Хостинг и СЕО

Blade111

New Member
Здравейте,
наскоро пуснахме един нов сайт за сглобяеми къщи www.hubav-dom.com и започнах да се занимавам с популяризацията му първо по вътрешната оптимизация а след това ще започвам с външната. Но сблъсках се със следния проблем: ползвам хостинг от bluehost и съм много доволен за западните сайтове които имам. Оказа се обаче, че когато искам да оптимизирам сайт на български качен на западен сървър бота не индексира добре страниците ми. Правил съм подобен сайт на първа страница при положение, че почти нямаше текст само с външна оптимизация излезе, а сега не се получава. Виждам, че се класирам за страници от мрежата, а за страници от България хич ме няма.
Според Вас има ли смисъл за български страници да се ползва Българска хостинг компания, защото местенето на хостинга не е проблем и коя българска Хостинг компания предлага сео френдли хостинг?
И още един въпрос след местенето на хостинга трябва ли пак да събмитвам в същите директории, аз мисля, че щом домейна е един и са ме аднали директориите няма смисъл, но очаквам Вашето мнение?
Предварително Благодаря на всички за отговорите !!!
 
От: Хостинг и СЕО

С 2 думи:
- Да, би трябвало да го преместиш на бг хостинг
- Не, няма смисъл да събмитваш наново
- СЕО-фриендли хостинг - не ми е ясно какво се има предвид, освен да зарежда чевръсто страничките. Огледай наоколо в раздела.
 
Последно редактирано:
От: Хостинг и СЕО

само аз ли никога не съм имал проблеми с чуждестранен хостинг и Български сайтове?
Да не би сървърите на ГоДеди и на Блухост (точно тоя дето са ми моите сайтове) да са в България?
Я да ги трейсна..
 
От: Хостинг и СЕО

Ще променя таргетирането на сайта в гугъл уебмастър тулс от Сащ на България и мисля, че нещата ще се оправят. Четох няколко свързани теми за връзката между хостинг локация и сео таргет. Мисля, че Радев е прав в случая. На всеки проблем има решение въпроса е да го намериш !!!

www.hubav-dom.com
 
От: От: Хостинг и СЕО

Ще променя таргетирането на сайта в гугъл уебмастър тулс от Сащ на България и мисля, че нещата ще се оправят. Четох няколко свързани теми за връзката между хостинг локация и сео таргет. Мисля, че Радев е прав в случая. На всеки проблем има решение въпроса е да го намериш !!!

www.hubav-dom.com

Ще променя таргетирането на сайта в гугъл уебмастър тулс от Сащ на България

с това трябваше да започнеш отдавна :)

успех, ще стане
 
От: Хостинг и СЕО

Не ти е хоста проблема пич. Оптимизацията и вътрешната, да не говорим за външната, ти е нулева. Използваш картинки вместо текст. Кода ти е пълна боза в подредбата и имаш 240 грешки на началната страница, пък и даваш линк да ти гледат сеира. Не разбрах това за потребителите за какво ти е. То и не работи де.
Според мен ти е сбъркана цялата концепция.
Мога да ти дам едно съветче да го оправиш, че сайтчето е готино и ми хареса.
Остави си дизайна и си направи десетината странички на чист хтмл. Примерно си оправи и линковете. Сега като цъкнеш на къщи ти излиза "0 от общо 0 записа" Еми нали това е сайт за къщи. Кой ще тръгне да пише в търсачката ти като види нули. Както и да е, ако ти се занимава драсни едно лс да ти обясня по подробно.
 
От: Хостинг и СЕО

Не ти е хоста проблема пич. Оптимизацията и вътрешната, да не говорим за външната, ти е нулева. Използваш картинки вместо текст. Кода ти е пълна боза в подредбата и имаш 240 грешки на началната страница, пък и даваш линк да ти гледат сеира. Не разбрах това за потребителите за какво ти е. То и не работи де.
Според мен ти е сбъркана цялата концепция.
Мога да ти дам едно съветче да го оправиш, че сайтчето е готино и ми хареса.
Остави си дизайна и си направи десетината странички на чист хтмл. Примерно си оправи и линковете. Сега като цъкнеш на къщи ти излиза "0 от общо 0 записа" Еми нали това е сайт за къщи. Кой ще тръгне да пише в търсачката ти като види нули. Както и да е, ако ти се занимава драсни едно лс да ти обясня по подробно.
АХАААА :DА
 
От: Хостинг и СЕО

И един лек офтопик с потенциал за он(-топик):

Къщичките дето предлагате силно ме заинтригуваха. Кликнах на една с надеждата да видя цена, но на нейно място видях досадна формичка за запитване, където се иска видиш ли да си пиша името, мейла, че и да ви помоля да ми споделите цената на конкретната къщурка... Не, нямам намерение да попълвам форми и да ЧАКАМ да ми наспамите мейла с пространни маркетингови шитни. В резултат просто отворих нов таб и гугълнах за други сайтове по темата/конкретни оферти с цени.

Извод: Ценете времето на посетителите/клиентите си и направете експириънса достатъчно удобен. Иначе тоя сайт само за парлама може да ви служи. Ако няма цени, не виждам за какво да браузвам - картинки има бол из нетя...

Извод 2: Тоя форум му липсва раздел за обсъждане на така важните въпроси как да накараме юзъра да направи каквото ние искаме. С една дума - раздел за Дизайн.
 
Последно редактирано:
От: Хостинг и СЕО

И един лек офтопик с потенциал за он(-топик):

Къщичките дето предлагате силно ме заинтригуваха. Кликнах на една с надеждата да видя цена, но на нейно място видях досадна формичка за запитване, където се иска видиш ли да си пиша името, мейла, че и да ви помоля да ми споделите цената на конкретната къщурка... Не, нямам намерение да попълвам форми и да ЧАКАМ да ми наспамите мейла с пространни маркетингови шитни. В резултат просто отворих нов таб и гугълнах за други сайтове по темата/конкретни оферти с цени.

Извод: Ценете времето на посетителите/клиентите си и направете експириънса достатъчно удобен. Иначе тоя сайт само за парлама може да ви служи. Ако няма цени, не виждам за какво да браузвам - картинки има бол из нетя...

Извод 2: Тоя форум му липсва раздел за обсъждане на така важните въпроси как да накараме юзъра да направи каквото ние искаме. С една дума - раздел за Дизайн.

Абсолютно си прав...и аз бих оценил един такъв раздел!
 
От: Хостинг и СЕО

Ще видим за геолокацията и на мен ми е интересно как ще се класирам след като промених таргета на България. Сега последно съм се задълбочил дали да си пренаписвам линковете на статични, но вчера попаднах на това:
http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2008/09/dynamic-urls-vs-static-urls.html
и там доста подробно е обяснено, че бота си цъка по динамичните линкове без да се притеснява целта е те да не са много дълги. Засега ще направя динамични метатагове като от тях очаквам някаква полза, ще си популяризирам блога който е на Уърд прес. Като цяло, СЕО-то е един експеримент в който всички ние участваме по някакъв начин. Ако не друго поне е интересно !!!
 
От: Хостинг и СЕО

Има малък коефициент наистина, но ако си вършите добре работата с white hat seo-то, това няма да има толкова голямо значение, ако вие сте в бг и се съревновавате с някой сайт в сащ.

малко офтопик - клиент съм на дриймхост, супер зле са понякога (понякога отнема адски много време да се логна в уърдпрес админ панел-а, говоря за повече от 40 секунди), но реших да тествам дали са така и в САЩ. За целта намерих един "website speed test" с геолокация в Хюстън, Тексас, разполагащ с 10mbps интернет връзка (адреса е vertain.com/?sst ). Според теста, сайтовете ми към дриймхост се зареждат за 8-9 секунди, а и понякога за повече (длъжен съм да спомена, че сървърите на дриймхостерте са в Калифорния, а сайтовете ми изобщо не са тежки). Направих си експеримент като тествах с една бг хостинг компания(няма да казвам коя, не я ползвам, не смея да правя препоръки), предлагаща хостинг и в бг и в САЩ. Намерих IP-то на сървъра им в Щатите, намерих кои сайтове се хостват на сървъра, избрах си 1-2 случайни и познайте какво - зареждат за 3-4 секунди. А някои сайтове, които се намират в София, се зареждат за горе-долу същото време. Разбира се говорим за сайтове, които нямат адски много картинки и т.н. шитс, кито да бавят зареждането чувствително, говорим си за съвсем нормални блогчета и странички. Някой да има подобни наблюдения за дриймхостерите, щото на мен вече ми вдигат кръвното, като гледам колко тромаво се зареждат сайтовете ми там?

п.п. - сега правя един check, ето кво дава тестера :evil::

The test timed out, as the page did not complete loading in 13 sec.

You should definitely be concerned about your server's speed.

ама като тестваш техния сайт -dreamhost.com - всичко им е ток и жица: 3,91 секунди и си свиркат хората, пък клиентите да лапат х*я, нещастници... :)
 
От: Хостинг и СЕО

Таргета ми е САЩ, ама явно и за там не са.

Неска тея олигофрени цяла сутрин сървърите им бяха down, включително техния собствен сайт им не се отваряше...
То бива да си играят да правят къстъм админ панели, да се занимават с простотии, ама за най-важното да не ги бива - е тва са класни идиоти! Де*а и тъпите педали ::evil:
 

Горе