Tailwind всъщност е доста страхотен за използване?

talba

New Member
Никога не съм смятал, че успявам да разработя добре CSS, но започнах нов проект тази седмица с Next.JS и Tailwind и смятам, че това е една от най-добрите настройки за стартиране на проект, с който съм работил. Преглеждах документацията на Tailwind всеки път, когато си мислех как да получа стила, който искам, и тя изглежда много добре индексирана за това, което търся. Много страхотни визуални описания на всяка ключова дума. Разширението VSCode също така прави доста лесно да изследвате какво е налично и как се превежда в чист CSS.

Поставянето на стиловете точно вътре в съответния компонент има много повече смисъл за мен, отколкото потокът от поддържане на таблица със стилове с персонализирани имена на класове router login.

Също така доста нов за Next.JS, но не съм се заровил толкова много на този етап.

Така че вземете го от опитен уеб разработчик, Tailwind е доста добър, ако сте лош CSS. Ако все още не сте го изпробвали и смятате, че CSS е малко обезсърчителен, препоръчвам ви да го изпробвате сами. Виждам много публикации около него и изглежда, че много коментатори отклоняват хората от Tailwind, но просто опитайте сами.
 
Последно редактирано:
Аз също харесвам Tailwind, но не бих го ползвал чист в компоненти. Смятам че силата му е в наследяване @apply. Не мисля че компонента ще изглежда добре със 118 цсс класа на 2 реда ;) и това за всеки таг...
 
Аз също харесвам Tailwind, но не бих го ползвал чист в компоненти. Смятам че силата му е в наследяване @apply. Не мисля че компонента ще изглежда добре със 118 цсс класа на 2 реда ;) и това за всеки таг...

Аргумента с @apply е по-скоро субективен. Както с всичко и тук имаш плюсове и минуси.

В България по някаква причина почти никой не използва Tailwind. Всички знаем какво бълват от институции като СофтУни.

Дълго време си търсих фул стак дев за партньор, който да е запознат с Tailwind и тотално се отказах. Накрая проекта тръгна на Java с Angular+MUI, защото това знае момчето, а аз нямам времето всичко да правя. :hankey: В бъдеще ще се пренаписва така или иначе.

П.С. - който му харесва Tailwind може да разгледа и Flowbite.
 
Аз също харесвам Tailwind, но не бих го ползвал чист в компоненти. Смятам че силата му е в наследяване @apply. Не мисля че компонента ще изглежда добре със 118 цсс класа на 2 реда ;) и това за всеки таг...
Първия път ми се видя твърде много текст и почнах да си пиша мои комбинации с цел съкращаване. По 1 време се усетих че това няма много разлика от набиването на регулярен CSS, нито пък особена файда от упражнението.

Най-удобно е контейнерите да се натоварят с тон класове и вътрешните елементи да унаследяват каквото може.

В България по някаква причина почти никой не използва Tailwind. Всички знаем какво бълват от институции като СофтУни.

Дълго време си търсих фул стак дев за партньор, който да е запознат с Tailwind и тотално се отказах. Накрая проекта тръгна на Java с Angular+MUI, защото това знае момчето, а аз нямам времето всичко да правя. :hankey: В бъдеще ще се пренаписва така или иначе.
Какво ще рече "знае"? Два дни макс и всеки ще рецитира всички класове като отче наш (+ ще е малко или повече продуктивен през тия 2 дни). Въпросът е дали изначално знае CSS.
 
ако е бот новото е че си следи темата
 

Да се гледа задължително. В началото говори за проблемите, които tailwind-a решава и други неща, които аз не се бях замислял;.
Дълги класове - 4-5 реда може да станат , 6-7. - голям проблем. Wordpress-a реди 122 000 реда лайна ( елементора ) примерно - голяма работа.

С nextjs, и реакт-а е много брутално удобен. Като си зацепил нещата на компоненти, 2-3 скрийна най-много имаш html.


А и въпросният има една много, ама много брутална книга, която всеки трябва да я изчете /прегледа : "refactoring UI"
https://www.refactoringui.com ( можете да я изпиратствате ;/ )
 

Горе