Видео Портал+Хостинг

dudi

Member
Къде мога да хостна Видео Портал, по възможност в България, но и чуждестранни сайтове да е няма проблем.

Ако някой може да ме насочи ще съм благодарен
 
От: Видео Портал+Хостинг

Аз имам сайтове в cbox.biz и hostbulgaria.com.
Непременно се съобрази с изискванията за скрипта.
Само cbox.biz поддържат рнр5, като евентуално започнеш със стандартен план и после ъпгрейднеш към следващ.
Разгледай им условията, които са безплатен домейн+20% можеш да си пуснеш промо код.Възможност за хостване на доп.домейни.
Съпорта им е много компетентен и винаги помага, но най-бързо ги търси по телефона - gsm номера.Много удобен панел с колация по подразбиране 1251.
От личен опит - тук тръгват неща, които не можеш или ти дават грешки при други провайдъри.
За hostbulgaria.com - cpanel с колация по подразбиране utf8, много домейни и бази за хостване, бърз съпорт чрез емайл, но не особено ефективен за мен - отговарят стандартно и се оправяш как можеш.
Не поддържат php5, а напоследък повечето нови скриптове са за php5.
Добро решение за много сайтове и не особено сложни проекти.
За такъв проект ти препоръчвам първо да видиш cbox.biz и непременно да се обадиш на провайдърите с въпроса какво точно предлагат качено, за да няма изненади при свършен факт.А за видео скрип изискванията са повечко, не е само мястото решаващо.:)
 
От: Видео Портал+Хостинг

Cbox и аз ги препоръчвам. Там можеш да хостваш горе долу каквото си поискаш стига да не товарят хоста.
За видео портал ще трябва и инсталиране на специален софтуер обаче, за което не съм сигурен дали ще го направят.
До колкото знам ns1.bg, план "Бизнес" поддържат ffmpeg, но пък и тази компания има доста лимити относно товаренето и ще трябва да си доплащаш допълнително за да товариш повече.
 
От: Видео Портал+Хостинг

Основни изисквания към провайдера :
Server Requirements
 

Горе