The Venus Project (BG)

harkon

New Member
Проектът „Венера” е дръзка и нова насока за човечеството, която включва нищо по-маловажно от тоталното преобразуване на цивилизацията ни. Много хора днес се занимават със сериозните проблеми, с които се сблъсква днес модерното ни общество: безработица, нарастваща престъпност, изместване на хората от технологията, пренаселеност и влошаване на екосистемата.

Цялата статия написана днес...
 
Последно редактирано:
От: The Venus Project (BG)

Звучи като социалистическа (комунистическа) пропаганда.

А това показва неразбиране на икономиката (даже няма нищо общо със социализма):

Допълнително автоматизацията доведе до технологично заместване на човешкия труд от машините и като следствие от това повечето хора няма, да притежават покупателната способност за придобиването на стоките и услугите, заливащи пазара.

Като лекарство срещу социалистически идеи препоръчвам да се четат материалите от тези сайтове:

http://www.libertarium.net/
http://www.ime-bg.org/ (същия сайт на друг домейн: http://ime.bg/)

В тази книга функционирането на икономиката е описано разбираемо:
http://ime.bg/bg/articles/pytqt-kym-zabogatqwane/

След прочитането на тази книга, читателят би трябвало да е разбрал за вредата от социалистическите идеи (не във всички случаи разбира се).

Разбира се, не си въобразявам, че ще победим социализма. Даже напротив - социализмът вече победи и ще засилва влиянието си. Обаче този момент много хора го проспаха - т.е. не го забелязаха :) Някои даже си мислят, че няма социализъм; че идеите на "сините" партии не е възможно да бъдат социалистически...

Ако някой не е разбрал - ЕС е социалистически - нещо подобно на СССР (доста груба аналогия), само че с подобие на пазарна икономика и подобие на демокрация. Влиянието на европейската бюрокрация ще се засилва (въпреки, че се хвалят, че я били намалили - отпаднала забраната за криви краставици).
 
От: The Venus Project (BG)

Статията и сайта нямат нищо общо със социалистическите идеи. Това как ти звучи на тебе е въпрос на закоравели лични възгледи. Срещу тях препоръчвам да се мисли.
За монетарната система и икономиката ще напиша отделни статии.

P.S. Всички прилики с комунистически, капиталистически, социалистически и други системи са плод на грешни представи и изкривени възприятия.
 
От: The Venus Project (BG)

жанра е научна фантастика
нова цивилизация ...хармония с природота какво друго може да е
няма лошо мъжете да търсят начини да осмислят живота си ..на нас жините ни е по лесно в това отношение:)
 
От: От: The Venus Project (BG)

жанра е научна фантастика
нова цивилизация ...хармония с природота какво друго може да е
няма лошо мъжете да търсят начини да осмислят живота си ..на нас жините ни е по лесно в това отношение:)
И днес не си капо- изказа се. На жИните, като теб предлагам да не излизат от дома, да не влизат в интернет и да не гледат телевизия, защото в противен случай всичко им се вижда прекалено сложно, стават неспособни да го осмислят и го заклеймяват като научна фантастика. Може да излизаш от време на време в задния двор да размахваш онази ракета (знаеш коя). Колкото до осмислянето на живота... след като си приключила с въпроизводството явно това е достатъчно да осмисли живота ти.
 
От: The Venus Project (BG)

harkon аз пък ти предлагам вместо да се заяждаш и обиждаш да обясниш човешки явно не само на мен ми звучат неясно и отвлечено статиите

и какво имаш против възпроизводството ?!:)
 
От: The Venus Project (BG)

harkon аз пък ти предлагам вместо да се заяждаш и обиждаш да обясниш човешки явно не само на мен ми звучат неясно и отвлечено статиите

и какво имаш против възпроизводството ?!:)

по мое мнение, че си сексуално незадоволена :)
 
От: От: The Venus Project (BG)

по мое мнение, че си сексуално незадоволена :)

още един простак, които ще ми говори за нови цивилизации :) това няма как да го знаете май :wink:
иначе много обичам да си говорите за мен
 
От: The Venus Project (BG)

Не съм против възпроизводството, а против безсмислените коментари по толкова значими теми на narrow-minded people. Кой ти каза, че можеш да коментираш по всяка тема? Научи се първо как да си пренаписваш affiliate статиите, защото ти доказах, че и това не умееш.
Блога е съвсем нов и засега има за цел само да запознае читателите с идеи и движения. Повече информация на български ще публикувам на по-късен етап. Който бърза, да чете от EN сайтове.
 
От: The Venus Project (BG)

не си ли я пуснал за да я коментираме темата ?!
не знаех и щом статиите не са за всеки що не напишеш под тях кой да ги чете и кой не... айде за жените забранено забранено , ама за мъжете да добавиш коефицента на ителигентност ...:)
п.п.а за поправката на грешките в affiliate статиите ми мисля , че ти благодарих
 
Последно редактирано:
От: The Venus Project (BG)

щом статиите не са за всеки що не напишеш под тях кой да ги чете и кой не... айде за жените забранено забранено , ама за мъжете да добавиш коефицента на ителигентност ...:)
Защото за тези, които нямат такъв коефициент, се подразбира. :lol:
 
От: The Venus Project (BG)

Не съм против възпроизводството, а против безсмислените коментари по толкова значими теми на narrow-minded people.

Хм, темата започна да добива особен облик.

Aз съм противник и на възпроизводството. :) Особено на тези хора, които са превърнали децата си в смисъл на живота.

Всеки трябва да има собствен уникален смисъл, който, при желание, той или тя споделя с обкръжението/социума си. Същевременно хората трябва да се себеосмислят. 'Завършването' на индивида с друг издава непълноценност и погрешна социализация.

Е - повсеместно сме запознати с възпроизводството, но малцина успяват да допринесат за развитието на ярки личности.
 
От: От: От: The Venus Project (BG)

това няма как да го знаете май :wink:

ми по пътя на логиката стигам до този извод: жена, която седи по цял ден на компютъра и пише безсмислени коментари... мисля че си няма друга работа :/
 
От: От: The Venus Project (BG)

Aз съм противник и на възпроизводството. :) Особено на тези хора, които са превърнали децата си в смисъл на живота.

Всеки трябва да има собствен уникален смисъл, който, при желание, той или тя споделя с обкръжението/социума си. Същевременно хората трябва да се себеосмислят. 'Завършването' на индивида с друг издава непълноценност и погрешна социализация.

Моята любимка Lill е както винаги права. :D
 
От: От: От: От: The Venus Project (BG)

ми по пътя на логиката стигам до този извод: жена, която седи по цял ден на компютъра и пише безсмислени коментари... мисля че си няма друга работа :/

вместо да се занимаваш с мен що не вземеш ти да напишеш нещо смислено

а по въпроса за възпроизводството
не всички жени стават майки Терези затова за простосмъртните като мен не мисля че е комплекс за малоценност да родят или само да отгледат и възпитат едно две три деца колкото могат .........проблема е в намирането на свестен мъж :)
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: От: The Venus Project (BG)

вместо да се занимаваш с мен що не вземеш ти да напишеш нещо смислено

а по въпроса за възпроизводството
не всички жени стават майки Терези затова за простосмъртните като мен не мисля че е комплекс за малоценност да родят или само да отгледат и възпитат едно две три деца колкото могат .........проблема е в намирането на свестен мъж :)
Ади опитай във форума bg-mamma.com. Там ще изглеждаш по- компетентна.
От друга страна пък там имаш конкуренция, а в предприемач си решила ,че не са виждали жена и дай сега да се "завъртим" по няколко пъти във всички теми да видим колко съм харесвана. :)
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: От: От: The Venus Project (BG)

Ади опитай във форума bg-mamma.com. Там ще изглеждаш по- компетентна.


то аз и тука мога да изглеждам компетентна и да се правя на такава каквато не съм ......
в нета има много материали които да преписвам пренаписвам превеждам и да поствам тука и да изглеждам най- компетентната

п.п. чао и успех на ограмотяването на "интелегенцията"
 
Последно редактирано:
От: От: От: The Venus Project (BG)

Моята любимка Lill е както винаги права. :D

Благодаря!

За да не остана в самия маргинал на темата (както правя :) ), ето един откъс от Илиан Ризов относно значимостта на културната идентичност:

"Но както и да бъде интерпретирано понятието култура, то винаги се разкрива чрез отношението създаване. Културата е начинът, по който хората съзидават, или казано по друг начин - живеят. Да се изучава културата на група хора означава да се откриват и типизират нещата, които съставляват начина им на живот, и които ги отличават от останалите групи хора. Затова културата е винаги носител на онзи особен начин, чрез който хората съществуват и чрез който намират основания за своята идентичност.

Опитът да се създава е винаги на територия между множество други проявления на "особеното" и винаги е откриване на своето "особено" място, заради което хората се чувстват именно "на своето място" - включени в модела на културната си определеност."

Източник:
[url]http://liternet.bg/publish/irizov/ramo.htm[/URL]
 
От: От: От: От: От: От: От: The Venus Project (BG)

то аз и тука мога да изглеждам компетентна и да се правя на такава каквато не съм ......
в нета има много материали които да преписвам пренаписвам превеждам и да поствам тука и да изглеждам най- компетентната

п.п. чао и успех на ограмотяването на "интелегенцията"

1. Интелигенция се пише.
2. Не изглеждаш компетентна тук и не би могла.
3. Видя се, че не можеш да пренаписваш (освен може би на Български).
4. Ясно е, че не можеш да превеждаш, а и да можеше си нямаш на идея какво. Причината е, че кръгозорът ти стига до върха на носа, а надолу се разпростира на не повече от две педи под кръста.
 
От: От: От: От: От: The Venus Project (BG)

а по въпроса за възпроизводството
не всички жени стават майки Терези затова за простосмъртните като мен не мисля че е комплекс за малоценност да родят или само да отгледат и възпитат едно две три деца колкото могат .........проблема е в намирането на свестен мъж :)

Ади, мисля, че възпитанието на едно дете е нелесна задача, без значение дали човек се зове Майка Тереза или Елена Василева. Човек попива поведението на родителите си и извън усилията им за насочено възпитателно поведение.

Връзката с дете, сама по себе си, може да има нездрави проявления. Майка, която поема отговорностите на 15 годишния си син, е незрял човек. Съвсем примерно и условно. Тя ще отледа незрял и непълноценен човек. Най-лошото е, че този индивид няма да се чувства добре в кожата си. Ще му е тясна или широка, но не и по мярка. А може и да се възпроизведе - порочен кръг.

Не зная защо много хора си мислят, че са добри родители, понеже дават всичко за децата си. Дават дори това, което самите им деца не искат.

И не - не е комплекс за малоценност да родиш дете, ако имаш капацитета да отгледаш зрял, самостоятелен и независим човек. Свободата, Панчо, свободата...

Написаното от мен не е лична нападка към теб или към други хора, които искат да имат деца. Просто излагам лично виждане. Много хора имат деца, но някои деца нямат родители.

Аз май да взема и да поработя...
 

Горе