Как да се справим със сигурността с магазин на WooCommerce, който печели $1 милион на година?

sawin

New Member
Обмислям закупуването на магазин WooCommerce, който прави 1 милион долара годишно от продажба на резервни части за индустриални машини.

Сайтът съществува от 5 години, маржовете са добри и чувствам, че има място за растеж, затова обмислям да го поема.

Но има нещо, което ме задържа. Няма вътрешен технически директор или водещ разработчик. Tech е възложен на фрийлансър, който няма да се присъедини на пълен работен ден, ако му направя предложение.

Разработчикът е добър и надежден, така че мога да живея без да е част от вътрешния екип. Въпреки това, когато го попитах (и настоящия собственик https://1921681001.id/ ) за уеб сигурността, те изглеждаха доста невежи.

Те са инсталирали Wordfence и работят на WP Engine и изглежда са доволни от него. Wordfence беше инсталиран, но никой не го гледа. Имат платена услуга, но изглежда доста безлична и е твърде евтина, за да е истинска.

Малко се притеснявам, че нямам никой, който може да бъде до мен, ако бъдем хакнати. Или някой, който може проактивно да предотвратява атаки и да пази бизнеса ми в безопасност. Помислете като задаване на правила за пароли, контрол на достъпа и т.н. и т.н. Особено ако развивам този бизнес.

Параноик ли съм?

Как други предприемачи в електронната търговия се справят със сигурността на WordPress? Дали просто стискат палци техният външен разработчик да знае как да поправи сайта, ако бъде хакнат?
 
Последно редактирано:
Колкото и да се мъчиш, винаги ще те познаем, Ботьо 😆
 
Обмислям закупуването на магазин WooCommerce, който прави 1 милион долара годишно от продажба на резервни части за индустриални машини.

Сайтът съществува от 5 години, маржовете са добри и чувствам, че има място за растеж, затова обмислям да го поема.

Но има нещо, което ме задържа. Няма вътрешен технически директор или водещ разработчик. Tech е възложен на фрийлансър, който няма да се присъедини на пълен работен ден, ако му направя предложение.

Разработчикът е добър и надежден, така че мога да живея без да е част от вътрешния екип. Въпреки това, когато го попитах (и настоящия собственик) за уеб сигурността, те изглеждаха доста невежи.

Те са инсталирали Wordfence и работят на WP Engine и изглежда са доволни от него. Wordfence беше инсталиран, но никой не го гледа. Имат платена услуга, но изглежда доста безлична и е твърде евтина, за да е истинска.

Малко се притеснявам, че нямам никой, който може да бъде до мен, ако бъдем хакнати. Или някой, който може проактивно да предотвратява атаки this site и да пази бизнеса ми в безопасност. Помислете като задаване на правила за пароли, контрол на достъпа и т.н. и т.н. Особено ако развивам този бизнес.

Параноик ли съм?

Как други предприемачи в електронната търговия се справят със сигурността на WordPress? Дали просто стискат палци техният външен разработчик да знае как да поправи сайта, ако бъде хакнат?
1 милион долара на година? Уау :eek::D

Ние използваме Wordfence (платена версия с премиум поддръжка.)
 

Горе