Как да спечелим от стар домейн притежаващ PR и връзки

Joro

New Member
Здравейте!

Попаднах на един хубав български домейн, който има трафик, има връзки и може би завиден PageRank. Естествено в случая само домейна си струва, защото съдържанието вече го няма.

Как според вас най-ефективно може да се оползотвори такъв домейн:
-паркиране на домейна в някоя рекламна мрежа и коя за български потребители?
-продажба на връзки и частично запазване на инфото
-разработване на старата тематика в сайта с ново съдържание и съответно горните 2 неща: реклама и връзки като това ще отнеме време
- друго?

Благодаря предварително!
 
От: Как да спечелим от стар домейн притежаващ PR и връзки

Аз бих отделил време, а защо не и някой лев за развиването и промотирането на сайт който да използва този домейн. Мисля, че ако сайта стане популярен това би реализирало по-големи и дългосрочни печалби в сравнение с първите два варянта които си споменал.
 
От: Как да спечелим от стар домейн притежаващ PR и връзки

Да, но случая не става дума за проект, хм, всъщност може да се развие, но да кажем така - компанията е фалирала и не е ясно дали няма да запази за вбъдеще правата върху името, въпреки че вече се отказала от домейна. Предполагам следващите 2-3 месеца връзките към сайта все още ще стоят, ще има някакви посещения и PR. Та за това време коя е най-печелившата рекламна стратегия за сайта?
 
От: Как да спечелим от стар домейн притежаващ PR и връзки

Най-печелившата стратегия за сайта е да не се зарязва и докато е време да се напълни наново!!
 
От: Как да спечелим от стар домейн притежаващ PR и връзки

А къде е най-удачно да се паркира домейна?
 
От: Как да спечелим от стар домейн притежаващ PR и връзки

Кажи на собственика на хостинга да ти плати за да не смени днс ;)
 
От: Как да спечелим от стар домейн притежаващ PR и връзки

Здравейте!

Попаднах на един хубав български домейн, който има трафик, има връзки и може би завиден PageRank. Естествено в случая само домейна си струва, защото съдържанието вече го няма.

Как според вас най-ефективно може да се оползотвори такъв домейн:

вариант 1:
ако вече си купил домейна с всичките тия параметри мога да ти кажа само Ашколсун! квото и да го правиш - било то адсенс или платени линкове (High PR все пак) или таргетирано пренасочване на трафика - все е далавера!


-----------------------------------

вариант 2:
ако ли само го гледаш и се чудиш и
търсиш Безплатен съвет да си дадеш ли спестените пари за домейна или да ги върнеш под дюшека - мога да ти дам един съвет - ако някога (на същия принцип) попаднеш на:
една хубава българска девойка, която има куп обожатели, има супер лице и може би страшни цици и дупе (на голо).... Естествено в случая само сексът си струва, защото състоянието на татко й вече го няма...

та... ако и тогава решиш да търсиш Безплатен съвет, вместо да награбиш момата - дай ми телефона й - аз ще я прослушам що за стока е, и ще ти кажа как съм оползотворил трафика (може и нейни снимки да ти дам) :)
 
От: Как да спечелим от стар домейн притежаващ PR и връзки

Благодаря за ашколсун-а :)

Засега сме на запазване на съдържание, Adsense и при появата на PageRank може да се опита и линковете.

Очаквах, че ще има мнения по различни тествани опции.
 

Горе