Има ли проблем при обмяна на трафик между сайтове на едно ИП

AMOUN

Well-Known Member
Наскоро ми споменаха че гогле мразело обмяната на трафик между сайтове на един и същи хостинг?
Малко ми се струва нелепо това но все пак да попитам има ли значение това
защото на мен всичките ми сайтове са на едно място почти ?
 
От: Има ли проблем при обмяна на трафик между сайтове на едно ИП

Аз имам много сайтове на едно място, и всички те се класират доста добре в гугъл.
Това си е просто градска легенда като ако ти е валиден кода се ранкваш по-добре
И че ако плащаш за AdWords е полезно за SEO-то :p
 
Зависи колко за малко броики няма проблеми :) сега не може 100 - 150 дупликеитърски / полу дупликеитърски саита в една ниша на едно ип крослинкнати :) хората които ги правят такива мрежи избягват по повече от 10 трина някои дето са по екстемни до 20 на ип
 
От: Има ли проблем при обмяна на трафик между сайтове на едно ИП

какво значи "дупликеитърски / полу дупликеитърски"

какъв му е проблема с 100 сайта например, в които няма нищо дубликейтърско/полудубликейтърско а са си съвсем уникални и с куалити контент всичките?!
 
дупликеитърски едно към едно полудипликеитърски омешано от 10 статии на първия 3 ги има във втория три във третия ... итнт омешано така че като ги погледнеш като структура и в категоорите (до more) една под една статиите в категориите различни блогове изглеждат различни :)

иначе аз такъв експеримент не съм провеждал с над 10 но имам едно наблюдение :) много е добро :) имаше едно време конфлик межу бг блогърите и сеотата които твърдяха че сео не съществува и са едни черни практики дълга и широка конфликта съврши като Г най накрая пуснаха сео гаид (може да разпиташ огин за този период ето тук блогна че победихме http://oggin.net/joy/seo-starter-guide/)... та бяха се хванали и хейтваха как тогава само блога на атанас янев имаше пр 5 (бях чел и писания в които обвиняваха даже че ползвал черните практики и затова имал а те не) и се бяха вханали и всички слагаха линкове към блога на йоско да го качът и него от 4 ка защото г директорията (дмоз) подрежда по пр :) едно нещо не беше съобразено само въпреки че си говорим за хубави уникални блогове повечето с пр 3-4 и с линк от дмоз (по времто когато беше много повече това да има линк от там) НО линковете идваха предимно от две ипта които ползваха много бг блогъри за хостинг и така и не качи до петица тогава... обсъждали сме го на среща на сео форума това някога и на техен гръб си направихме сео наблюденията така че има някакво значение поне тогава имаше и ми е останало като практика от тогава ипто е $2 и що да не го спазя по скорошно наблщдение нямам но старх лозе пази може вече да има промени и за това а и прекалено много може да те флагнат за ръчна проверка и там ако имаш нещо нередно тогава да горнеш... ако няма все тая че са една идея по слаби линковете от едни и същи ипта... това не е най важното за сеото
 
Последно редактирано от модератор:
От: Има ли проблем при обмяна на трафик между сайтове на едно ИП

Имах няколко идентични сайта един до друг на хоста и да след 20 ден се сриваха изведнъж ... ей так ... уррррррррр :)

имам и други 20 саита на същия хотинг и те не си пречат забележимо - но някой ми пусна мухата че не било хубаво да си обменям линкове и трафик между сайтове на един хост и му се смях но ми настояваше та затова все пак да попитам аз :)
 
От: Има ли проблем при обмяна на трафик между сайтове на едно ИП

еми ок
пример и от моя живот

www.webdesign-bulgaria.com в 99% седи на 1-во място на "уеб дизайн"
днес за лош късмет е на 2-ро място
се тая

на блуехостинг е хостнато, там на същия акаунт има още десетина сайта, всички линкват уебдизайна
Другите сайтове също се държат добре в ранкването

на годеди имам около 10-тина сайта също
при тях положението е долу горе едно към едно с блухостивските
и там нямам никакви проблеми.
 
имаше един пич тук със 150 мфа саита за форекс на един сървър всичките изгоряха
един пич с три аутоблога на събдомеин се оплакваше че са му горнал и домеина и тогава друг потребител му сподели че не слагал по повече от един на ип/домеин не съм си правил експерименти за да съм сигурен в тези твърдения но я караите умната ....

пп amoun няма гаранция че като са на различни ипта че пак нямаше да бъдат наказани особени ако са и крослинкнати но теоритично е по малко вероятно...

ппп при ръчна проверка никога нямаш гаранция ко ще стане накрая поради тенденциозно отношение в някои случаи от страна на едитори... справка темата за гб в книгиоте и куросвете
 
Re: От: Има ли проблем при обмяна на трафик между сайтове на едно ИП

еми ок
пример и от моя живот

www.webdesign-bulgaria.com в 99% седи на 1-во място на "уеб дизайн"
днес за лош късмет е на 2-ро място
се тая

на блуехостинг е хостнато, там на същия акаунт има още десетина сайта, всички линкват уебдизайна
Другите сайтове също се държат добре в ранкването

на годеди имам около 10-тина сайта също
при тях положението е долу горе едно към едно с блухостивските
и там нямам никакви проблеми.


ама са 10тина а чух че блухост давали различни клас ц ипта ако питаш съпорта

10 тина 20 е сравнително малка борика щом са уникални вероятно е само леко намалена тежест да има :) аз визирах за случаи с по големите камари сайтове :)
 
От: Има ли проблем при обмяна на трафик между сайтове на едно ИП

е вие говорите за сиви кофти положения, които шанса да се осере положението е доста голям все тая от ИП-тата.
Ако е тва, ок съгласен съм, колкото е кофти положението, още повече се окофтва

Ако всичко е цветенца и приказки, няма проблеми и притеснения

______________
Проектиране и създаване на приложения с бази от данни Галванично разделяне на компютъра Двоично търсене, блочно търсене и индексиране
 
От: Има ли проблем при обмяна на трафик между сайтове на едно ИП

Единственото наблюдение по въпроса ми е,че ако си ги кросликваш или искаш да си бутнеш един сайт с другите с еднопосочен линк,по-голяма тежест имат линовете ако са ти на различни и-пита.Но ако говорим за сайтове без блекхет и бройка под 10 все тая.Разликата е минимална.
 
От: Re: От: Има ли проблем при обмяна на трафик между сайтове на едно ИП

ама са 10тина а чух че блухост давали различни клас ц ипта ако питаш съпорта

само да добавя, че и при дриймхост е така, за хора които четат темата и си търсят хостинг.

А по темата наистина ако имаш качествени сайтове дори да ги крослинкваш няма проблем според мен. Е и релевантни малко да са все пак. Само че трябва да си признаем, че човек като сам поддържа 10 сайта малко трудно се постига високо качество на всички. Така че едно зло по-малко не е лошо да отстраним, та дори и злото да не е доказано :)
 

Горе