Откриване на банкова сметка в USA

tuger

Well-Known Member
Здравейте,

интересувам се от процедурата по откриването на банкова сметка в Америка. Видях, че има откъсачна информация в някои теми, но се надявам ако може да се подаде цялостна информация от хора с опит. Интресува ме кои уса банки предлагат услугата за създаване на сметка по интернет от неамериканци, какви са условията и тарифите, какви документи трябват и дали си струва усилията.
Надявам се да отговарят хора с личен опит, защото темата си е сериозна:)
 
От: Откриване на банкова сметка в USA

Ако си физическо лице ще трябва да отидеш лично там.

Ако си фирма процедурата е много сложна, по-добре се откажи.

За какво ти е точно там да си откриваш сметка? Може да отвориш фирмена сметка в Кипър (на името на на американската ти фирма). Някъде във форума четох, че някой си е направил американска фирма със сметка в Кипър.

Имай предвид, че не се препоръчва на физически лица да имат сметки в чужбина на тяхно име. По-добре да е на името на фирмата им.

Ако смяташ да не плащаш данъци не ти трябва фирма. Фирмите се правят за да си плащаш данъците, а не да ги криеш. Не че не може да вършиш данъчни престъпления с твоя фирма, но е по-лесно да го правиш, ако нямаш фирма.

Ако не кажеш какво точно смяташ да правиш никой няма да може да ти помогне.
 
От: Откриване на банкова сметка в USA

Благодаря за информацията. Сметката ми трябваше като вариант за оправяне на баланса ми в ПП. Но се оказа, че така няма да стане.
 
От: Откриване на банкова сметка в USA

Титуляра на банковата сметка трябва да съвпада с този на сметката в PayPal.
 
От: Откриване на банкова сметка в USA

Баланса в Пейпал не може ли да се оправи с банкова сметка (Българска) ?
 
От: Откриване на банкова сметка в USA

Няма никакъв проблем да ползваш PayPal с дебитна карта, издадена от българска банка.

Когато искаш да си вземеш парите ги теглиш на картовата сметка. Някои банки нямат такса за тази услуга.

Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (Не се подвеждай по анкетата - в нея се гласува кой каква банка ползва, а не коя е най-добрата банка). Ще се наложи да я четеш цялата и после да четеш тарифата на банката.)

По принцип не е препоръчително да се теглят пари от PayPal. Вместо да теглиш може да ги харчиш.
 
От: Откриване на банкова сметка в USA

КАзват ми, че не може да се оправи с българската сметка.Единствено чекове можело ...
Да разбирам ли, че ЦКБ е най-добрата банка за теглене ?
 
От: Откриване на банкова сметка в USA

кое точно не може да стане?

не можах да те схвана какво искаш точно да правиш?
 
От: Откриване на банкова сметка в USA

За www.paypal.com ли става въпрос? Да не си объркал нещо в превода? Те казват checking account или ACH на американските разплащателни сметки. Ако си писал адрес в САЩ при регистрацията сам си си създал проблеми.

Защо не ползваш дебитна карта за да си дръпнеш парите? По-горе пишеш, че искаш да си оправиш баланса, това какво значи? Ще теглиш или ще внасяш? Ако ще теглиш - с дебитна карта. Ако ще внасяш - изненада: не можеш да внасяш (ако имаш Pernsonal Account), но можеш да изпращаш (при което се дърпат директно от картата).
 
От: Откриване на банкова сметка в USA

Искам да внеса парите. Акаунта ми е Personal и ми казват, че няма как да внеса парите от дебитната си карта.
 
От: Откриване на банкова сметка в USA

има начин - само ако имаш американска дебитна катра или някой ти ги внесе (това важи са бг акаунти и др страни от третия свят)

ако предположим че нямаш американска банка, то межеш да помолиш някой да ти прати пари (и ти да му ги върнеш на ръка), или ако да кажем регнеш някой роднина ( от друго ай пи и го помолиш да ти прати кинта, после ти му ги връщаш на ръка - в този случай той може да ги дръпре от картата си (коята ти самия си захранил), и после ти ще имаш кинта в пайпалския си акаунта) - ако правилно съм те разбрал това е решението

има и още един начин - като продаваш (ако можеш)

при първия случай може да има проблем ако регнеш акаунта от едно и също ай пи, така че ако искаш да си сигуирен 100%, регваш един акаунт на баба си от зала, регваш и найна карта и си хвърляш кинти от там на твоя акаунт

имай впред вид че ако сумата е голяма ще искат допълнителна верификация - до няколко хилки нямаш прблем
 
От: Откриване на банкова сметка в USA

Защо искаш да внесеш пари?

Може би най-лесния начин да заобиколиш забраната за внасяне на пари е да свържеш дебитната карта към сметката в PayPal, да пратиш пари на някого и после този, който ги е получил да ти ги прати на теб.

Внасянето на пари в сметката няма смисъл, защото единственото, което може да правиш с тези пари е да ги изтеглиш или изхарчиш. А да теглиш пари, които си внесъл няма смисъл. А да ги внасяш за да харчиш също няма смисъл, защото може да харчиш без да ги внасяш (когато пазаруваш през PayPal директно ти дърпа от картовата сметка).

Не казваш защо искаш да ги внасяш. Да не би да има някаква далавера в това да внасяш парите си, която само ти знаеш?
 
От: Откриване на банкова сметка в USA

Целта е не да внеса парите. Имам отрицателен баланс и искам да го оправя. Писах на ПП и казаха, че не можело да изтеглят парите от картата ми. ПОсле помислих дали има вариант, ако имам УСА банкова сметка да ги изтеглят от там.
Няма никаква далавера в момента. Много съм набутан и търся начин да се оправя с тия възможно най-бързо и сигурно за парите ми.
 
От: Откриване на банкова сметка в USA

Адресът е http://www.us-bank-account-goldfinger.com/ (написал си го грешно заради кода, който се прикача от Google AdWords/AdSense и след това си го копи-пейстнал във форума и съвсем се е развалил). В един форум четох, че било невярна информация.

След като от PayPal отказват да ти вземат парите не виждам какъв е проблема. Май нещо не можете да се разберете. Не могат да изискват да имаш банкова сметка в САЩ (особено ако нямаш възможност да пътуваш до САЩ за да си отвориш).

Най-лесното решение на проблема е да си отвориш още един акаунт в PayPal и да пратиш пари от новия в стария. Няма начин този начин да не работи. Ако все пак ти откажат откриването на още един акаунт може да направиш акаунт на името на някой друг. Срещу солидна комисионна не вярвам някой да ти откаже да прати пари от сметката си в твоята сметка.
 
От: Откриване на банкова сметка в USA

Акаунтът е ограничен. Представил съм им нужната информарция освен парите и докато продължава това положение не мога да получавам или пращам парите.
Условие за връщането му към нормално функциониране е да си оправя отрицателния баланс.
Явно вариантът с втори акаунт е на дневен ред...
 
От: Откриване на банкова сметка в USA

Акаунтът е ограничен.

Когато акаунтът е ограничен можеш да получаваш. Ако не можеш, това е проблем на PayPal, а не твой. Не могат да искат да им платиш и едновременно с това да не ти дават възможност да им платиш.

Преди време моя акаунт също беше ограничен. Можех обаче без проблеми да получавам пари.
 
От: Откриване на банкова сметка в USA

Изрично ги попитах дали може да получа пари от друг акаунт, за да си оправя баланса. Не можело.
What can't I do while my account access is limited?

  • receive payments
  • send or request money
 

Горе