Бъдещето на сеото

От: Бъдещето на сеото

това от два дни го гледам и не мога да го асимилирам напълно:)
 
От: Бъдещето на сеото

Аз го погледнах :) Ама надали някой неща ще станат скоро :)
 
аз като спорих за дир линкс както се вижда най много да са безполезни и да няма смисъл от тях иначе негативно сео щеше да му е майката много добра статия... всеки линк има валю само някои са по ценни от други :)




do backlinks from bad sites negatively affect my pagerank?

those links might be positively affecting your pagerank (pagerank does not go down from "bad" links like those from adult sites). In general, you don't have to worry about bad links like that which point to your site that aren't under your contro

question: recently, you removed this suggestion: "submit your site to relevant directories such as the open directory project and yahoo!" from your guidelines. Is there any chance that you will be discounting these kinds of links for ranking value in future?

google’s answer: There's always the chance that we'll discount directory links in the future. What we were seeing was quite a few novice people would see the "directory" recommendation and go out and just try to submit to a ton of directories, even if some of the directories were lower-quality or even fly-by-night directories that weren't great for users. Right now we haven't changed how we're weighting directory links--we've only removed the directory suggestion from the webmaster guidelines.
 
От: Бъдещето на сеото

То и аз до вчера бих спорил :p(спря ме само че не се има за чак такъв специалист, да се отварям на темата).

За WebPro аз лично съм се абонирал точно заради такива материали - изключително полезни, уникални и по същество. (не че всичките им са такива де...):D
 
е аз от опит говорех сега няма да си разваляме съня да не би нкои да ни събмитне сайта по директории :) ... иначе и аз незнам всико... ако знаех.... новто амг е брутално... :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Бъдещето на сеото

Иначе конкретно по това, че някой може да събмитне сайта ви по директории с лош умисъл, гледам, че тази теза се повтаря често.

Може. Само че нещата пак опират до trustrank на сайта. На нов сайт наистина могат да му се създадат проблеми по този начин. А кой с лош умисъл ще се набутва да прецаква нов сайт, който и без това поне на англоезичния пазар има срок поне от половин година да излиза от пясъчника е отделен въпрос.

За ПР и каталозите. За сравнение, направете два нови сайта и ги промотирайте по различен начин. Първия го изпраскайте чрез AllSubmitter по каталозите (1500+). Втория го вкарайте само през Google Webmaster Tools със съответния сайтмап или фийд и го включете като линк в някой свой предишен PR4 сайт, където ще излиза на много вътрешни страници (ако нямате такъв, струва десетина лева месечно). При следващия PR Update сравнете. За първия вариант няма да гадая точно (от 3 надолу ще е), но за втория ви гарантирам ПР3-4 отраз (Google стимулира новите сайтове).
 
От: Бъдещето на сеото

Винаги съм мислил че наистина не би било честно, след като наистина всеки може да си линк-ва където си ще, без твой контрол и да ти навреди умишлено или не. (представи си че завъдиш фенове, които си слагат линкче, наред с любимите им по*но сайтове...)

От друга страна обаче съм чел за SEO-бомбинг като използван метод за елиминиране на конкуренти и съм го обсъждал с професионалисти, които го намират за ужасно (т.е. в състояние да навреди). Google полага усилия да са колкото може по-семантични, така че наистина би трябвало да има значение в какъв контекст си споменаван. Не знам дали негативнивния ефект от бомбенето се дължи по-скоро на асоциацията или на огромното количество рязко подадени линкове (което те праща в групичката на черните шапки, което си е вредно).

За ПР и каталозите. За сравнение, направете два нови сайта и ги промотирайте по различен начин. Първия го изпраскайте чрез AllSubmitter по каталозите (1500+). Втория го вкарайте само през Google Webmaster Tools със съответния сайтмап или фийд и го включете като линк в някой свой предишен PR4 сайт, където ще излиза на много вътрешни страници (ако нямате такъв, струва десетина лева месечно). При следващия PR Update сравнете. За първия вариант няма да гадая точно (от 3 надолу ще е), но за втория ви гарантирам ПР3-4 отраз (Google стимулира новите сайтове).
Точно това се случи с freelancercrowd.com. PR ъпдейта се падна две седмици след като сложих нещо на домейна. 30-ина странички на кръст индексирани, 5-6 линка, обаче единия от wiki-то на CreativeCommons (PR8, самата страничка с моя линк все още не е ранкирана). Бам - PR3 директно.

Форум (т.е. и уникално съдържание) на три години с 30600 индексиранистраници и стотици директории на времето (сега обаче странно отчита само 9 линка) - PR2.
 
Последно редактирано:
От: Бъдещето на сеото

Линк от PR8 на нов сайт дори си е опасно, по-добре е от PR4 :) За алгоритъма на Гугъл няма много логика сайт с ПР8 да сметне чисто нов сайт за полезен и да тури стабилен линк, по-вероятно да прецени, че е купен. (Не че не се случва, да кажем аз имам стар сайт за формула-1 с висок ПР, а ти си ми приятел и имаш нов сайт за машинни масла с ПР n/a , що да не сложа полезен и приятелски линк безвъзмездно) .
 
Добре междинно решение ривърс енджиниринг сео взимате топ 10 -20 -30 за кои да е киурд за който искате да излизате чеквате им линковете и където видите директори гледате да се добавите (има) отделно че са повече отколкот линк на гугъл показва за които вярва повече в дир линкс гледа същите сайтове в яхо ( това се повтаря не само с дирс) :)

crowdadmin доста безплатни директории след 6 месеца или година махат линковете които са без реципрочен отделно една купчина излизат от бизнеса ... един от първите ми сайтове на повече от 4 години е беше пр 5 от дирс ексчеиндж и прес релиизи платена дистрибуция ( с линкове) през пруеб (излизаш в Г нюз Яхо нюз и една купчина сайтове гепят този контент шукариика):) сега е еденичка но да ти кажа почти всички от линк парньорите дирс и сайтове които са препубликували прес релииза 4 години по късно ги няма в бизнеса така че нормално за пр ... та тезата ми е този форум как се ранква въпреки пониженият пр? защото видяхме че наказаните с 0 пр си се ранкват добре...

Иначе малко блогче с униклаен контент дир линкс и малко ексчеиндж форум сигначър линкс и блог коментс и малко линкове от социални мрежи е напълно спосбоно да генрерира приход за някои начинаещ уебмстър тои като види първите пари ще продължи да се развива ... затова не искам да казвате че не работи просто не е същото като преди... да бруталееш само с дир линкс :)

пп Лино мнение директориите които ги дупчат софтуери не стават... ние плащаме за менуал събмити на проверен човек в ДП... и все още не съм усетил негативни страни от това просто повече линкове за микса...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Бъдещето на сеото

За бъдещето ли?!?
Забелязвам че линковете от качествени статии вече не се ценят, май пандата коренно е променила гуглето.....
 

Горе