Приспособление за инвалид - съвет

Twis7

Active Member
Здравейте, колеги. Направо към въпроса. Ангажирал съм се да помогна на приятелско семейство, което за съжаление има момиченце болно от детска целебрална парализа и се придвижва на инвалидна количка. Момиченцето е вече голямо на около 14 години и майката все по трудно се справя с обслужването, поради по високите килограми. Бащата по цял ден е на работа, за да ги изхранва, знаете как е в тази криза. Чух, за някакви приспособления за инвалиди, или по-точно кран за повдигане, мисля че беше. Единственото, което намирам в интернет е това (намирам го в италиански сайт, защото го няма в български) , но цените са високи за семейстовото, в града ни също има но и там цените са огромни. Можете ли да ме посъветвате какво може да се направи да се вземе нещо по-евтино или да имате познати, които могат да го продадът втора ръка?
Поздрави, Новоселски.
ПС: все ми се налага в офтопик да пиша кофти теми, ама тоз форум ми е на сърцето:(
 
Последно редактирано:
От: Приспособление за инвалид - съвет

Здравей, майка ми е инвалид 1-ва група - най-тежкото положение с придружител се води. такова е решението от ТЕЛК.
Ако и момиченцето се води над 90% инвалидност с придружител, може да влезе в някоя социялна програма за социялен асистент.Държавата поема всички разходи по тази програма.А за този "кран" не съм чул, ако ти излезе някакво инфо по-въпроса моля да ме информираш.Иначе всички колички, патерици и приспособления за инвалиди са безплатни и се поемат от здравната каса.Та може и това чудо да се намери и безплатно.
 
От: Приспособление за инвалид - съвет

Здравей, майка ми е инвалид 1-ва група - най-тежкото положение с придружител се води. такова е решението от ТЕЛК.
Ако и момиченцето се води над 90% инвалидност с придружител, може да влезе в някоя социялна програма за социялен асистент.Държавата поема всички разходи по тази програма.А за този "кран" не съм чул, ако ти излезе някакво инфо по-въпроса моля да ме информираш.Иначе всички колички, патерици и приспособления за инвалиди са безплатни и се поемат от здравната каса.Та може и това чудо да се намери и безплатно.
Здравей, приятелю. Идеята за това приспособление даде майка ми, която се грижи за въздрастна жена в Италия, където въпросния кран (в България се наричал пациентски лифтер ) е безплатен и се дава от държавата, но при нас не се мисли, че детето расте и майката все по трудно го вдига. Събрах телефоните от болници, които са предназначени за такива деца и ги дадох на майката, за да попита дали има стари модели при тях, които може да се закупят. Ако в крайна сметка нищо не излезе, смятам да пусна 1 сайт и информация за проблема, жената ще направи дарителска сметка на момиченцето и дано съберем сумата от 500 евро, за да поръчаме кранчето от Италия. Все пак за това семейство 500 евро е голяма сума, да не кажа непосилна. Засега и аз мога да помогна само морално и нещо през нета. Дано завбъдеще имам възможността да помогна и финансово. Ако искаш остави си телефона, за да мога да те информирам какво ще правим и дали вие можете да си вземете такова нещо.
С бога напред, няма друго спасение в мизерната ни държавица.
Поздрави, Новоселски !
 
От: Приспособление за инвалид - съвет

http://www.ausilium.it/ita/0/Alzamalato_base.htm - това върши ли работа? Цената му е много по-поносима - 115$.
http://www.informaprezzi.it/catalog...=sollevatori&q=at&ordinaper=prodotto&dir=desc - Тук има абсолютно същото като твоето за 553$ (с 23$ по-ниска цена от това, което ти си намерил) и още 1 подобно за 478$.
 

Горе