Предлагам: Уеб сайт одит

Sky

Well-Known Member
Рейтинг - 95.7%
22   1   0
Понеже обичам да търся чуждите грешки, реших да предложа уеб сайт одит - UI/UX, функционален тест, респонсив и тн.
Най-обичам къстъм доработки да тествам, наскоро даже на бързо правих такъв одит върху работата на виден форумен член и имаше много пропуски. Ако се познае да пише.
Ще получите пълен отчет с всички открити проблеми групирани по важност и съвет как да ги отстраните придружени с видеа или скрийнсшотове.

Цената за всичко това е 300 лева, срока е 24 часа.
Запазвам си правото да променя срок/цена за по обемни сайтове.

Повярвайте ми, колкото и сладко да ви омайват сайта който са ви предали винаги има пропуски.
 
На мен Скай ми направи безплатен одит (втория линк в подписа).
Много обстоятелствен - както хакер би пробвал да счупи сайта ви.

За част от откритото си имаше "извинения" (но си бяха валидни забележки), но откри няколко важни неща:
  • Валидизацията на някои от въвежданите данни не е идеална
  • Бях решил да спестя на сървъра малко заявки, а на себе си малко работа и като резултат имаше възможност договорите да бъдат поомазани.
  • И най важното: всеки сайт с javascript submit има нужда от rate limiter!
 
Ти па не можеш едно ревю читаво да му докараш даже.. :)
Айде, и на мен един фрее одит, и ще видиш ко значи арабийско ревю, даже мое се цаним некъде за топ-маркетинг бот 😆
 
Ти па не можеш едно ревю читаво да му докараш даже.. :)
Айде, и на мен един фрее одит, и ще видиш ко значи арабийско ревю, даже мое се цаним некъде за топ-маркетинг бот 😆
Мълчи бе, нали и аз трябва да си пазя девелъпърската чест!
 
Ква чест, кви седем лева :) Мислиш ли, че на клиенто му дреме за валидацията??? Аз не виждам смисъл да си набивал найсе часа кодацията да е топ на топите, след като визуализацията немой да грабне ТОЯ ЩО АДЖЕБА ТРЕЕ КУПУА ;) Даже съм чел тук глупости, как най-добре е всичко да е деф шрифтот, щото видиш ли да не бави... Кой да не бави бе бате, влака ли? ахахахах Човека иска да изглежда - ТАКА, ТАКА трябва да е, баш го боли дедовия с колко движи бързият влак 😆
За това трее се дели услугата.. това - толко, онова - толко. Щото не знам какъв е смисъла да се губят дни в глупости, когато можеш да набиеш в къде-къде по-полезни неща. Ми то, ти само цсс да валидираш (щото знаеш, че нема плъгин да са му читави), ще отнема 5 дена време.
Убаво, некви ултра секюрити трабълс - разбирам, ама да ми се фанеш, че имал кух сърч, или някакви глупости за скорост и валидация... заеби, ТОЧНО по този начин се отдалечаваш от клиентите..
И трябва да се обяснява, а не да се премълчава!

Одит не щем вече :mad:
 
Ква чест, кви седем лева :) Мислиш ли, че на клиенто му дреме за валидацията??? Аз не виждам смисъл да си набивал найсе часа кодацията да е топ на топите, след като визуализацията немой да грабне ТОЯ ЩО АДЖЕБА ТРЕЕ КУПУА ;) Даже съм чел тук глупости, как най-добре е всичко да е деф шрифтот, щото видиш ли да не бави... Кой да не бави бе бате, влака ли? ахахахах Човека иска да изглежда - ТАКА, ТАКА трябва да е, баш го боли дедовия с колко движи бързият влак 😆
За това трее се дели услугата.. това - толко, онова - толко. Щото не знам какъв е смисъла да се губят дни в глупости, когато можеш да набиеш в къде-къде по-полезни неща. Ми то, ти само цсс да валидираш (щото знаеш, че нема плъгин да са му читави), ще отнема 5 дена време.
Убаво, некви ултра секюрити трабълс - разбирам, ама да ми се фанеш, че имал кух сърч, или някакви глупости за скорост и валидация... заеби, ТОЧНО по този начин се отдалечаваш от клиентите..
И трябва да се обяснява, а не да се премълчава!

Одит не щем вече :mad:

Е аз нема как да му стана клиент - то си е ясно :)
Само ше ми намери още работа, дето моят пък клиент няма даже да разбере каква е файдата от нея и закво трябва да я плаща...

Клиенти ще са му сериозните бизнеси с важните сайтове.
 
Е точно, за това говоря.. АМА пък и да се слагат на везната такива неща, още повече публично :) и това не е голяма оферта..
Имах случай, пич, който нямаше грам идея, и ми задава едни такива спиид/валидация въпроси, леко притеснен нали ;) и аз усещам как просто е чел поредните шурутии в нета, не че има и грам идея - има ли трабъл, няма ли..
Така че - ПРИОРИТЕТИ батета! Те за това някои фирми искат 10x на това, което реално ти ще дадеш, ама е щото по-скоро не могат да обяснят какво всъщност включва това 10x, и как може и да е подобно, ама 3x нали ахахах а и ест най-вече щото така ШАШкартирват нископлатежните, спициалните и мрънкащите :)

ПО ДЕФОУТ, ако видите търсещ ВЪВ ФОРУМ подобна услуга, то е НЕ щото форума е найс плейс, а ЩОТО търси тънката оферта.. не че нещо нали, но едно на ум да се има все пак ;)
 
Без лоши чувства и да се обиждаш но тук не виждам какъв одит може да се направи.
Моля за сериозни предложения, не набързо инсталирани WP сайтове от не професионалисти.
 
Набързо иснталиран wp- сайт ? Не професионалисти ? Щом не виждаш какъв одит може да се направи, това говори достатъчно : )
Да, услугата е сериозна и очаквам сериозни предложения.
 
Пу! Изпревариха ме :) Ама пък аз чак толкова сериозен, че да губиш време за одит.. няма много сми, а и щото си знам кво-що нали, другото е, че трее свалям защити, щото одита ще пропадне още в първите минути :)

Това е подходящо за големи проекти, дето така или иначе са фърлени над 10К по дев и галимации, та едни 300лв да си чекнат все пак, няма да бутне каруцата
 
Сайтове да искаш - КУПИЩА 😆

Нямам нужда наистина, благодаря ти все пак! Нека се възползва някой, който действително има нужда.
 
  • Like
Реакции: Sky
Благодаря ти, @Sky .

Предната седмица оутсорснах (outsource) една от моите задачи в to-do листа за GiantCampaign на Contata (индийска компания) да създадат WooCommerce модул който да синхронизира клиентите с предварително избран имейл лист в GiantCampaign (auto subscribe).

Вчера на обяд получих готовият плъгин (готов според думите на Contata) и веднага добавих @Sky към repo-то (Github Repository) и преди около 1 час @Sky ми изпрати в PDF в Discord в който ясно и описал line-by-line всички стандарти на WordPress които не са спазени НО още по-готиното е че без да съм му казвал е поправил всички несъответствия и вече е 100% готов за качване в репото на WordPress.

Спести ми 50 - 60 дни чакане за ревю от WordPress team и още поне 1 ден да пренапиша всички несъответствия.

Искрени благодарности братле!! 🍻 🤝
 

Горе