Изместване на позиции - Наказание ot Google

medi

Member
Здравейте,

От снощи един мой сайт получи отново някакво наказание от google не е баннат но всички постове ми ги показва в резултатите си с 2 страници по-надолу от обичайното. Това ми се случва за втори път.
Искам да попитам има ли някакъв вариант да мине по-бързо това наказание и всичко да е както по старому.
Предния път наказанието бе от 7-10 дни.
 
От: Изместване на позиции - Наказание ot Google

По добре се замисли дали има вариант да не предизвикваш Г да ти прави наказания.
 
От: Изместване на позиции - Наказание ot Google

Аз имах същия проблем.Един нов сайт от 20 място отиде на 70.Изтрих едни неща, с които бях експериментирал и в момента отново го върна на 20. Само да кажа,че тези експерименти ги правех от книгата SEOBook, която всички хвалят,че правела чудеса. Да ама не точно :)
Прегледай сайта и виж какво последно си добавял (касаещо оптимизацията). Влез и го изтрии. Изчакай няколко дни и ще се оправи.
 
От: Изместване на позиции - Наказание ot Google

Коя ще да е тая книга? Кво толкова са те карали да слагаш в сайта си ?
 
От: Изместване на позиции - Наказание ot Google

ЕЕЕ как незнаеш ли я? Тя е толкова известна сред SEO оптимизаторите :D Виж тук SEO Book

Толкова много хора я хвалеха,толкова позитивни резултати,че реших да опитам и аз..и си е*а капаците :)
 
От: Изместване на позиции - Наказание ot Google

На мене ми се е случвало като променям думички из страниците. Смених 4-5, ама за тези думи ме хвърли на 40стр и като ги върнах се оправи.
Иначе пише да си подбираш думичките, ама ако го направиш след като гугъл ги е видял, го приема за stuffing и ядеш плесниците.
 
От: Изместване на позиции - Наказание ot Google

Възможно е да имаш правописни/граматически грешки които си видял в последствие и да си решил да ги оправиш.
Ако това за stuffing-а е вярно ще трябва повече да си преглеждаме текстовете преди публикация.
 
От: Изместване на позиции - Наказание ot Google

Ми в моя случай си беше доста очевиден стъфинг - променяне на изречения и синоними за да наместя някаква по-търсена дума и то в няколко статии. Лошото е, че бяха вече индексирани и не е трудно да се усети какво става.
Иначе грешки редовно оправям, ма не съм забелязал да се цупи.
 
От: Изместване на позиции - Наказание ot Google

Аз намалих вътрешните линкове, които бях добавил във футъра, редуцирах текстa на заглавната страница, опрaвих заглавията и след няколко дни ме върна на старата позиция. Само незнам ако бях сложил Tag Cloud с още линкове..щеше да надмина 100+ в result page-a :)
 
при блоговете е често срещано явление, понеже хоум пейджа е динамичен, и като се добави нов пост това влияе на серп-а, ако поста е по-related мъм темата на сайта, дига се в серп, и обратно :)
може да се предотврати с повече (related) анчор баклинкове, също може и statik homepage да се направи, или поне 1-2 стики поста(about, типс, трикс.. ..свързани неща с темата(заглавието) на блога)
а и да не е блог, гугъл данс е често срещано явление(червената лампичка на гоогле), подсеща те да трупаш повече линкове с тоя кийуърд.
 
От: Изместване на позиции - Наказание ot Google

А къде го този гугъл данс (червената лампичка)? В webmaster tools ли е?
 
От: Изместване на позиции - Наказание ot Google

Предполагам незнам защо стана този проблем, всичко съм прегледал но не открих нищо нередно. Дано до 1-2 мине това наказание, защото е много гадно на хора, които си пишат авторски неща да налага гугъл такива наказания а тези copy/paste нищо... Това е дълга тема за коментиране и обсъждане. Сега продължавам с иновативни статии и дано скоро това наказание се премахне. Едно, че губя пари а пък и като плащаш на хора да ти пишат материали е още по зле положението.
 
От: Изместване на позиции - Наказание ot Google

Изчакай известно време.Задръж нещата така. Аз така премахнах едни неща,след 2 дни сайта ми се върна на 10 място по една ключова дума,а по още две думи съответно на 20-25 място.Остана така 4-5 дни,без нищо да промянем след това, и сайта отново изпадна на 40 позиция и продължава да изпада. Само Гугъл знаят какво вършат, всичко друго са предположения :)
 
От: Изместване на позиции - Наказание ot Google

Айде и аз да се похваля ..... за ключови думи които бяха в топ 10 сега са на позиции 100+ . Не знам къде сгафих ,но имам някакви съмнения ,че е заради добавяне и премахване на тагове в постовете на блога ми . Имам инсталнат SEO booster Pro който има опция да вкарва тагове към постовете зависимост от това за какви резултати е показван блога с цел покачването му в класирането за тези кл думи . Дадох му да ъпдейтне постовете ,но след като видях ,че е вкарал тагове които нямат нищо общо с контента ги изтрих (но не съм сигурен дали съм изтрил всички които програмата е добавила защото 50 % са имена на актьoри). Според вас може ли това да е причината ?? Big G да е приел за Stuffing промяната на таговете на вече индексирани страници?? Дайте идея какво да правя .
Edit: Сега като преглеждам serp-а забелязвам че повечето keywords са точно на позиция 101 :) демек изхвърлен от топ 100 .
Edit2: Пренаписах всички тагове на всички постове . Дано не стане по - зле положението.
 
Последно редактирано:
От: Изместване на позиции - Наказание ot Google

Имам 1 въпрос . Това положение е от 5-6 дни и в webmastertools-а на Г ми показва бруталния спад на импресиите и кликовете ,но серпа на думите не е променен даже някои ги показва, че се дигат . Някой може ли да ми обясни защо ???

Edit: реалния серп е мн по различен със 100 позиции нагоре.
 
От: Изместване на позиции - Наказание ot Google

Дай да видим сайта, така нищо няма да стане. Впрочем ако спада е много голям, а в wmt няма нищо, просто не е минал през страницата ти и не е отчел загубите. Къде си се линквал? Въпреки че ако проблема е от много линкове, би трябвало да те бутне 2-3 странички , 4-5 най-много, едва ли си прекалил толкова. Сигурно е от таговете, които е вкарвал SBP-то. Дай сайта да видим.
 
От: Изместване на позиции - Наказание ot Google

И аз мисля ,че е от сменените тагове ..... както и да е вече съм ги пренаписал така всички както трябва да бъдат.Дано не стане по - лошо заради промяната на всички индексирани тагове ....

edit:
както и да е ... вече излезе от дупката, точно след 2 седмици престой там. И точно на следващия ден след като махнах SBP-то (незнам може да е съвпадение)
 
Последно редактирано:

Горе