Alibaba - Как става магията

През ДБШенкер минах, разправията беше колосална. Особено като ФЛ.
Какво те интересува?
като цяло имат на хартия много яки неща и ми стана интересно. Както и сглобяемите им барачки изглеждат интересни за направата на вилно селище. Но си заслужава да са на близки до цените който обявяват и ми е магия процеса на доставка и митниците.
 
Чак за такива обеми може би е на сметка да си организираш сам транспорт. Аз минах през Шенкер, огромна разправия и късане на нерви.
Китайците са разбрани. Проблем е колосалният административен апарат на белия евро - митничарски кърлеж. Оскъпиха ми двойно стоката, като насреща получих услуга да ми пречат. Примерно без СЕ сертификат не може да внесеш. Лично ходих да се разправям с митничарската сволоч в централата, не знаят какво искат, ако ти е дъщеря тая щеше да я ошамариш. Рядко тъпи парчета, и те принуждават да минеш през тях. И ДДС, нали... дето си търкали зъбите.
 
Последно редактирано:
ясно значи по добре от поляците те внасят някак от китайците и продават на ниски маржове. Там ще потърся благодаря за информацията!
 
ясно значи по добре от поляците те внасят някак от китайците и продават на ниски маржове. Там ще потърся благодаря за информацията!
Щото Китай освобождават там пратките, а митото го плащаш предварително, тоест китайците си го освобождават в полша, и става вътрешно европейска пратка след това.
 
Някакви чалъми имаше да се внася през Англия, прескачат обмитяването, ама не съм навътре как става.
 

Горе