lunarpages спря да работи

happyslacker

New Member
Този път Lunarpages се изложиха много. Не само, че сайтовете ми, които са хостнати там, не зареждат, но и техният сайт го няма!
 
Последно редактирано:
От: lunarpages спря да работи

Нали се водят за един от най-големите?
И при мен ги няма, може да е технически проблем.
 
От: lunarpages спря да работи

Lunarpages.com отново работи. Очаквам скоро да оправят и моите сайтове...

За сега GoDaddy водят класацията ми за най-дълго време офлайн. Надявам се lunarpages да не подобрят рекорда на GoDaddy.
 
От: lunarpages спря да работи

Да им направя и малко положителна реклама: сравнително бързо решиха описания по-горе проблем и инсталацията на Drigg става безпроблемно. За разлика от GoDaddy, където не се получи (и е имало случаи сайтовете ми да бъдат офлайн много по-дълго). Всичко направих както е по документацията и в един момент Apache-то изведе едно съобщение за грешка, от което нищо не е ясно - прати ме да ровя в логовете, а там - нищо (или не съм уличил кои логове да чета). Накратко: щом не съм успял значи или не става, или не е достатъчно user-friendly.

Препоръчвам Lunarpages за Drigg.

Ето тук инсталирах един Drigg за проба (включих автоматичен импорт на новини през RSS на Digg):
http://news.ashop.fdns.net/

Можете да спамите на воля (разбира се без нелегални неща) :)
 
Последно редактирано:
От: lunarpages спря да работи

Пак не работи... Даже техният сайт, където приемат оплаквания, не зарежда.

Ако продължава така ще си махна рекламата от подписа.
 
От: lunarpages спря да работи

След няколко минути заработи отново. Обаче напоследък доста често почна да го прави този номер... Някой има ли наблюдения колко често хостинга на HostGator прави подобни мизерии? Мисля да го пробвам и него...

Отново спря да зарежда.

И пак тръгна...

Този инструмент е доста полезен за тестване на хостинга:
http://internetsupervision.com/

Интересно, че в някои щати дава 'cannot resolve DNS', а на други места дава ОК.

Да си призная, последните няколко месеца хостинга на GoDaddy се справя по-добре от Lunarpages. Единствения недостатък (на GoDaddy), който наблюдавам е, че като добавиш субдомейн или домейн, чакаш цяла вечност докато го захапе (стои на Pending доста дълго време). Уеб интерфейса за настройване на всякакви неща е ужасно бавен - особено на Firefox под Linux (ползва някакви ужасни ефекти на затъмняване, които товарят браузъра).
 
Последно редактирано:
От: lunarpages спря да работи

Хостинга на HostGator зарежда страниците малко бавничко, но сигурно зависи и на кой сървър си.
 
От: lunarpages спря да работи

Аз ползвах hostgator за music idol блога и ми се е случвало и да забавя, но почти през цялото време няма проблеми :) Мисля че само веднъж за около 5 минути ми го нямаше блога, ама не съм сигурен ;] Стабилни са!
 
От: lunarpages спря да работи

хостгатора за 3 месеца вече ми е имаш един единствен даунтайм за около 3 минути :)
 
От: lunarpages спря да работи

Как го измери този даунтайм? Когато не проверяваш сайта дали винаги работи?
 
От: lunarpages спря да работи

В момента пак всичките ми сайтове на lunarpages не работят!

Пуснах и един нов за свинския грип - и той не зарежда (и подозирам, че заради това Google е махнал от индекса си близо 200 страници от този сайт!).
 
От: lunarpages спря да работи

Твърде често започна да спира последно време.

За малко се оправи и пак тотално спря да работи...
 
Последно редактирано:
От: lunarpages спря да работи

Писаха ми, че са имали проблеми с DNS сървърите. Оправили са ги.
 
От: lunarpages спря да работи

Пак проблеми с DNS сървърите - сайтовете не зареждат...
 
От: lunarpages спря да работи

Не мога да разбера защо гo ползвате като е взел да спира?Нито няква супер хипер мега маса ниска цена виждам нито нищо :D
 
Последно редактирано:
От: lunarpages спря да работи

Този път Lunarpages се изложиха много. Не само, че сайтовете ми, които са хостнати там, не зареждат, но и техният сайт го няма!

Пак направиха същия номер. Добре, че нямам важни сайтове там.
 

Горе