Брутален спад на посетителите II

Akademika

Active Member
Понеже темата, която открих нещо не може да се отваря ще си позволя да отворя подобна тук защото така и не се ориентирах къде би трябвало да й е мястото. Да ме прощават администраторите за което. И така вече една седмица наблюдавам брутален сапд на посетителите в сайта си от Гугъл. Да кажем ако преди на него дължах около 80% от трафика сега е по-малко от 40%. Намалението измерено само за посетите от Гугъл е 3-4 пъти. По-малко са ключовите думи, по които има влизания и сега са основно целенасочени търсения по името на сайта.
Всичко това ме кара да си мисля, че съм отнесъл някое наказание. PR обаче остава същия(засега). Въпроса ми е как да разбера дали и защо съм поразсърдил Гугъл. Има ли някъде "стена на плача" където са посочени наказанията.
 
От: Брутален спад на посетителите II

Темата ти се отваря безпроблемно: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=19755

Явно си изпаднал в класирането по някои кл. думи. Помисли какво си правил през последните дни за линк-билдинг и може би ще намериш отговора. Провери класиранията първо обаче.
 
От: Брутален спад на посетителите II

Ако си си инсталирал Гугле Аналитикс и Уеб Мастер ще видиш по кои думи колко трафик си получавал след това провери по тези думи къде си сега, ако си изпаднал на втора страница значи проблема е нещо по дребно ако въобще те няма значи си изял бахура
 
От: Брутален спад на посетителите II

Съжалявам за дублирането на темата, аз не успявах да я отворя. Да имам Аналитикс и сега съм се заровил в данните. Ми какво да кажа, има думи по които изоставеното е минимално, но има и такива при които пропдането е силно - така че може и за "бахура" да става дума.
 
Разбираемо е да паднат, ако не продължаваш да набиват линкове с кл.-те думи.
 

Горе