Безплатно изпращане и получаване на факсове чрез Интернет

happyslacker

New Member
Получаване на факсове: k7.net
- Безплатен номер в САЩ +1-206-xxx-xxxx (губите номера при 30 дни неактивност)
- Приема обаждания от цял свят (или поне така пише в рекламата)
- Приемане и препращане на гласова поща към електронна поща
- Приемане и препращане на факс към електронна поща
- Нищо не се плаща
- Напълно анонимно (пита само за адресът на електронната поща, където да препрати информацията)!

Към момента не приема нови регистрации, платената им услуга faxaway.com обаче работи ($1 на месец, мин. $10 депозит при регистрация).

Изпращане на факсове: faxzero.com
- Изпращане на факсове до САЩ и Канада
- Приема файлове .DOC, .DOCX, и .PDF (до три страници)
- Анонимно (трябва да се въведе само валидна електронна поща, където се получава съобщение за потвърждаване на заявката за пращане)
- Нищо не се плаща (за до два факса на ден)

Двете услуги съм ги тествал (изпратих PDF чрез faxzero.com и получих факс чрез k7.net). Получаването работи с mail.com (mail.bg не иска да приема писмата от k7.net - даже не влизат в папката със спам; преди да ползвате услугата за получаване на факсове е добре да пратите един тестов факс чрез услугата за изпращане и да видите дали доставчикът на електронна поща ще блокира съобщението).

Не съм пробвал дали PayPal приемат подобни факсове, но има вероятност и да приемат.

Още ресурси:

Как да изпратим факс през Интернет
Free fax services
Безплатно изпращане на факс през интернет
 
Последно редактирано:
От: Безплатно изпращане и получаване на факсове чрез Интернет

Не е много добра идея за PayPal да ползваш подобни факсове защото си пращаш личната информация и според мен не знаеш кой може да я докопа. Такива безплатни работи не е хубаво да се ползват за подобни цели. :)
 
От: Безплатно изпращане и получаване на факсове чрез Интернет

Телефонните линии на PayPal така или иначе се подслушват, защото всеки начинаещ крадец на лични данни знае, че има много балами, които ползват факс за изпращане на лични данни.

Лошото е, че PayPal понякога изискват задължително да се ползва факс (може би с цел да се докаже адреса).

Факсът не е надеждна технология независимо дали е платен или безплатен (информацията по телефонната линия е некриптирана).
 

Горе