейла или през rapidshare първо трябва да го смъкне и да види какво има вътре. Чисто технически това е интересно решение а от правна гледна точка това си е грубо нарушение на граждански права - аз мога да ти пращам всичко, включително и чувствителна, лична информация

От там нататък идват многото дребни въпроси:
- ще има ли списък с лицензираните продукти?
- кой и как ще определи доколко интернет провайдъра си е свършил работата
- дали разходите на провайдъра ще бъдат покрити от хонорара?
- ясно, че пазим авторските права (нямам възражения) ама къде отиват гражданските права?

и още куп други. Идеята е малоумна и като практичско приложение и като сигнал, че Министерство на културата просто няма никаква идея как да спре пиратството и се чуди на кого да прехвърли топката.

За мен най-опасния момент е изобщо мисълта за легализиране на шпионирането на потребителите.

То е нелегално да пренасяш и наркотици.
Много "мулета" го правят в ректума си.
От време оно любимо занимание на наркоманите е да кесят на НДК или Попа

Следва ли от това, че трябва да легализираме бъркането в задниците на минувачите край НДК и други популярни места за да спрем трафика на наркотици?
 
От: Интернет доставчиците следят за авторски права?

Следва ли от това, че трябва да легализираме бъркането в задниците на минувачите край НДК и други популярни места за да спрем трафика на наркотици?

Ще дойде и това време много бързаш, сега сме още на биометричните данни в паспорта и снимките за лична карта със широка резолюция което е само прелюдия към чипове в задниците и други места, не че и сега не ги слагат на "подходящите" хора при операция
 
От: Интернет доставчиците следят за авторски права?

И отново на първа страница на Дневник един перфектен анализ за културата, който с две думи може да се обобщи "Министерство на културата се чуди как да си обоснове съществуването вместо да върши това, за което всички му плащаме"

Код:
http://www.dnevnik.bg/analizi/2010/07/21/935725_kulturata_kato_autsaider/
 
От: Интернет доставчиците следят за авторски права?

Няма как да стане това. Никой квартален доставчик няма ресурс да осъществи качествен мониторинг.
Освен това ако "Гошо LAN" ДЗЗД вземе, че се престарае и започне да следи клиентите си той за нула време ще остане без клиенти и всички ще се изнесат при ЕТ "Пешо Нетуъркс". Най-много да "заковат" няколко невинни потребители на случаен принцип и за назидание.
 
От: Интернет доставчиците следят за авторски права?

Най-много да "заковат" няколко невинни потребители на случаен принцип и за назидание.

Асъл, точно това е идеята да отчетат дейност и да си заслужат заплатите
 
От: Интернет доставчиците следят за авторски права?

Аз малко се съмнявам, че имат таква технология. Само като отида да си платя интернета и видя какво е не ми е никак европейско в тези офиси. Катя бях на арена, влизам и стърчат кабели, кутии се подритват, абе и там бе мизерийка. Единственото, което на този етап могат да следят е къде ходи, колко време е прекарал и колко трафик е направил на даден сайт. Малко трудно може да се докаже ъплодват нещо, в смисъл може да мине и за рефрешване на страниците и т.н. Ако е така дата.бг май ще спре форевър. :)
 
От: Интернет доставчиците следят за авторски права?

Няма как да стане това. Никой квартален доставчик няма ресурс да осъществи качествен мониторинг.
Освен това ако "Гошо LAN" ДЗЗД вземе, че се престарае и започне да следи клиентите си той за нула време ще остане без клиенти и всички ще се изнесат при ЕТ "Пешо Нетуъркс". Най-много да "заковат" няколко невинни потребители на случаен принцип и за назидание.

бе не е баш така...
кварталните дилъри
вземат нета от големите
те им дават и ип-та и нет и всичко
те само изграждат мрежа
десете големи като си сложат наблюдението и е готово
ти и да смениш кварталния - пак си на нет от големия!
 
Последно редактирано:
От: Интернет доставчиците следят за авторски права?

Ще правят (или поне опитват) всякакви глупости докато в България не се случат две неща"

1) Най-накрая да заработи съдебната ни система
2) Да започнат да се водят т.нар. class action lawsuits, т.е. дела, заведени от голяма група ощетени лица

С такива дела в щатите осъдиха цигарените фирми, въпреки силното им лоби, а компенсациите там са огромни.
 
От: Интернет доставчиците следят за авторски права?

Господина да спре първо интернета на подчинените си , това поне е по силите му и в компетенциите предполагам, че да вземе да поработи малко това министерство наистина )
 
Последно редактирано:
От: Интернет доставчиците следят за авторски права?

Няколко бисера по темата от коментарите под оригиналната статия:

"Тоя дебил сигурно смята, че трафикът се чете като любимият му вестник "Труп". Все едно да задължиш ВиК да ми изследва пикнята за да види дали не пия водка без бандерол. "

"Господе прости му, незнае какво говори!"

"Това не е ли същият малоумник, който предложи данък върху всеки продаден твърд диск? През месец-два-нова мозъчна пръдня..."

"Господин идиот, хиляди и милиони програмисти по света работят от години, за да не могат такива като теб да пипат там където майка им не ги е учила"

""Идеята: ISP-тата да следят потребителите", е все едно да накарат продавачите на ножове да следят дали купувачите ще режат хляб или ще наръгат тъщата.. "

"Защото "аналоговият" вариант на читанката е баба Пена да даде на стринка Васка весник 3 възраст да го прочете..... но не вярвам собствениците да преследват Пена за нарушение на авторското право!!!"

"Остава куриерските фирми да проверяват пратките и ще стане съвсем като при Хитлер и Сталин. "

"Тая тиква Дамянов чувал ли е за криптиране?"

"Toя си подписа уволнението."

"Сигурен съм, че си гасиш компютура от контакта, но си седнал да умуваш как да ме ограничиш."

Ако още не си разбрал, повечето във форума са против пиратството, ама абсолютно всички всички са срещу простотиите."

"Още повече че без съдебна заповед можеш да "следиш" само с колко глупости в час се движиш. "
 
От: Интернет доставчиците следят за авторски права?

И той е прост като шефчето си ББ, май простотията в тая партия е заразна.
 
От: Интернет доставчиците следят за авторски права?

Тея от "Лудницата" пак гениални работи взеха да ги мъдрят. :wink: Това правителство разби всякакви световни рекорди по гениално-идиотски решения и некадърност.

Що не вземат да забранят достъпа на всички до нета и ще им се реши проблема и по цял ден ще седим да гледаме Бунак ТВ.
 
От: Интернет доставчиците следят за авторски права?

Да, това е може би най-лошото правителство, което някога ни е управлявало. Има една мъдра поговорка, като не може да помогнеш, пон не пречи. Та и тук е така, като не могат да се заемат в тази обалст и да насърчат развитието на този отрасъл, да си седят по прашните соц. бюра и да се правят, че работят. Ние така или иначе ние задължение чрез данъци да им плащаме заплатите. Нека и те да не се изсилват, защото като започнат да дътят това, ще започнат и малкото приходи за данъци и ествествено съкращения в държавната администрация. Всичко е навързано, ама трябва повече от 2 мозъчни клетки, за да се осъзнае, нали?

А и всички знаем, щом само си кибичат по бюрата, кой колко време изкарва в нета. ;) Само да се молим, че не им се занимава, защото много кофти си вършат работата в тази насока. Напраов не знам защо се бутат даже. Така или иначе обществото не е много наясно за какво го правят и какво точно ще е тяхното облекчение и далавера от цялата тази рбаота. Ааааа, верно за това си има скапана медия като БТВ да им обясни защот МВР са го направили и защо обществото трябва да си плаща за такива глупави акции. Вчера в Италия хванха група хареки, които точат карти - това се нарича добра намеса, това си заслужава. Тук бате, чикиджийска история. Викат хора за справка, защото няма адрес на сайта. Сега и това....баси глупавата управа. :)
 
От: Интернет доставчиците следят за авторски права?

Всичко е навързано, ама трябва повече от 2 мозъчни клетки, за да се осъзнае, нали?
Ако го осъзнаят, ще вземат да се сетят, че глупавите текстове дето се мъчат да измислят се отнасят и за тях :wink: И че текстовете написани за някой си могат да се ползват от всички щом са влязли в закона :mrgreen:
 
Последно редактирано:

Горе