Osclass помощ

WebFen.net

Active Member
Здравейте, наскоро инсталирах osclass на едно домейнче djanti.net търся някой който разбира от тази платформа да нагласи самият сайт по темата му “Джанти”
 
А защо си избрал тази платформа. Не, че другите са цветя, но доста по-популярни са има доста неща за тях. :) Включително и обучителни видеа и по-големи общности.
За кои платформи става въпрос
 
Wordpress е много лесен за доработка и пускане, но дотам. Удачен е за рекламни сайтове и слабо посещавани магазини. На подобни платформи като Olx и маркетплейси целта е много посещения от много потребители - масовост. Там WordPress веднага отпада. Лично съм правил сравнение на един и същ VPS: Magento vs Wordpress - резултатът е 10:1 като възможни посетители.
 
Wordpress е много лесен за доработка и пускане, но дотам. Удачен е за рекламни сайтове и слабо посещавани магазини. На подобни платформи като Olx и маркетплейси целта е много посещения от много потребители - масовост. Там WordPress веднага отпада. Лично съм правил сравнение на един и същ VPS: Magento vs Wordpress - резултатът е 10:1 като възможни посетители.
Не съм я използвал
 
Wordpress е много лесен за доработка и пускане, но дотам. Удачен е за рекламни сайтове и слабо посещавани магазини. На подобни платформи като Olx и маркетплейси целта е много посещения от много потребители - масовост. Там WordPress веднага отпада. Лично съм правил сравнение на един и същ VPS: Magento vs Wordpress - резултатът е 10:1 като възможни посетители.
Не знам. В моята практика виждам адски много магазини на WP, които са с голям трафик и реално не са чак такава боза. Но ако е нужно да се избира нещо по-добро, бих гласувал за Magento, но там вече с новото се иска VPS, който се съмнявам, че ще разминат повечето без Managed, а дори още не сме стигнали до модулите и малко като теглиш чертата, WP не ти се вижда чак толкова лоша платформа. Разбира се, ако я дадеш на някой с 3 сайта в порфолитото си, ще клекне още на 100 продукта и 100 дневни посещения, дори на доста мощен план.

Нещо като компромис би бил Opencart, а в някои случаи Prestashop. Но честно казано и тук се иска голям мастойрлък. Специално за Opencart знам човек който прави магии с тази платформа, да ръннеш 30К продукта и да върви като с 10 си е изкуство. И то при трафик....да речем 1000-1500 на ден. И то е слаби дни. :) И всичко това на нещо като споделен хостинг.
 

Горе