Нов раздел и чийтинг на Co.cc

Moko

Well-Known Member
Предлагам както има раздел "Trusted aff. programs" да се направи и раздел "SCAM aff. programs" или нещо такова, т.е - за тия дето не плащат или са по някакъв начин некоректни!

Сега искам да кажа нещо за афф. програмата на co.cc - от доста време съм регистриран там и бях зарязал всичко. Обаче ми скимна да пусна линкове като афилейт и направих 1.20$ преди няколко седмици, реших да ги изтегля и да си купя .info домейн от GoDaddy с тях :D цъкнах да си ги тегля и бяха вече 1.30$ , "дръпнах ги" и понеже чаках и 1.50 еврото от PayPal зачаках. След 2 дни еврото беше там - доларите ги нямаше. Влизам си в co.cc акаунта и гледам "Transfer - CANCELED" едно грозно червено написано... "WTF?!" в целият си вид е така :

Код:
CANCELED : We do not allow members to refer themselves or cheating.

има си хас! аз съм чийтър!!! И представете си ще чийтвам на дребно при co.cc, където един домейн ти носи ФЕНОМЕНАЛНИТЕ 10 цента!!! Писах писмо на админа :

Код:
 "Date . Amount Paypal Account Status
2009-01-16 $ 1.30 ------------- Canceled : We do not allow members to refer themselves or cheating."

Any excuses ?! Why the transfer is canceled? And why my money are not in my PP account, nor in the co.cc affiliate account ??!

и получих супер нагъл отговор :

Код:
Hello.
Our records show that referrals who came from your referral links have been suspected of irregular method.
No offense was meant, we only work this upon our records and I believe that our investigation is quite enough for verifying.
In case we make any exception, it may cause abuses our referrals, hopefully you could understand my position.

Пичовете явно имат някаква далавера с ФБР или ЦРУ ! Щом си вярват на разследването и данните им са толкова сигурни!! Все ще трябва да имат нещо с някаква детективска агенция поне!!
Много се изнервих и току-що им писах следното :

Код:
Hello to you too!
Let me show you where are coming from my referrals :
http://valpetlov.blogspot.com/2008/04/blog-post_20.html - article titled "Free domains"
http://iskam-novo-pc.blogspot.com/2008/11/blog-post_21.html - title - "Domain and hosting"

And one was referred on Skype (is that the cheating?) . So what are your records saying? Can you tell me? Are there cookies which browsers store with the aff id ? And would that be cheating? I guess not...

Please show me which are the fraud/irregular registrations, would you? And the most important - why don't you ignore just THEM, but not all 12 ?! I'm sorry but the one who's cheating is you... Please make sure I'll get paid for the domains you think that are NOT irregular...

I'll be waiting for your answer.

Regards :
Valentin

Даже съм се объркал - домейните са 13 , а не 12... Сега имам още 2 и имам само 20 цента, другите пари нито ми ги връщат нито нищо... Ако тия педерасти не поискат да преразгледат своите достоверни данни и статистики ще се разпискам на бая места...
Сега чакам още по-нагъл отговор (на моето нагло писмо, естествено) и като го получа след ден-два пак ще го пусна тука...
"И нека всеки знае - педерасти смеееее оооо ооооууу ооо оуууу" - the Co.CC team! :D :D :D

2 be continued .....
 
От: Нов раздел и чийтинг на Co.cc

Според мен ще бъде добре да се направи такова нещо... така хората ще имат едно наум за кофти програмите...
 
От: Нов раздел и чийтинг на Co.cc

Co.cc са некоректни не само към афилиейтите, но и към потребителите на техните "услуги".

"co.cc краде трафик"
 
От: Нов раздел и чийтинг на Co.cc

преди посещавах често scam.com ..май пак е време да поразгледам този форум:)
 
От: Нов раздел и чийтинг на Co.cc

Аз си получих парите за 2ри път вече. $3,40 общо. :)
Може би ментят избирателно?
 
От: Нов раздел и чийтинг на Co.cc

Не знам дали ментят избирателно или неизбирателно, но мен очевадно ме прецакаха!

Направих един скрийншот понеже се съмнявам да не са се зачекнали заради "референциите" , които идват от самият им сайт... Най-вероятно има някаква "бисквитка" , която запаметява моето афф. id , за друго не се сещам...

screenshotcoccfreedomaigu5.png


Писах им втори път и отново няма никакъв отговор... Третият път вече ще бъде извън хелп центъра - в някой форум например...
Между другото, сега като се поразгледах, май открих за какво иде реч - някой от домейните не са хостнати и май това имат предивд под чийтинг - че едва ли не съм накарал хората само да си регнат домейн и после нищо... Само за 10те цента... Май това им е оправданието, но ако се помисли логично - нямаше ли да направя поне 10 долара, ако правих така?
Тия са толкова глупави, че няма накъде просто... Все пак за мен това е и си остава некоректност към партньора !!! Co.cc отиват в черния ми списък и ще изтегля всичките си банери към тях! Ще се поровя за някакъв друг домейн (май имаше едни no-ip.info или нещо такова) .

Между другото съгласни ли сте с мен,че трябва да има един такъв раздел, където хората да пишат за некоректните афилейт програми?
 
От: От: Нов раздел и чийтинг на Co.cc

Между другото съгласни ли сте с мен,че трябва да има един такъв раздел, където хората да пишат за некоректните афилейт програми?

Стига някои аф. програми да не отиват в него поради лично мнение ;)

Има логика заради това да те определят като чийтинг - аз предлагам домейните да се вържат към хостинга ми и по този начин гарантирам употреба. Иначе и аз имам www co cc реферер. Не е от това. Дай им втори шанс - порови се за ТОS-a на .co.cc и виж дали наистина те ментят или имат някое забутано правило..
 
От: Нов раздел и чийтинг на Co.cc

аз помолих да ми се обясни, но отговор нямаше :) ако бяха коректни нямаше ли да кажат "така и така, по точка тая и тая си нарушил нашите правила" тогава ще им кажа евала, дори!
Няма значение :) Продължваме напред и това е ;)
 
От: Нов раздел и чийтинг на Co.cc

аз помолих да ми се обясни, но отговор нямаше :) ако бяха коректни нямаше ли да кажат "така и така, по точка тая и тая си нарушил нашите правила" тогава ще им кажа евала, дори!
Няма значение :) Продължваме напред и това е ;)

Мъдро решение.
И аз сега проведох разговор със съпорта на един хостинг.. предлагат за даден пакет 2 уеб сайта..
Аз: Здравейте, какво ще рече поддръжка на два уеб сайта? имате предвид прикачени домейни ли?
Те: Zdravejte, vseki hosting paket podarja do opredelen broj sajtove. Naprimer hosting paket "naroden" podarja dva web sites. Tova e broq na sajtovete koito moje da obslujwa paketa.

Ако поддръжката на всякъде беше добра нямаше да ги има тия теми :)
 
От: Нов раздел и чийтинг на Co.cc

Дам ns1.bg са си добри хостинг провайдъри.

Тия co.cc не стават.Не се захващайте с тях.
А no-ip има домейни във всички разширение org,info,com и т.н
За тях не съм сиг че са скам някой трябва да провери
 
От: Нов раздел и чийтинг на Co.cc

ns1 са добри, да.. и съпорта им е готин! За no-ip е маска, не знам дали предлагат домейни, а още по-малко - дали имат реф. програма..
 
От: Нов раздел и чийтинг на Co.cc

No-ip.com предлага субдомейни (Co.CC също предлага субдомейни, а не домейни). Услугата на No-ip.com може да бъде напълно безплатна - обаче трябва всеки месец да се щрака на една връзка, която ти пращат по електронната поща за да се активира услугата за още един месец.

Наскоро разбрах, че Co.CC е безплатен само за първата година.
 

Горе