Оптимизиране "около" темплейт с помоща на Блог

coolice

Owner
Виждам че доста хора имат проблем с оптимизацията на темплеитите на различните афилиейт програми и запазването на качеството на сеилс текствете. Затова реших да споделя един адвансъд солюшън които тестваме от известно време

В метатаговете на темплеита добавяте

Код:
 <meta name="Robots" content="noindex, follow">

по този начин ограничавате индексирането на дупликеит контент а линковете предават линк джус :)

How can you avoid the duplicate content problems that often accompany temporal pagination issues (where content moves down a page and from page to page, as is often seen in lists of articles, multi-page articles and blogs)?

Correct Answer: Add a meta robots tag with "noindex, follow" to the paginated pages

The only method listed in the answers that's effective is to use "noindex, follow" on the paginated, non-canonical pages.

----------------------------------------------


Links from 'noindex, follow' pages are treated exactly the same as links from default ('index, follow') pages.

Correct Answer: TRUE

This is TRUE - according to Matt Cutts in a comment here, links on pages with "noindex, follow" are treated exactly the same as links from default ("index, follow") pages.

След това интегрирате блог (wordpress) линкватего от и към темплеите и се занимавате само с неговата оптимизация така текстовете могат да са в по свободен стил и да не се тревожите че не сте променили контента на темплеита....
 
Това го прилагаме, когато не ни се занимава да променяме тъмплейта така ли? Ами когато гугъл захапе за някоя ключова дума от блога, как посетителят ще се насочи към сайта? И другото е, трябва постоянно да пишем в блога или е достатъчно да направим 2-3 поста...
 
към саита можеш да го насочваш с банерчета в менютата с линкче към ордер педижа в блог рола... както ти хрумне иначе блога е хубаво да си го развиваш като всеки блог с постове поне веднъж седмично може и веднъж месечно... но е хубаво да се добавя още контент...
 
а на колко блога обръщате внимание едновременно, аз си мисля да пусна 5 и това е оптималния вариант иначе ще е голяма играчка за повече да пиша всяка седмица артиклес :roll: или пък де да знам някой ако е по алчен да си направи и 100 и с някой пхп скрипт да си праи коментари
 
SEO - Оптимизация за Търсачки

поравката на confic.php се състои в вмъкване на заглавие в саита ли
?
и второ мисля да пробвам с безплатния хостихг на

Genbucks за името мога ли да си го избера ...или те ми го дават
 
сорри че пиша в стара тема но исках да попитам този мета таг става ли примерно да го сложа само на тестимониалс и фаю а главната да е с уникален или нещо друго ?
 
само още 1 въпросче значи ако темплейта е на домейна папка или субдомейн
да ползвам за блога ... и как точно стои работата с субмита насам натам с директориите ? ако е на субдомейн е ясно ама ако е сайта.ком/блог/ приемат ли или трябва домейна който линква към блога.. ?
 
Като е с /блог/ ми го възприемат като deep link (то си е такова, де). Обаче една част от директориите пък и субдомейн не признават.

Може да сложиш магазина на .ком , и блога на .нет, обаче ако целта ти е да имаш сайт, който се обновява често, тогава /блог/ си е единственото решение според мен. :)
 
Последно редактирано:
еми с субдомейн го направих въпроса е че е .инфо другите са заети.. :)
 
еми с субдомейн го направих въпроса е че е .инфо другите са заети.. :)

Мисля си, че ранкването на домейна няма да се промени заради този блог на субдомейна. Тоест гугъл вижда домейна и суба като два отделни сайта, каквито са си. :)

Аз както го виждам... ако блогваш с цел добри позиции на главният сайт - трябва да блога да е в папка на самият домейн. Ако блогваш за да привличаш трафик към самият блог, тогава субдомейн.
 
От: Оптимизиране "около" темплейт с помоща на Блог

Аз не разбрах 3 неща:

1. Този таг се слага на страница, която има дупликейт кънтент и не искам търсачките да я индексират ли?

2. Нещо фундаментално не съм разбрал - ако имам афилиейт блог трябва ли да имам и темплейта от сайта на ГБ? Защото сега банерите и линковете ми сочат ако не се лъжа директно към страницата за поръчка на сайта на продукта. Причината е, че единия от постовете ми съдържа пренаписана от мен информацията, която я има в темплейта на ГБ.

3. Ако сложа темплейта като отделна страница или нещо подобно, вероятно ще съм го пренаписал, но мисля, че е редно мненията на потребителите за продукта да останат в оригиналния им вид - предполагам само на страниците с такъв кънтент трябва да забраня индексиране :)

Благодаря предварително на който ми отговори :)
 
1. да

2. не това е ако имаш домеин с темплеит (тогава като е писано не деиндексираше темплеити на ГБ) но важи и за други програми да му добавиш блог да оптимизраш блога и да оствиш темлеита непипнат просто му даваш да не се индексира...

3. ами може да сложиш тестемонилас със страница във фреим бота ще вижда викането на фреима (а за всеки случаи може да го забраниш в индекса виканит фаил с тестемониалс) ...
 
От: Оптимизиране "около" темплейт с помоща на Блог

Благодаря, Coolice! Оценявам много помощта ти :roll:
 

Горе