PayPal блокира аканута ти, ако имаш IP адрес в друга държава

happyslacker

New Member
Ако ползвате VPN, прокси или поради друга причина имате странен IP адрес, когато ползвате PayPal, ще ви блокират акаунта.

paypalsuckslogo.jpg
paypal.jpg
paypaldemon.jpg


http://www.paypalsucks.com/
http://paypalsucks.org/
http://www.paypalsucks.net/
http://www.paypalwarning.com/paypal_sucks
Results 1 - 10 of about 174,000 for paypal sucks. (0.17 seconds)
Results 1 - 10 of about 2,690,000 for paypal evil. (0.23 seconds)
 
Последно редактирано:
От: PayPal блокира аканута ти, ако имаш IP адрес в друга държава

Кое му е правилното? Търсят си само оправдание за да задържат парите по-дълго време.

И това си го признават на чист английски в договора - обаче кой да чете договори...

Сега заради тази глупост в договора трябва да си спирам VPN-а преди да ползвам PayPal и после пак да го пускам... И ако забравя - пращане на сканирани документи, смяна на пароли и тайни въпроси... Трябва и скенер да ходя да купувам...


Alertpay.com също имат подобни условия.

При Moneybookers.com и ePassporte не видях да са писали нещо за проксита - значи няма проблем да ползваш сигурна връзка през VPN до техните сайтове.
 
Последно редактирано:
От: PayPal блокира аканута ти, ако имаш IP адрес в друга държава

PPS-Cartoon1.gif

(rofl) (rofl) (rofl) (rofl)
 
От: PayPal блокира аканута ти, ако имаш IP адрес в друга държава

Просто когато си правиш VPN-a го нагласи да позлваш локалния си интернет а не този от VPN мрежата

Сега заради тази глупост в договора трябва да си спирам VPN-а преди да ползвам PayPal и после пак да го пускам... И ако забравя - пращане на сканирани документи, смяна на пароли и тайни въпроси...
 
От: PayPal блокира аканута ти, ако имаш IP адрес в друга държава

Тея от ПП заслужават да ги хванеш и да ги спукаш всичките.Говоря за съпорта,просто е под всякакви критика ... Един път ми се е налагало да пращам документи,мотаха ме месеци,че снимките не ставали,факсове-максове простотии.Пълна скръб,само с тях съм имал такива проблеми откъм съпорт ...
 
От: PayPal блокира аканута ти, ако имаш IP адрес в друга държава

Не знам до колко сте запознати, но ако не ползвате PayPal никой няма да ви съди.
Ваше право е да не го ползвате ако не сте доволни.
 
От: PayPal блокира аканута ти, ако имаш IP адрес в друга държава

Не знам до колко сте запознати, но ако не ползвате PayPal никой няма да ви съди.
Ваше право е да не го ползвате ако не сте доволни.
След като плащам такива високи такси би било логично човек да иска качествено обслужване когато има проблем или се бъркам ?
 
От: PayPal блокира аканута ти, ако имаш IP адрес в друга държава

Бъркаш много - високите такси не са гаранция за качествено обслужване. Прочети си договора - там нищо подобно не е споменато. Пише главно какво нямаш право да правиш.

Просто когато си правиш VPN-a го нагласи да позлваш локалния си интернет а не този от VPN мрежата

За какво ми е тогава VPN ако ще ползвам "локалния си интернет"? Идеята на VPN-а е да криптира трафика от моя компютър до компютъра в друга държава, като по този начин организираните престъпници, които изнудват администратора на доставчика ми на Интернет, няма да могат да ми душат трафика и следователно няма да могат да ми откраднат информацията, която не желая да ми бъде открадната. Освен това ще товаря сървърите на американските служби за сигурност, които ще ми душат трафика като по този начин ще имат по-малко ресурс да душат трафика на американските данъкоплатци ;) Предпочитам трафика ми да се души от американските ченгета, отколкото от българските ченгета, които през свободното време (и през работно също) се занимават с организирана престъпна дейност (не че и американските не го правят).
 
Последно редактирано:
От: PayPal блокира аканута ти, ако имаш IP адрес в друга държава

Аз пък си ползвам американския PayPal акаунт в България и нямам проблеми. Също така имам и втори акаунт с българска карта и него си ползвам без грижи.
 
От: PayPal блокира аканута ти, ако имаш IP адрес в друга държава

Според стария договор е забранено повече от един Personal акаунт:

No Multiple Accounts. Should you register for more than one Personal Account, PayPal reserves the right to terminate all of your accounts and will restrict you from the system going forward. Users may register and hold one Personal Account and either one Premier or one Business Account.

Обаче в новия не виждам подобно нещо:

Legal Agreements for PayPal Services
 
Последно редактирано:
От: PayPal блокира аканута ти, ако имаш IP адрес в друга държава

Не само, че не е забранено ами от самия съпорт на PayPal ме посъветваха да си направя втори акаунт.
 
От: PayPal блокира аканута ти, ако имаш IP адрес в друга държава

Вероятно са те посъветвали да имаш един Personal и един Business.
 
От: PayPal блокира аканута ти, ако имаш IP адрес в друга държава

Не, имах отдавна акаунт с регистрирана американска банкова сметка и карта, и когато пуснаха услугата и за България поисках да добавя българска карта и ми казаха, че ще се наложи да си отворя втори акаунт. Така и направих.
 
От: PayPal блокира аканута ти, ако имаш IP адрес в друга държава

Не, имах отдавна акаунт с регистрирана американска банкова сметка и карта, и когато пуснаха услугата и за България поисках да добавя българска карта и ми казаха, че ще се наложи да си отворя втори акаунт. Така и направих.

По принцип става този номер понеже е възможно на два различни адреса да живеят двама различни човека с едно и също име.
В твоя случай единият ти адрес е в щатите а другия в българия. Системата им няма как да засече че си един и същ човек. От Пейпал знаят това и затова са те посъветвъли така да направиш, защото системата им няма да отчете грешка.

Иначе и аз съм крайно недоволен от пейпал, и точно поради недоволството ми спрях да ги ползвам от доста години.
 
От: PayPal блокира аканута ти, ако имаш IP адрес в друга държава

Доживях да ми отблокират акаунта. Вече мога да си харча богатството, което съм натрупал в PayPal. Акаунта ми беше блокиран повче от два месеца (71 дена).



За да ми го разблокират се налагаше да извършвам процедурата по смяна на парола, смяна на тайните въпроси и въвеждане номера на банковата карта. Пращах и сканирани копия на едно писмо от банката, една сметка за парно и една сметка за телефон (само на писмото от банката беше моето име).

Искаха да ползвам телефон и факс, но аз категорично отказах.
 

Горе